Skocz do zawartości

Problem z ruszeniem BMW e90 n46b20 150km


dominik.ie90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przy dzisiejszych mrozach z rana spotkała mnie niemiła niespodzianka. Otóż podchodzę do odpalania samochodu auto odpaliło natomiast momentalnie zaczęło bardzo mocno dymić na biało oraz zaczęło śmierdzieć w kabinie spalenizną. Po chwili auto zgasło ponowiłem próbę odpalenia skutek był ten sam. Auto od kilku dni ma problem z wypadaniem zapłonu. Przynajmniej tak zczytal komputer, ponieważ wyskakuje błąd wypadania zapłonu na 3 cylindrze oraz sporadycznie wyświetlał się błąd wielokrotnego wypadania zapłonu na cylindrach. Po rozgrzaniu auto działało dobrze. Dodam ze świece zostały wymienione natomiast błąd nie zniknął. Oprócz świec zamieniłem cewki miejscami a błąd nadal wskazywał 3 cylinder. Jest może ktoś kto miał podobna sytuacje i może podzielić się rada ?

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!


Jak dla mnie to brzmi jak uszczelniacze zaworowe które puszczają olej, spróbuj skasować błędy -> odpal auto i przejedź się i zobacz jaki będzie pierwszy kod jaki wyskoczy to ci powie gdzie zaglądać, jak dla mnie cewka to bardziej check engine + wypadanie zapłonu w specyficzny sposób jak dymi to polecam sprawdzić uszczelniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!


Jak dla mnie to brzmi jak uszczelniacze zaworowe które puszczają olej, spróbuj skasować błędy -> odpal auto i przejedź się i zobacz jaki będzie pierwszy kod jaki wyskoczy to ci powie gdzie zaglądać, jak dla mnie cewka to bardziej check engine + wypadanie zapłonu w specyficzny sposób jak dymi to polecam sprawdzić uszczelniacze.

 

Po resecie błędu pierwsze co wyskakuje to wypadanie zapłonu na 3 cylindrze i później jeszcze ten błąd wypadaniem zapłonu na cylindrach. Check engine zapala się po ok 400-500 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.