Skocz do zawartości

G30 2021 - zapach octu z nawiewu


Jacol900

Rekomendowane odpowiedzi

BMW G30 2021 - Mam problem z dziwnym zapachem z nawiewu. Nie raz, gdy włączę sam nawiew (bez klimatyzacji) to czuję zapach octu przez chwilę (pasażerowi też wyczuwają).

Ten zapach jest tylko przez kilka sekund i potem znika. Ale spotkałem się z tym już kilka razy.

  • Gdzie szukać przyczyny ?

    Co może być ewentualną przyczyna?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Nie zawsze się tak dzieje i nie ma związku jak długo auto stało nieużywane. Przez chwilę czuć octem, ja myślałem, że to zapach świeżego silikonu :)

Jakieś 2 lata temu odgrzybiałem i ozonowałem, nic to nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma 18 tysięcy przebiegu i ma niecały rok. Tak szybko robić odgrzybianie?

Dzięki za pomoc!

 

Miałem podobnie tylko że w innej marce. Auto pod zamówienie i po 12 m-c taki zapach.

Porządne odgrzybianie i to dwa razy oraz wymiana filtra kabinowego pomogło. Po pierwszym zabiegu był jeszcze delikatnie wyczuwalny zapach.

Serwis powtórzył zabieg, gdyż druga wizyta praktycznie była zgłoszeniem gwarancyjnym tego zapachu i miała wiązać się z szukaniem przyczyny zapachu, było podejrzenie że woda słabo odpływała z klimy i gdzieś zalegała.

Później przy systematycznym dbaniu o klime (co rok) zapach już do 4 roku użytkowania auta nie powrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma 18 tysięcy przebiegu i ma niecały rok. Tak szybko robić odgrzybianie?

Dzięki za pomoc!

 

Miałem podobnie tylko że w innej marce. Auto pod zamówienie i po 12 m-c taki zapach.

Porządne odgrzybianie i to dwa razy oraz wymiana filtra kabinowego pomogło. Po pierwszym zabiegu był jeszcze delikatnie wyczuwalny zapach.

Serwis powtórzył zabieg, gdyż druga wizyta praktycznie była zgłoszeniem gwarancyjnym tego zapachu i miała wiązać się z szukaniem przyczyny zapachu, było podejrzenie że woda słabo odpływała z klimy i gdzieś zalegała.

Później przy systematycznym dbaniu o klime (co rok) zapach już do 4 roku użytkowania auta nie powrócił.

 

Robiłeś to na gwarancji?

Póki co zapach nie wrócił, więc dalej będę obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.