Skocz do zawartości

330xd - błędy P2620 / 43E2


maniek75895

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,


Pacjent E91, 2006, 231HP, M57N2, 270k przebieg


Podłączyłem sobie obd i car scanner, wyskoczyły 2 błędy:

- P2620 (Throttle Position Output Circuit / Open)

- 43E2 - throttle valve actuator


Jest tylko jeden objaw z których doczytałem, który jest jakby jedynie delikatnie zauważalny - przy gaszeniu lekko zatrzęsie. Nic poza tym, obroty ok na postoju, jak depne to idzie jak rakieta, żadnych dymień, nic innego.


Niedawno były zaślepiane klapki wirowe i wymieniane uszczelki kolektora (więc zdejmowana przepustnica), nic nie mówili aby było coś z nią źle ani nie mówili nic o błędach.


Zajrzałem dziś pod maskę, klapka chodzi trochę ciężko, trochę bagna tam jest, był też delikatny strumyk oleju.


Od czego zacząć? Przeczyszczenie przepustnicy? Po przeczyszczeniu konieczna adaptacja? Lub jeszcze od innej strony szukać? Znam jakieś tam podstawy, bez wybitności w motoryzacji ogółem.


Pozdrawiam

Edytowane przez maniek75895
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to co kolega wyżej napisał, skasuj błędy, zdejmij rurę z przepustnicy i zobacz czy przy gaszeniu auta się zamyka. Jak masz program ista to możesz zrobić pełny test klapy gaszącej. Jeśli przepustnica jest uszkodzona, a masz jeszcze DPF na miejscu to jej błąd blokuje wypalanie filtra DPF i po krótkim czasie może się zapchać. Oprócz delikatniejszego gaszenia silnika bierze udział przy wypalaniu dpf. Przymyka dopływ powietrza do dolotu plus dodatkowa dawka paliwa w fazie wydechowej daje podniesienie temperatury spalin do około 600 stopni i wypalenie sadzy w dpf (tak w skrócie). Jeśli nie jest zacięta w pozycji częściowo zamkniętej to nie ma wpływu na jazdę.

Uszkadza się w niej elektronika. Przez ośkę klapki dostaje się olej z dolotu do elektronicznej (sterującej) części przepustnicy. Na allegro lub też tutaj na forum znajdziesz gościa który naprawia te klapy gaszące. Przerabiałem temat u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.