Skocz do zawartości

Skrzypienie z przodu przy nierozgrzanym aucie przez pare km


Convicted

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od jakiegoś czasu słyszę z lewego przedniego koła skrzypienie głównie przy zjeżdżaniu z progów kiedy auto "siada" lub przy przechyłach bocznych. Występuje to tylko wtedy kiedy auto jest nie rozgrzane i po paru przejechanych km jest już cicho. Kiedy np. wyjeżdżam z garażu to w ogóle nie ma tego problemu. Dźwięk troche przypomina jakby skrzypienie gumy (przy wachaczu ?). Ktoś z was spotkał się z czymś takim ? Auto 330e, 8kkm przebiegu. Dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to słyszę co jakiś czas i też tylko na początku jazdy (najczęściej kiedy auto postoi parę dni). Mam na osiedlu kilka sporej wielkości progów zwalniających i po pokonaniu dwóch pierwszych problem znika. Wydaje mi się, że miał tak od początku. Byłem z tym nawet w ASO, ale im oczywiście nie udało się zreprodukować problemu.

Znalazłem nawet info BMW o akcji serwisowej w związku z wadliwą serią wahaczy https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2020/MC-10182607-9999.pdf

An incorrectly pressed-in rubber mount in the wishbone, or hydraulic mount in the tension strut can lead to

acoustic abnormalities in the front axle.

Ale ta akcja nie dotyczyła mojego egzemplarza. Jako że problem występuje bardzo rzadko to dałem sobie z tym póki co spokój.


Ja mam adaptacyjne sportowe zawieszenie M. A wy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do wyjazdu na asfalt 100 metrów drogi z kamyków i teraz w zimne poranki coś mi w zawieszeniu delikatnie gruchacze jakby coś niedokręcone, jakaś poduszka silnika\skrzyni, łącznik czy coś, nie mam pojęcia nie mogę tego zlokalizować oczywiście po przejechaniu krótkiego odcinka problem znika i ponowne wywołanie jest trudne.W aso sprawdzali i wszystko jest ok tak pracuje zawieszenie, a ja to kure@#$stwo słyszę rano :mad2: .Będę problem obserwował, nie mam za bardzo innego wyjścia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to słyszę co jakiś czas i też tylko na początku jazdy (najczęściej kiedy auto postoi parę dni). Mam na osiedlu kilka sporej wielkości progów zwalniających i po pokonaniu dwóch pierwszych problem znika. Wydaje mi się, że miał tak od początku. Byłem z tym nawet w ASO, ale im oczywiście nie udało się zreprodukować problemu.

Znalazłem nawet info BMW o akcji serwisowej w związku z wadliwą serią wahaczy https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2020/MC-10182607-9999.pdf

An incorrectly pressed-in rubber mount in the wishbone, or hydraulic mount in the tension strut can lead to

acoustic abnormalities in the front axle.

Ale ta akcja nie dotyczyła mojego egzemplarza. Jako że problem występuje bardzo rzadko to dałem sobie z tym póki co spokój.


Ja mam adaptacyjne sportowe zawieszenie M. A wy?

 

Mam zwykłe zawieszenie m pakietowe i od nowości na pewno tak nie było, myślę że mniej więcej od 5kkm przebiegu. A z ciekawości, po tym jak ASO stwierdziło że wszystko jest okej skasowali pewnie za diagnozę, jaki to był koszt ? Właśnie przez to że ciężko jest to skrzypienie odtworzyć bo występuje dosyć losowo mam opory przed pojechaniem do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości, po tym jak ASO stwierdziło że wszystko jest okej skasowali pewnie za diagnozę, jaki to był koszt ?

Zgłosiłem ten problem przy okazji wizyty związanej z wymianą oleju i poprosiłem o sprawdzenie. Za diagnozę nie musiałem nic płacić. W końcu auto było na gwarancji a ja sobie tego problemu nie wymyśliłem, tylko oni nie potrafili go zreprodukować :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie w końcu udało się zdiagnozować przyczynę... no powiedzmy na 90% :)

W przyszłym tygodniu mają mi wymienić przekładnie kierowniczą w ramach przedłużonej gwarancji. Dam znać, czy po wymianie problem ostatecznie zostanie rozwiązany.


Przez długi czas próby zdiagnozowania problemu kończyły się niepowodzeniem, ponieważ pojawiał się on tylko czasami a mistrz serwisu twierdził, że jak nie słyszy to nie ma podstaw, żeby przyjąć auto na serwis :(

Duży wpływ ma temperatura a raczej jej zmiana - pomogły aktualne upały.

Rano wystawiłem auto na słońce, popołudniu przejechałem parędziesiąt kilometrów i wstawiłem rozgrzane auto do podziemnego garażu.

Wieczorem (po paru godzinach postoju w garażu) wyjechałem i stukało jakbym miał powybijane tuleje w wahaczu - głuche stuki jak na tym nagraniu

Zapomniałem dodać, że przebieg auta to ok. 26 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Ja mam do wyjazdu na asfalt 100 metrów drogi z kamyków i teraz w zimne poranki coś mi w zawieszeniu delikatnie gruchacze jakby coś niedokręcone, jakaś poduszka silnika\skrzyni, łącznik czy coś, nie mam pojęcia nie mogę tego zlokalizować oczywiście po przejechaniu krótkiego odcinka problem znika i ponowne wywołanie jest trudne.W aso sprawdzali i wszystko jest ok tak pracuje zawieszenie, a ja to kure@#$stwo słyszę rano :mad2: .Będę problem obserwował, nie mam za bardzo innego wyjścia.

 

U mnie rownież przekładnia do wymiany.

Zostalem oczywiście zlany przez jednego pana z serwisu

Ale nie odpuscilem i inny mistrz poprosił o nagranie filmów.

Dopiero po tym zaakceptowano wymianę przekładni na ktorą czekam już 2-3 miesiące bo brak w magazynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po tym zaakceptowano wymianę przekładni na ktorą czekam już 2-3 miesiące bo brak w magazynie

Ja czekam dopiero miesiąc, ale zastanawiam się powoli, czy mogę jednak w jakiś sposób zmusić BMW do pośpieszenia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.