Skocz do zawartości

Problem z dźwiękiem


Improssible

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Od jakiegoś czasu, nagle, mam problem z dźwiękiem. Posiadam nagłośnienie HiFi oraz jednostkę CCC proffesional. Nagle któregoś dnia głośniki zaczęły mi strasznie charczeć, tak jakby był słaby zasięg radia, jednakże charczenie występuje również podczas gongu np rezerwy oraz na aux z MP3. Co więcej często i gęsto słychać pojedyncze strzelania i puknięcia w głośnikach przy przygazowaniu oraz naciśnięciu hamulca podczas wolnej i spokojnej jazdy. Nie jest to na pewno kwestia pojedynczego głośnika. Cały dźwięk oprócz basów wydaje się taki bez głębi i powera. Po diagnozie ista jest jeden błąd FFF3 MOSTSYS: MOST system analysis: 1 fault found lecz więcej informacji nie ma. Dodam, że raz przydarzyło się, że jednostka nie mogla się włączyć, stanęła na logu BMW, następnie czarny ekran, dopiero po 20 minutach zaskoczyła.


Gdzie szukać przyczyny, słuchanie muzyki, radia czy rozmowa przez telefon na dłuższą metę jest niemożliwa i uporczywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Aktualizacja.


Wymieniłem koncówkę mocy w radiu, niestety naprawa nie przyniosła pozytywnego zakończenia. Przed naprawą zamilkły głośniki przednie i jest taak dalej. Gra tył na 40% mocy i suby. Przód cisza. Test ISTĄ jednostki nie wykazuje żadnych błędów. W teście głośników nie działa przód. Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wymień to radio zamiast je ratować.


Chyba , że głośnik jest spalony i ma zwarcie przez co mocniej obciąża końcówkę.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień to radio zamiast je ratować.


Chyba , że głośnik jest spalony i ma zwarcie przez co mocniej obciąża końcówkę.

 

Rada trochę nie trafiona ale okej. To tak jakby popsuł się silnik i zamiast naprawić radził wymienić.

Czy dysponuje ktoś pinoutem głośników ccc dla HiFi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Porównanie radia za parę stówek do silnika też raczej nie trafione. Chociaż często awaria silnika jest taka , ze lepiej go zmienić.

A co do pinoutu to ma go wujek gooogle.


https://www.tehnomagazin.com/Auto-radio-car-connector/BMW-Car-Radio-Wiring-Connector.htm

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie radia za parę stówek do silnika też raczej nie trafione. Chociaż często awaria silnika jest taka , ze lepiej go zmienić.

A co do pinoutu to ma go wujek gooogle.


https://www.tehnomagazin.com/Auto-radio-car-connector/BMW-Car-Radio-Wiring-Connector.htm

 

Dalej walczę z tematem. Mam chyba mały przełom. Zmierzyłem dzisiaj rezystancję na CCC oraz quadlocku. Czyżbym namierzył zwarcie bo:


Efekty są następujące - na jednostnce wszędzie rezystancja ~3,5 Ohm czyli OK.


Za to na quadlocku takie kwiatki:


Piny 1 i 5 czyli Speaker FR+ oraz Speaker FR- rezystancja ~3,5 Ohm OK

Piny 2 i 6 czyli Speaker RR+ oraz Speaker RR- rezystancja 0,05 Ohm ZWARCIE?

Piny 3 i 7 czyli speaker RL+ oraz Speaker RL- rezystancja 0,05 Ohm ZWARCIE?

Piny 4 i 8 czyli Speaker FL+ oraz Speaker FL- rezystancja ~3,5 Ohm OK


Teraz pytanie skoro tył miałby zwarcie to dlaczego przód nie gra? Następne pytanie czy kable do kostki idą bezpośrednio do głośników czy może np idą do wzmacniacza i dopiero do głośników?

W takim przypadku wzmacniacz z sytemu Hifi 676 byłby głównym podejrzanym. Dziwnie to wygląda, że cały tył ma zwarcie a pomimo to grają, za to z przodu cisza. Bass łupi działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wzmacniacz hifi nie jest w obwodzie z głośnikami tylko osobno.

Bierze tylko sygnał z radia z dolnej małej kostki i ma swoje przewody do głośników.

Oczywiście napędza tylko suby.


https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180320/4b6f21b91e8cffa7199d597265962b5a.jpg

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz hifi nie jest w obwodzie z głośnikami tylko osobno.

Bierze tylko sygnał z radia z dolnej małej kostki i ma swoje przewody do głośników.

Oczywiście napędza tylko suby.


https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180320/4b6f21b91e8cffa7199d597265962b5a.jpg

 

Zrobiłem babola, bo strona, którą podesłałeś wprowadziła mnie w błąd.

4 środkowe piny to głośniki przednie, więc wygląda jakby one miały zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.