Skocz do zawartości

X5 z trzecim rzędem w Wielkopolsce


Daniel Car

Rekomendowane odpowiedzi

Bagażnik jest płaski po złożeniu siedzeń. Wydaje mi się że nie równi się od zwykłej wersji. Nie ma schowka dużego schowka pod podloga. Zyskujemy elektryczna regulacje tylnych siedzeń, w małym zakresie ale zawsze coś. Wg mnie wejdzie tam osoba o wzroście maksymalnie 165cm.

Siedzenia w trzecim rzędzie nie mają isofixa, tylko pasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezachęcająco to brzmi, nie wiem już co tu robić. Ogólnie pytam i szukam pod kątem rodziny 2+3 (małe dzieci).


Liczyłem, że w X5 będę miał dwie opcje:

1. Trzy foteliki na kanapie (drugi rząd)

2. Dwójka dzieci w trzecim rzędzie


Alternatywą jest X7, ale tam też nie jest do końca idealnie.


Znalazłem używane X5 z 7 siedzeniami w Gorzowie Wielkopolskim, podjadę jeszcze mimo wszystko, przymierzę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam ixa z trzecim rzędem (Bydgoszcz) zapraszam. Z czwórką dzieciaków na narcioszki do Włoch dało radę

Dziękuję bardzo, wczoraj udało mi się akurat podjechać do Gorzowa i obejrzeć auto.


Podpytam jednak: w jakim wieku masz dzieci i jak je wozisz (które w którym rzędzie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki BMW Bońkowscy (auto zarezerwowane ale mogłem je jeszcze obejrzeć) udało mi się przymierzyć do 3 rzędów X5. Ponżej krótka relacja dla przyszłych poszukiwaczy trzeciego rzędu siedzeń.


W trzecim rzędzie jest mało miejsca. Mam niecałe 1,8 m i ledwie 60 kg, myślałem że może drobny dorosły się tam jednak wciśnie. Siedzenie jest jednak dla mnie nisko, kolana wyraźnie opierają się o tył kanapy, mógłbym tak przejechać z 20 minut.


apkp4cI.jpeg



Foteliki 15-36 kg spokojnie się zmieszczą w trzecim rzędzie. Na zdjęciu poniżej Maxi-Cosi Kore Pro i-Size. Większe foteliki też powinno się spokojnie zamontować (ale pamiętajcie że tylko na pasach).


L4jGl1y.jpeg



Bagażnik z trzecim rzędem jest mały. Nie wiem co tam można spakować, może jakieś 2 plecaki.


ZXz3VS7.jpeg


CWHIvhf.jpeg



Jakąś opcją na spakowanie rodziny 2+3 na dłuższy wyjazd jest chyba tylko położenie 1 fotela 3 rzędu.


4gdQLfk.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezachęcająco to brzmi, nie wiem już co tu robić. Ogólnie pytam i szukam pod kątem rodziny 2+3 (małe dzieci).


Liczyłem, że w X5 będę miał dwie opcje:

1. Trzy foteliki na kanapie (drugi rząd)

2. Dwójka dzieci w trzecim rzędzie


Alternatywą jest X7, ale tam też nie jest do końca idealnie.


Znalazłem używane X5 z 7 siedzeniami w Gorzowie Wielkopolskim, podjadę jeszcze mimo wszystko, przymierzę się.

 


Nie kumam tego, skoro masz 3 dzieci (2 +3 to jak rozumiem 2 dorosłych i 3 dzieci) to do x5 albo 5 g30/31 wchodzą 3 foteliki na tylną kanapę i tematu chyba już dalej nie ma...

Jeżeli natomiast 2+3 znaczy, że masz 5 dzieci, to poniżej x7/gls czy chrysler pacifica nie zmieścicie się absolutnie do niczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam tego, skoro masz 3 dzieci (2 +3 to jak rozumiem 2 dorosłych i 3 dzieci) to do x5 albo 5 g30/31 wchodzą 3 foteliki na tylną kanapę i tematu chyba już dalej nie ma...

Jeżeli natomiast 2+3 znaczy, że masz 5 dzieci, to poniżej x7/gls czy chrysler pacifica nie zmieścicie się absolutnie do niczego

Chodzi oczywiście o 2 dorosłych i 3 dzieci.


Zmieszczenie 3 fotelików na kanapie X5 nie jest wcale tak oczywiste. Zobacz jak przymierzany fotelik (jeden z węższych na rynku, bo zaledwie 44 cm, najmniejsze mają chyba 42,5 cm) wystaje na boczne miejsca w X5:


wsl2G06.jpeg


Dorosły siadając obok ma ramię cały czas wyraźnie oparte o taki fotelik. Umieszczenie fotelików po bokach będzie wymagało trochę / sporo gimnastyki. A jeszcze trzeba pas dziecku zapiąć.


Znalazłem zdjęcia od 1 osoby która upchnęła 3 foteliki obok siebie i wygląda to umiarkowanie wygodnie / przestrzennie: Option for 3 car seats. Stąd skłaniam się żeby jednak mieć 3 rząd. Plus zawsze można dodatkowo zabrać 1-2 osobę na krótki wyjazd.


P.S.

Seria 5 ma jeszcze węższe miejsce środkowe na kanapie niż X5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj forum g31 - pamietam kolegę w szarej g31 525d, który pokazywał zdjęcia 3 fotelików u siebie

Udało mi się znaleźć: post w wąrtku G31 525d Bluestone M-Sport. Tam przykład RWF + FWF + RWF. Jestem ciekaw jak by wyszło z dwoma FWF obok siebie.


 

Jeśli chodzi przestrzeń bagażowa za trzecim rządem siedzeń to nie ma dramaty wchodzą trzy walizki

O, dzięki, właśnie żałowałem że nie miałem walizek podręcznych ze sobą!


 

nawet do tesla model 3 mieszczą się 3 foteliki z tyłu, więc zarówno w g05 jak i g31 nie powinno być problemu

Po kilku przymiarkach widzę, że jest tu kilka składowych: szerokość kanapy, wyprofilowanie kanapy (zwłaszcza boków), szerokość środkowego miejsca.


 

Ktoś kiedyś na tym forum precyzyjnie wyliczył ze G05 jest szerszy od G07 jeśli dobrze pamietam….w kontekście trzech fotelików z tylu

Potwierdzam, środkowe miejsce jest szersze w X5 (G05) niż X7 (G07)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do podróży do Włoch to w trzecim rzędzie siedziała córka 15 latka (ok. 160cm) i dała rade pod warunkiem ze nastolatce doprowadzimy zasilanie do telefonu;). Zrobiłem jej tez miejsce rezerwowe po przekątnej na nogi żeby mogła je wyprostować, siedziała wtedy bokiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.