Skocz do zawartości

Głośniki HIFI


Kwidzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Właśnie odebrałem swoje X1 gdzie mam w pakiecie lepsze głośniki sygnowane jako Zestaw HIFI. Z tego co czytałem w specyfikacji to głośników jest niby 7. Może coś przeoczyłem ale widzę tylko 5. W każdych drzwiach po jednym i na podszybiu jeden. Ktoś wie gdzie są pozostałe 2? Czy jest jakiś subufer? Co do jakości dźwięku to szczerze mówiąc słabizna. Efekty podkręcone na maxa również w telefonie ale bass jest mega słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


No ale jakaś różnica musi być w stosunku do podstawowego audio. Kryterium basu chyba nie jest jedynym wyznacznikiem jakości. W przeciwnym wypadku taka pozycja w cenniku byłaby bez sensu. Dodatkowo wersji HiFi chyba jest inny wzmacniacz. Czy ktoś kto ma doświadczenie z wersją podstawową audio i HiFi, mógłby się wypowiedzieć jaka jest różnica pomiędzy nimi, może jakaś subiektywna opinia albo dane techniczne obydwu rozwiązań.


Przy okazji zapytam jak dostarczacie muzykę do X1, mamy do dyspozycji jakąś pamięć w iDrive na pliki muzyczne, wykorzystujecie Bluetooth, a jeśli tak to czy BT obsługuje kodek aptX? Ostatnie pytanie jakie formaty audio obsługuje iDrive, odtworzy np. FLAC? Jest gdzieś dostępna instrukcja lub szerszy opis zagadnienia dotyczącego audio w X1?


Wiele pytań ale również jestem zainteresowany wersją HiFi, a opcja Harman Kardon w tej chwili dla X1 jest niedostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć,


Czy ktoś kto ma doświadczenie z wersją podstawową audio i HiFi, mógłby się wypowiedzieć jaka jest różnica pomiędzy nimi, może jakaś subiektywna opinia albo dane techniczne obydwu rozwiązań.

Każdy ma inny słuch, dla jednego HiFi to badziew, dla innego będzie wystarczające. To że ktoś Ci opisze na forum różnice nic Ci nie da, szukasz aut demo które mają HiFI i standardowe nagłośnienie i robisz testy przez zamówieniem by nie żałować jak autor tego wątku.

 

Przy okazji zapytam jak dostarczacie muzykę do X1, mamy do dyspozycji jakąś pamięć w iDrive na pliki muzyczne, wykorzystujecie Bluetooth, a jeśli tak to czy BT obsługuje kodek aptX? Ostatnie pytanie jakie formaty audio obsługuje iDrive, odtworzy np. FLAC? Jest gdzieś dostępna instrukcja lub szerszy opis zagadnienia dotyczącego audio w X1?

Apple Car, Spotify, ktoś jeszcze bawi się w 'mp3'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
HIFI to badziew, tego się nie kupuje ale w X1 innego wyboru nie ma.

Generalnie jest Harman Kardon. Teraz wycięli go z konfiguracji z uwagi na restrykcje (problem z dostępnością HK jest zresztą nie tylko w X1, ale we wszystkich innych modelach).


Zgadzam się, HiFi jest niewiele lepsze. Ale mimo wszystko różnicę słychać w stosunku do podstawy (to akurat piszę na podstawie doświadczeń w F20).

Natomiast w F48 nawet HK nie wypada zbyt dobrze, a na pewno nie na tyle ile trzeba do niego w X1 dopłacić.

A to wszystko z powodu... słabego wyciszenia auta (chyba, że po LCI coś poprawili).

O ile u żony na postoju HK gra jeszcze w miarę, o tyle w trasie po prostu dominować zaczynają szumy jazdy...


Co do muzyki - również IMO najlepszą opcją jest Spotify. Poza tym w opcji premium jakość często jest na poziomie FLAC.

Aczkolwiek moim zdaniem - jeśli zależy komuś na jakości (no i jeśli zestaw głośników jest odpowiedni) to lepsza jakoś jest przez kabelek niż bezprzewodowo (mimo, że AppleCar w BMW działa bezprzewodowo).


W jednym ze starszych wątków w tym dziale koledzy wyciszali profesjonalnie F48 z bardzo dobrym efektem.

Moim zdaniem dopiero wtedy jest sens zaczynać bawić się w audio w tym aucie.

 

ktoś jeszcze bawi się w 'mp3'?

Hehe, są tacy co bawią się w aucie jeszcze w CD :)

Nie tak dawno w jednym z wątków kolega zamówił napakowaną po dach w opcje serię 3 i potem utyskiwał, że zapomniał o dodatkowej opcji napędu CD i przymierzał się do retrofitu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dostarczanie muzyki, to z różnych względów u mnie najlepiej sprawdza się następujące:

- iPod (tak, iPod) 128 GB podpięty na kablu

- Subskrypcja Apple Music, utwory pobrane na iPoda

- Generalnie zazwyczaj mam ustawione shuffle na całej zawartości iPoda, ale cały czas jestem w stanie z poziomu iDrive coś wybrać


Niestety, współpraca z Androidem w mojej wersji iDrive jest na takim poziomie, że wszystkim i tak trzeba sterować z poziomu telefonu (lub głosowo). Do tego Spotify od ponad pół roku nie potrafi naprawić błędu z wysyłaniem meta-danych via BT, więc nawet na Androidzie uruchomiłem Apple Music.

Jedyna wada jest taka, że raz na miesiąc trzeba iPoda podłączyć do sieci, żeby sobie pobrał informację o subskrypcji oraz ewentualnie pobrać nowe rzeczy z biblioteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,


Również mam zestaw HiFi i po odebraniu auta stwierdziłem, że gra do kitu..... (porównując z jeszcze posiadanym Focusem ST MK 3.5 i zestawem Sony składającym się z 9 głośników).


Zestaw HiFi bazuje na głośnikach i wzmacniaczu Alpine, jednak o wiele wiem i usłyszałem od speców z Focala, od któregoś rocznika wzmacniacz jest niestety integralną częścią stacji multimedialnej.


Sprawa poprawiła się znacznie po wyciszeniu X1, a wyciszyłem wszystko co się da - całą podłogę z nadkolami i bagażnikiem, drzwi, słupki, dach, przegrodę, komorę silnika etc. Jedyne, na co można narzekać, to brak szyb akustycznych, które dopełniłyby dzieła. Faktycznie dźwięk przestał być tak "rozproszony", ale wciąż uznałbym go "tępy" i mało wyrazisty, a co więcej na dłuższych trasach powoduje pewnego rodzaju zmęczenie, irytację i nadwrażliwość układu nerwowego. Trudno mi to wytłumaczyć dokładniej. Takie mam jednak porównanie kiedy przesiadam się z o kilka klas niżej Focusa do BMW.


Rozmawiałem z kilkoma specjalistami od car-audio, w X1 F48 warto sobie darować czy to Harman Kardon czy HiFi, bowiem idealnym rozwiązaniem jest wzmacniacz 7-kanałowy MATCH UP 7BMW, który jest wpinany plug & play + głośniki Focal dedykowane do tego modelu - z pewnością do wakacji założę :)


Nie stosuję tu żadnego reklamy czy kryptoreklamy, jednak irytujące jest, że marka uważająca się za premium wypuszcza samochód notabene stosunkowo drogi, który raz jest beznadziejnie wyciszony, co jest szczególnie ważne przy tych gabarytach i kształcie pojazdu, a dwa audio zostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 6.02.2022 o 19:46, MattKRK napisał(a):

Hej,

 

Również mam zestaw HiFi i po odebraniu auta stwierdziłem, że gra do kitu..... (porównując z jeszcze posiadanym Focusem ST MK 3.5 i zestawem Sony składającym się z 9 głośników).

 

Zestaw HiFi bazuje na głośnikach i wzmacniaczu Alpine, jednak o wiele wiem i usłyszałem od speców z Focala, od któregoś rocznika wzmacniacz jest niestety integralną częścią stacji multimedialnej.

 

Sprawa poprawiła się znacznie po wyciszeniu X1, a wyciszyłem wszystko co się da - całą podłogę z nadkolami i bagażnikiem, drzwi, słupki, dach, przegrodę, komorę silnika etc. Jedyne, na co można narzekać, to brak szyb akustycznych, które dopełniłyby dzieła. Faktycznie dźwięk przestał być tak "rozproszony", ale wciąż uznałbym go "tępy" i mało wyrazisty, a co więcej na dłuższych trasach powoduje pewnego rodzaju zmęczenie, irytację i nadwrażliwość układu nerwowego. Trudno mi to wytłumaczyć dokładniej. Takie mam jednak porównanie kiedy przesiadam się z o kilka klas niżej Focusa do BMW.

 

Rozmawiałem z kilkoma specjalistami od car-audio, w X1 F48 warto sobie darować czy to Harman Kardon czy HiFi, bowiem idealnym rozwiązaniem jest wzmacniacz 7-kanałowy MATCH UP 7BMW, który jest wpinany plug & play + głośniki Focal dedykowane do tego modelu - z pewnością do wakacji założę 🙂

 

Nie stosuję tu żadnego reklamy czy kryptoreklamy, jednak irytujące jest, że marka uważająca się za premium wypuszcza samochód notabene stosunkowo drogi, który raz jest beznadziejnie wyciszony, co jest szczególnie ważne przy tych gabarytach i kształcie pojazdu, a dwa audio zostawia wiele do życzenia.

Czy założyłeś lepszy sytem do siebie. Też mam HiFi i porównując to z Golfem z Dynaudio w BMW gra to słabiutko.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.