Skocz do zawartości

Jakie radio android do e39?


tommywie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


szukałem wśród dostępnych tematów, ale nie było nic świeżego, więc założę nowy temat :) czy ktoś z was ma jakieś fajne radio z androidem w e39, które może polecić? idealnie, gdyby była opcja podłączenia kamery cofania



z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad takim


https://pl.aliexpress.com/item/1005003648845187.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6676301ddAhfYw&algo_pvid=70b7dbbf-371d-436f-8faa-4b2f6c5f1aec&algo_exp_id=70b7dbbf-371d-436f-8faa-4b2f6c5f1aec-31&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000026644418361%22%7D

8 rdzeni, android11..


ale też nie wiem, czy to dobry wybór. czy będzie pasowało do mojej e39, która jest jakby przejściówką przed/polift.

Nie wiem jakie mam wtyczki (auta jeszcze nie mam fizycznie u siebie) i czy w oferowanym radiu są jakieś przejściówki w komplecie.

Fajnie by było podłączyć do tego Ibus'a.


AM-JKLUFuv7vg6WZtyiA9_MG515m3c4yhdv-axhmJAHX4dV-ucZpd3tEEW12bUB3XqKt5BP-YvvRN6h7MLxGhB8-cY9EGNoRXc9kB1KZNatvCMc6D8Z9adqq53kcjFkHxsw1dpeO2hEIfJhfBRod69EGyQ7U=w1568-h882-no?authuser=0


ps. sprawdzi ktoś, czy mam DSP? w https://bimmer.work/vin/g8b89ae895f510f22ced82ac582f6f8ea/ nie widzę takiej opcji w opisie wyposażenia, więc nie wiem, czy ewentualnie warto przepłacać na licencji tego Ibusa..?


vin: WBADP81030GS92659

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego a co ma dsp do interfejsu ibus z licencją na nr. Vin do androida?

W zależności od radia, jak masz wyświetlacz MID to na nim jest przycisk dsp, jak monitor od navi to tam jest do wyboru w menu dsp. Jak powyższych nie posiadasz to nie masz dsp.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o cyfrowe przetwarzanie dźwięku i to, co mówi autor filmu w 10:45 min

"jeżeli mamy cyfrowe przetwarzanie dźwięku, to wybieramy droższa wersję" (licencji aplikacji Ibus)




licencja na samą aplikację kosztuje w tej chwili 22€, a licencja na aplikację razem z DSP - 40€


AM-JKLUvvnUQ7TIre75BbjTjYOUsCdONcIQbNDwq8AKyqZfbPFu_t2NHo-N8RXPOSeMOZHzk6bOOD3UTek43lWIpXvyY8joQ8ovr3J4HV4H1WJ_cVU9ynXtG_LiJ4UiPX_glzwh8qX4nnk3eruK2nZoLjLA7=w1602-h516-no?authuser=0


wydaje mi się, że tu chodzi o oryginalne wyposażenie auta, a nie o to, że jak zapłacimy drożej, to będzie lepszy dźwięk..? ale może coś źle kombinuję :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te radia mają w sobie dsp (digital sound procesor) tzw. korektor. Więc właściwie lepiej było by się pozbyć oryginalnego dsp, ale to moja indywidualna ocena.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a jak wygląda sprawa podłączenia takiego xtronsa, jeśli mam w aucie zwykłego kaseciaka 'business'? trzeba rozbierać pół auta, czy jest w miarę bezproblemowo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem stację na androidzie do mojej E39 i mam kilka pytań.Mam w aucie fabryczny telefon z zestawem głośnomówiącym.Czy to będzie współpracować?Nie chciałbym montować dodatkowego mikrofonu.I czy przycisk na kierownicy pozwoli na odebranie połączenia?Chcę zamontować kamerę cofania.Co polecacie?Opcja w zderzaku słabo mi pasuje.Myślę o klamce otwierania bagażnika /mam sedana/ lub lampka podświetlenia tablicy.Czy ktoś montował system bezprzewodowy do kamery cofania?Działa to przyzwoicie?Jakieś sugestie?Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Fabryczny zestaw chodzi po i-bus. Radio ma własny zestaw głośnomówiący, mikrofon możesz umieścić w miejscu fabrycznego. Oryginalny wyjmiesz z tej kratki w podsufitce i włożysz ten od radia. Odbieranie z ekranu radia.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

NIE BĘDZIE DZIAŁAĆ. Ale możesz spytać chińczyka czy na jego radiu działa.

Od biedy w zależności od tego co to za zestaw jest to może da się go uruchomić ale bez wizji na radiu. Więc będziesz miał tylko do dyspozycji słuchawkę na kierownicy. Nie wiem czemu się tak uparłeś na oryginalny zestaw (on wogóle działał z twoim telefonem?

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.