Skocz do zawartości

Klapa bagażnika - bez kluczykowe otwieranie


MM82MM

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzyło mi się 2-3 razy, że auto nie wykrywało kluczyka podczas otwierania klapy bagażnika.

Tzn nie działo otwieranie "nogą" oraz nie reagował guzik w klapie. Klapę można było otworzyć tylko z kluczyka.

Podczas zamykania zamykała się tylko do połowy i dalej już tylko z kluczyka.

Boczne drzwi działają zawsze bez problemu.

Podejrzewam związek z temperaturą, ponieważ działo się to zazwyczaj w zimne dni.

Mieliście już podobne przypadki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przypadek, że silniczek klapy bagażnika „zaniemógł” i musiałem klapę otworzyć ręcznie. Otwierania nogą nie praktykuję, bo nie noszę ze sobą kluczyka i samochód odblokowuję/uruchamiam telefonem. Ale może po prostu czujnik się zabrudził i trzeba go przetrzeć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czujnik do "otwierania nogą" to jest pętla zbliżeniowa, schowana w zderzaku - tam nie ma się co zabrudzić.

Natomiast jeśli przy okazji nie reagowało na guzik w klapie, to raczej jest to problem z odbiornikiem ComfortAccess obsługującym bagażnik. Czyli auto "gubi kluczyk" i przestaje reagować i na machanie nogą i na guzik.

A może nosisz telefon w kieszeni blisko kluczyka? :) telefon bardzo skutecznie potrafi zakłócić działanie CA.

Z temperaturą raczej tego bym nie wiązał - przez te wszystkie lata nigdy nie miałem problemu z ComfortAccess, nawet przy siarczystych mrozach. W BMW akurat ten system działa bardzo sprawnie.


Z ciekawostek odnośnie obsługi klapy nogą.

Można (poprzez kodowanie) wyłączyć funkcję zamykania i zostawić tylko funkcję otwierania.

Ja tak zrobiłem we wszystkich dotychczasowych autach, po tym jak kilka razy "dostałem klapą w łeb" gdy przy otwartym bagażniku coś w nim poprawiałem i kręciłem się koło zderzaka, a system zinterpretował to jako "machanie nogą".

Poza tym otwieranie nogą jest głównie potrzebne jak coś niesiemy do bagażnika i mamy zajęte ręce. Jak klapa jest już otwarta, to dla mnie wygodniej jest nacisnąć przycisk żeby zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W iX3 ani razu nie miałem takiego problemu (aktualny przebieg ponad 4kkm), w innych BMW z CA od kilkunastu lat tez nie miałem czegoś takiego. Kluczyk mam zawsze w innej kieszeni niż telefon żeby się tel nie rysował :-)


Za to zdarza mi się problem ze czasami w kieszeni wciśnie mi się przycisk otwierania klapy, na szczęście rzadko. Nie szukałem czy da się to wyłączyć, bo ja nie potrzebuje. Zawsze otwieram bagażnik przyciskiem na klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.