Skocz do zawartości

Błędy BMW e90 325i


Michal1245

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem otóż wywala mi błędy powodujące check.

I zwracam się właśnie z pytaniem, może ktoś się orientuje w tych błędach:

2F0D (kuhlerjalousie, Ansterueurung GLF - wyczytałem coś ze chodzi o jakąś zasłonę chłodnicy? Nie ma pojęcia

2AAC (variable Sauganlage 2 Eigendiahmose) - tutaj wyczytałem ze chodzi o Dise ale małą czy dużą? No i kwestia wymiany, trzeba ją jakoś adaptować,programować?

2A2F (Gemischregelung 2) - uboga mieszanka o ile dobrze doczytałem, dodam ze auto posiada lpg No ale tak chyba nie powinno być?

29F5 , 29F4 - No i na koniec katalizatory, doczytałem się ze ten typ tak ma bo czujniki są zabrudzone przez olej który silnik łyka tylko że właśnie mój nie bierze nic, raz na 3 lata(3 wymiany) wyświetliło mi żebym dolał litr gdzie zatrzymałem się pod górkę i po odpaleniu ponownym na innym terenie było dobrze wiec gdzie szukać przyczyny? Katy siadły, da radę coś z tym zrobić?

Dodam ze auto się dziwnie zachowuje, mianowicie - ciepło czy zimno coś ją trzepnie i 3 dni ciężko pali, kręci 5-7 sek zanim odpali gdzie po tych dniach wraca do normy i jest dobrze.

Kolejny problem to praca auta na zimnym silniku, niezależnie jak odpaliło to za każdym razem po odpaleniu jest „kapec” muszę trącić gazem żeby auto nie zgasło a następnie chwile poczekać bo nie ma opcji ruszyć auto się dusi po dodaniu gazu No i na takim silniku zimnym z rana obroty strasznie falują .

Dodam ze nie jestem profesjonalnym mechanikiem wiec proszę o wyrozumiałość, próbuje się czegoś dowiedzieć. Z góry dzięki i liczę na pomoc :) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

za chwilę przyleci magik od wykodowywania wszystkich błędów Z DTC jak leci także uprzedzam nie rób tego :) przede wszystkim trzeba sprawdzić skład spalin, czy rzeczywiście jest z nimi problem.


DISA do wymiany, silnik do płukania, najlepiej estrowe płukanki, które zmiękczają nagar - do wyboru Oilem Flush Relase Tech, Archoil 2820 - jedna do wyboru, trzymasz na ciepłym silniku 40-60 min na jałowym delikatnie zwiększając obroty na 2000, po tym wymiana oleju.


Problem mieszanki jest najprawdopodobniej związany z kolejnymi błędami od katów - błędne sterowanie sondami szerokopasmowymi, zapewne korekcje multiplikatywne doszły do wartości granicznej korekcji 25% stąd ten błąd.

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Jeśli chodzi o tą dise to duża czy mała wedle błędu? A jeśli chodzi o płukankę to czemu jest konieczna? Coś sugieruje ze należało by się ją zrobić? Wymieniałem olej z 2 tygodnie temu wiec trochę przykro :roll:

A wracając przy wymianie disy należy coś kompem adaptować, programować? Czy plug and play bez kompa? Posiadam inpe oraz zwykle obd pod telefon ale szczerze mówiąc jestem zielony w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o małą disę, można ją wymienić bez ściągania kolektora, trzeba wymontować alternator. Po wymianie disy nie trzeba nic kodować. U mnie była mahle i na taką zmieniłem.https://www.youtube.com/watch?v=g6MEvL_xXO4&list=PLF4AcQ_IX8ckkkeLTwdvQSR3FJy6L6bTm&index=9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Panowie mam problem silnik n52b25a. Błędy to 29f4 i 29f5 . Silnik jest po kapitalnym remoncie, wyleciało wszystko co mogło z tego silnika. Założyłem nowe katy dedykowane ponieważ jednego już nie było (poprzedni właściciel usunął) a drugi był już zapchany. Wszystko chodzi jak należy ale wywala błędy. Co może być przyczyną??? Obstawiam ,że sondy, disy? A może coś jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.