Skocz do zawartości

XDrive 30e


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś tu użytkuje taki silnik? Zastanawiam się nad samochodem żonie. Na codzień kilkanaście kilometrów po mieście + weekendowe wypady (swoim robię dużo kilometrów i dlatego jeśli się zapakujemy to możliwie często pojedziemy mniejszym autem). Sam mam x5 30d. Przejechałem się x3 2.0d. Zbiera się całkiem fajnie, ale dźwięk silnika I do miasta.... nie bardzo. 20i odrobinę chyba za słaby jeśli już trzeba będzie zaliczyć trasę. Doplata do 30i na poziomie 20 tysięcy. Spora doplata. Nie wiem jak roznica we wrażeniach. 30d pewnie już pojedzie, ale to już gruba doplata. Może 30e, które moc ma wysoka, nada się do miasta i też chyba w trasę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja rozważałem tą hybrydę jako alternatywę dla iX3, który ostatecznie zamówiłem (też dla żony).

Mnie zniechęcił znacząco zmniejszony bagażnik (minus 100 litrów), jego podłoga jest mocno podniesiona, bo pod spodem baterie.

Na miasto pewnie ma to mniejsze znaczenie, ale jeśli myślisz o używaniu czasem w trasie (zwłaszcza z rodziną na jakiś wypad), wtedy 450 litrów to słaby wynik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam. W tygodniu na prądzie (małe miasto), w weekend na spalinie. Elektryk od dołu super, a na trasie nawet na samej benzynie też jedzie żwawo.

40km na elektryku dla mnie nierealne, raczej 20. Bagażnik mniejszy, ale spokojnie daje radę, 3 osobowa rodzina na luzie, a nawet we 4 osoby z nartami w środku też się zmieszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia po 2 miesiącach:

na +

- po mieście oszczędnie bo dużo na prądzie

- jest wrażenie next gena na bateriach - cisza, dźwięk

- spod świateł naprawdę spoko jak na takiego 4 cylindrowego kloca


na -

- na trasie czuć mase, nie ma lekkości 30i

- bagażnik troche drastycznie skurczony

- zasięg na baterii mizerny, niedzisiejszy

- bak mógłby być większy


Jakby go zrobili na bazie 30i to byłaby bajka, tak jest tylko dobrze. Myśle że w następnej iteracji, niestety pewnie z samymi ekranami, będzie miał sensowny zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.