Skocz do zawartości

zmiana umowy z Pre-LCI na LCI


szakal1611

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Czy ktoś jeszcze dostał oprócz 3 osób na tym forum tak niekorzystne przekonwertorowanie jak my?

Dotyczy głownie rabatu buisness editio1

Niestety sytuacja wygląda tak... albo bierzesz na obecnych warunkach albo nie i tak mamy klientów...


Albo sąd albo dopłata 34 tyś albo zwrot zaliczki...


Wiedzą dobrze że sąd to kilkanaście miesięcy...więc pewnie nikt się nie zdecyduje...ponad to będą bronić się przerwaniem dostaw przez covida i tym że g20 przed lift już nie ma... więc nie mogą go wydać...


Umowy są więc jednostronne...

Zamówienia i zaliczki wszystko dla nich. Aby mogli oni od Ciebie wymagać...


Oczywiście po moich pytaniach od dealera cisza... przerywana czasami jakąś odpowiedzią...


Jestem wkurzony, choć trochę mi przeszło...


Raczej poszukiwania w innej marce czegoś.od ręki, z zamówień BMW mnie wyleczyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś jeszcze dostał oprócz 3 osób na tym forum tak niekorzystne przekonwertorowanie jak my?

Dotyczy głownie rabatu buisness editio1

Niestety sytuacja wygląda tak... albo bierzesz na obecnych warunkach albo nie i tak mamy klientów...


Albo sąd albo dopłata 34 tyś albo zwrot zaliczki...


Wiedzą dobrze że sąd to kilkanaście miesięcy...więc pewnie nikt się nie zdecyduje...ponad to będą bronić się przerwaniem dostaw przez covida i tym że g20 przed lift już nie ma... więc nie mogą go wydać...


Umowy są więc jednostronne...

Zamówienia i zaliczki wszystko dla nich. Aby mogli oni od Ciebie wymagać...


Oczywiście po moich pytaniach od dealera cisza... przerywana czasami jakąś odpowiedzią...


Jestem wkurzony, choć trochę mi przeszło...


Raczej poszukiwania w innej marce czegoś.od ręki, z zamówień BMW mnie wyleczyło...

 

Trochę nieciekawie wyszło z Twoim zamówieniem, jeśli chodzi o wysokość dopłaty.

Z drugiej strony oferują Ci auto za coś koło 170 tys także może jednak warto przemyśleć tą opcję bo pewnie u konkurencji taniej nie będzie za porównywalne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś jeszcze dostał oprócz 3 osób na tym forum tak niekorzystne przekonwertorowanie jak my?

Dotyczy głownie rabatu buisness editio1

Niestety sytuacja wygląda tak... albo bierzesz na obecnych warunkach albo nie i tak mamy klientów...


Albo sąd albo dopłata 34 tyś albo zwrot zaliczki...


Wiedzą dobrze że sąd to kilkanaście miesięcy...więc pewnie nikt się nie zdecyduje...ponad to będą bronić się przerwaniem dostaw przez covida i tym że g20 przed lift już nie ma... więc nie mogą go wydać...


Umowy są więc jednostronne...

Zamówienia i zaliczki wszystko dla nich. Aby mogli oni od Ciebie wymagać...


Oczywiście po moich pytaniach od dealera cisza... przerywana czasami jakąś odpowiedzią...


Jestem wkurzony, choć trochę mi przeszło...


Raczej poszukiwania w innej marce czegoś.od ręki, z zamówień BMW mnie wyleczyło...

 

Trochę nieciekawie wyszło z Twoim zamówieniem, jeśli chodzi o wysokość dopłaty.

Z drugiej strony oferują Ci auto za coś koło 170 tys także może jednak warto przemyśleć tą opcję bo pewnie u konkurencji taniej nie będzie za porównywalne auto.

 



Problem dotyczy głównie wersji business edition, gdzie rabaty były kwotowe, a procentowo to wychodziło między 19% a 25% w zależności od wartości konfigu.


Niestety, BMW PL pokazało, że z marką premium nie ma nic wspólnego, liczy się biznes a nie zadowolenie klientów. Gdyby ktoś miał wątpliwości, jak przerwy w dostawach półprzewodników oraz problemy z produkcją wpłynęły na BMW to niech sobie otworzy sprawozdanie za H1 2022 BMW GMBH i porówna te wyniki z analogicznym okresem 2021. Ciekawe jak na tle tego wzystkiego wypada BMW PL, zakładam że co najmniej podobnie ;)


Diler zbiera po głowie, za to co wymyśliło BMW PL. Zdaję sobie sprawę, żę niektórzy dilerzy wzięli na siebie koszty konwersji, ale ciężko oczekiwać, że będą te wszystkie koszty ponosić zamiast BMW PL czy BMW GMBH.

Inną kwestią jest to czy dochodziło do machlojek typu, opóźnienie produkcji zamówionej business edition w zamian za zrobienie miejsca na inny samochód z lepszą marżą.


Koniec końców najbardziej stratny jest klient... "Nie mamy Pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobi?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 340 utrzymali mi cenę.


Natomiast tu widać posunięcie w stylu mercedesa w USA po wejściu lexusa. Podnieśli cenę wejścia w świat Mb….


Ta Business edycja konkurowała z octawia, golfem, passatem, Leonem…. To nie jest właściwy kierunek dla premium. Wg zarządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej wizycie u dealera i uprzejmiej rozmowie po raz kolejny potwierdzam, że to kiedy auto się wyprodukuje sporo zależy od dealera. Otrzymuje on raz na miesiąc kwoty produkcyjne (tzn. ile samochodów otrzyma) i samemu przydziela swoje zamówienia do kwot. Wersje LCI schodzą z taśmy, są już pojazdy dla klientów jak również na stock. Produkcja idzie pełną parą i wszystko wróciło do (w miarę) normy.


Dlatego tłumaczenia dealera że nie wie co się dzieje, że od niego nic nie zależy, przeciąganie produkcji itp. to celowe działania. Ewidentnie przeciągał sprawę by zarobić więcej. Auto, jeżeli nie sprzeda po wyższej cenie staremu klientowi, bez problemu opchnie od razu nowemu, za większe pieniądze. Moja "pierwsza" M340i jeszcze nie dojechała do salonu, a już jest sprzedana. Dlatego moja jedyna rada dla tych, co ciągle się boksują, to albo sobie odpuścić, albo skończyć pitu pitu, tylko prawnik, pisma i grożenie sądem, w ostateczności pozew. Inaczej się nie da, bo z ich strony to jest ewidentnie celowe działania na przeczekanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.