Skocz do zawartości

Zniszczyłam myciem plastiki w bmw e90


Anastasia96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo proszę o pomoc, czy ktoś z Was miał taką sytuację że podczas mycia plastików zdarł się kolor?

Chciałam pomóc partnerowi umyć samochód (bmw e90) nie było to pierwsze mycie, myłam je wcześniej zawsze tak samo (Ajax + woda) pół nakrętki na pół wiadra wody zamaczając i wykręcając ścierkę lub jeśli bez wiadra to Ajax + woda w butelce że spryskiwaczem np po płynie do szyb. Myłam też inne samochody zawsze tak samo, to zdarzyło się pierwszy raz, nie wiem jak załączyć zdjęcia bo jestem tu nowa ale podrzucam link https://www.instagram.com/anastasia96bmw/p/CXqwT4jsq16/?utm_medium=copy_link

Po tym od razu się przestraszyłam i wymieniłam wodę na czystą bez płynu wzięłam czystą nową gąbkę miękką przetarłam i jak by wygląd lepszy ale nie jest tak jak przed czyszczeniem, od strony kierowcy też aby trochę mniej,

Czy ktoś z Was tak miał lub wie co można z tym zrobić aby tego nie pogorszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nic z tym nie zrobisz, zezarlo kolor, teraz mycie nawet dedykowanymi środkami do plastiku będzie dalej niszczyć wnętrze.

pozostaje wymiana elementu, przykro mi

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierwszy raz takie cos widzę. Ostatecznie wymiana na drugi, ale mozesz popróbować, może jak zderzaki odświeżają opalarką lub bollem psiknąć. Jak będzie gorzej to i tak element do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wnętrze myje się dedykowanymi środkami do car detailingu, które są bezpieczne. Właśnie z takich powodów. potraktuj jako nauczkę. To nie jest podłoga w kuchni, żeby to ajaxem myć.

I żadne gąbki do wnętrza, tylko pędzel i mikrofibra.

Dressing powinien to przykryć np. PB Natural Look.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze myje się dedykowanymi środkami do car detailingu, które są bezpieczne. Właśnie z takich powodów. potraktuj jako nauczkę. To nie jest podłoga w kuchni, żeby to ajaxem myć.

I żadne gąbki do wnętrza, tylko pędzel i mikrofibra.

Dressing powinien to przykryć np. PB Natural Look.

 

Przeciez dała dobra propocje pol nakretki ajaxu na pol wiadra xD


A tak serio, srodki detailngowe sa teraz tak tanie, ze to lipa uzywać chemii domowej... Interior cleaner lub apc + jakis conditioner na black weeku mozna było wyrwac w zestawie ponizej 50zl.

W tym momencie elementy sa zniszczone i macie nauczke na przyszlość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie został przypadkiem na plastkichach jakis osad?


Proponuję przemyć jakimś delikatnym środkiem czyszczącym i zaaplikować conditioner. Jeżeli nie pomoże to jak wyżej.


Wrzucam linki dla przykładu:

https://kenochem.com/product-pol-78-Kenotek-INTERIOR-CLEANER-1L-pranie-czyszczenie-tapicerki.html?gclid=EAIaIQobChMI0I7Zpqf09AIVhcvVCh1TlgCgEAQYAiABEgKJ2vD_BwE

https://kenochem.com/product-pol-79-Kenotek-VINYL-LEATHER-1L-czyszczenie-plastikow.html?query_id=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.