Skocz do zawartości

F11 530d Bije kierownica przy hamowaniu - jakie przyczyny?


Stelmacher

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Problem tylko przy hamowaniu, tarcze i klocki z przodu wymienione jakies 2 3 tys km temu komplet przod Bosch a od jakis 500km bija przy hamowaniu jak nie wiem co, nie wiem teraz czy je przetaczac czy zakladac juz nowe bo mierzylem tak pi razy oko i prawa tarcza krzywa jakies 0,5mm tylko co moglo byc powodem jej skrzywienia? Mogl to zrobic dolny wahacz? Ten tzw banan ,Bo jeszcze jest orginal zalozony 2013r na oko nie widac spekan zadnych, czy moze piasta skrzywila tarcze? Bo ewidentnie strona pasazera jest krzywa

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polosie przy hamowaniu? Przy przyspieszaniu Sie zgodze ale hamowaniu to tak watpie a druga sprawa to naped mam na tyl wiec z przodu nie mam polosi a ewidentnie bije przod dodagkowo krzywa tarcza prawa okolo 0.5mm wiec polosie raczej bym wykluczyl.... ale niech koledzy sie wypiwiedza

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że na oko 0,5mm. Rozumiem, że pomiar był czujnikiem zegarowym? Jak taki jest wynik to rzeczywiście ciężko jeździć. Kto Ci te tarcze zakładał? Przy zakładaniu sprawdzał bicie, czy założył i już. Teraz to trzeba przetoczyć te tarcze co masz. Sprawdzić samą piastę czy jest ok. I powinno być dobrze.

Oczywiście może być problemem np. łożysko ale to jest mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.