Skocz do zawartości

Dolewka oleju 1L co 1000km


tomasztolala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziwny problem kupiłem X5 f15 2014r 3.0D 258km silnik N57T i przejechałem + - 2500 km a już dwa razy zaświeciło mi się że mam dolać 1L oleju . Samochód miał wymieniamy podobno olej przed samym odbiorem nie mam pojęcia na jaki kupiłem samochód w salonie skody .



Samochód ma przejechane 160 tys polski salon pewna historia nie kopci nie poci się kondycja bardzo dobra.



Mechanik który zajmuje się Bmw twierdzi że może być wina samego oleju że jest słabej jakości i się spala żeby nalać mu penrite enviro+ 5w40.



Co o tym myślicie miał ktoś taki problem ?


Najgorsze jest to że nie ma fizycznie jak sprawdzić czy jest ten olej czy go brakuje czy może czujni coś wariuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie spytałeś, który to olej na rynku spala się w ilości 1l/1000 km :D

Jeszcze o takim nie słyszałem, a już trochę po tym świecie chodzę. Jeśli nie jest walnięty czujnik oleju, a smochód jak piszesz nie poci się - to 1l/1000 km zużycia oleju wskazuje na uszczelniacze trzonków zaworowych albo pierścienie. I wcale nie będzie dymił na czarno wtedy. Po prostu zabija DPFa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymm dzięki z odpowiedź powiedz mi z tych dowch wymienionych rzeczy co napisałeś to jakaś tragedia ? Czy raczej zwykła rzecz do mechanika ? Myślałem żeby wymienić faktycznie na ten 5w40 sam olej i obserwować ale chyba lepiej się wybiorę do mechanika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby była to bym to zrobił w tych silnikach nie ma miarki fizycznej tylko elektroniczna, zresztą jakim cudem tego nie wiesz jak mailes tyle bmw ?

 

Jest fizyczna miarka oleju. Dlatego spytałem, czy ukradli ?


Czekam na przeprosiny, jakby co :mrgreen: . Nie "miałem" tyle BMW, to są tylko te, które nadal "mam".

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja właśnie o tym myślałem że jak odpiszesz to muszę przyznać się do blendu. Zwracam honor i przepraszam.


Co do ilości bmw ? Jak ? Serio i po co ? przecież to tak podobne samochody do siebie ? To jakby mieć ponad 1 żonę :D zazdrość .tylko kiedy znaleźć czas ? :D ps: przy takiej ilości bmw nie korciło cię jakieś AMG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej ilości bmw nie korciło cię jakieś AMG ?

 

Nie róbmy off topa ...

Wymieniłem tylko BMW. AMG też są. I inne też.


Pozdrawiam i zadowolenia z użytkowania.

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.