Skocz do zawartości

Auto dla rodziny 2+3


Daniel Car

Rekomendowane odpowiedzi


Na stronie BMW na podstawie rysunków technicznych szerokość drugiego rzędu siedzeń to odpowiednio:

X5 - 1525 mm

X7 - 1527 mm


Skoda Kodiaqu - 1510 mm

Toyota Highlander - 1398 mm (szerokość wnętrza z katalogu, więc nie wiadomo w którym dokładnie miejscu) - skąd więc 1580mm?

VW Touran - 1518 (szerokość nad podłokietnikami z tyłu) 1829 (szerokość zewnętrzna)


Tak więc na podstawie powyższych danych X7 wypada najlepiej.

Zakładam więc, że w X7 nie powinno być problemu z dwoma fotelikami po bokach i jedna osoba dorosła na środku.

Dane brałem z Auto Świat /Auto Bild oni tam mierzą w najszerszym miejscu na wysokości łokci.

Niestety producenci aut sami to sobie nie powinni nic mierzyć, bo potem wychodzą takie kwiatki.

 

Tak, zdecydowanie producenci nie powinni sobie sami mierzyć, to tak jak z bagażnikiem w moim aktualnym aucie - producent podaje 500l a jak jest 370 to jest dobrze, z moich wyliczen na szybko to wychodzi 340, ale obarczone dużym błędem pomiaru, więc te 500 to zmierzyli chyba do dachu i z przestrzenią na koło zapasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Miałem podobny dylemat.X7 jest w środku po prostu za małe. Wielka krowa ale w środku mała. GLS ma więcej miejsca.

Ja wybrałem Vklase. Jedyne auto gdzie wchodzą foteliki bez problemu.

Jeszcze do zeszłego roku były Sharan/Galaxy z dieslem i 4x4 ale teraz nie ma już nowych aut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2023 o 11:40, Lukaszwarszawa napisał(a):

Miałem podobny dylemat.X7 jest w środku po prostu za małe. Wielka krowa ale w środku mała. GLS ma więcej miejsca.

Ja wybrałem Vklase. Jedyne auto gdzie wchodzą foteliki bez problemu.

Jeszcze do zeszłego roku były Sharan/Galaxy z dieslem i 4x4 ale teraz nie ma już nowych aut.

 

Jak dla mnie V klasa odpada, ogólnie Mercedesy wydają się bardzo plastikowe w środku. Zastanawiam się nad Tuaregiem facerlift dostępny od 2024 🙂 Ale jak patrze na zegary i jakość wykończenia to BMW >>> VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.