Skocz do zawartości

Dławienie silnika


Slyg

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to wóz żony F20 / 1,6D z 2013roku.

Zdarza się okazyjnie, bez jakiegokolwiek schematu, że podczas jazdy na mniejszych obrotach i z niższa prędkością auto potrafi się zadławić. Efekt jest np, taki, że po zmianie biegu z 1na2 lub 2na3 naciśnięcie pedału gazu powoduje czkawkę i brak mocy, szybkie puszczenie pedału i ponowne naciśnięcie od razu daje pożądany efekt i fura od razu przyśpiesza. Przy wyższych prędkościach nic się nie dzieje. Auto ogólnie spisuje się poprawnie, nic nie stuka, nic nie puka w silniku. Macie jakiś pomysł od czego zacząć ? Na komputerze wszystko poprawnie, zero błędów.

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że masz wielostopniowy „problem”… :wink:

1. Kobieta

2. Diesel

3. EGR - zapewne jest brudny od nagaru i przycina się w czasie zwiększania obrotów pod obciążeniem.

Łączy nas podobny tok myślenia ;)

dodałbym do kompletu:

4. Jazda na małych odcinkach po mieście... :mad2:


Pamiętam jak miałem jeszcze e46 w 2.0D to jak się dobrałem do EGRa to nic w nim nie działało :D

Od tego zacznę.

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A czym się różni zestaw kobieta + diesel od mężczyzny + diesel? :)

Mniej dynamicznym sposobem jazdy, co w przypadki silnika D kończy się rzadszym wypalaniem nagaru no w EGR.

Idź zjedź rosół ;)

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja to napisałem pół żartem, a Ty robisz aferę, bo jako mężczyzna się okazało, że nie masz pojęcia jaki jest silnik w aucie i teraz się unosisz honorem i męską dumą. ;) Zapewniam Cię, że wielu mężczyzn jeździ jak p...y i tak samo zamęcza auto, a wiele kobiet z kolei daje w gaz bez sensu. Nie ma tu reguły. Poza tym, tak jak napisałem wyżej, to było pół żartem, więc wyluzuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że silnik ma 2litry wiem doskonale odkąd mamy f20, ale oznaczenie wersji, którą posiadamy to 1,6D, więc taki podałem, a Ty szukasz dziury w całym nie wnosząc nic do tematu :roll:

Naprawdę nie szkoda Ci czasu na trolowaniu ? Kończę ten OffTopic, bo szkoda mi dnia na tą bezpłociową dyskusję. Miłego dnia Ci życzę. EOT :!:

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie kolego. Oznaczenie wersji to 116d a nie 1.6d. Oj jak ciężko idzie przyznanie się do malutkiego błędu. Lepiej komuś mówić że troluje i rozciągać temat na dwie strony. Wyzwij mnie jeszcze od foliarza, płaskoziemcy i szura. Również miłego dnia życzę.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.