Skocz do zawartości

3.0 benzyna słabo wchodzi na obroty


Karol Yamaha FJR

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent BMW 328 xi 3.0 benzyna + gaz (234 KM) wersja USA automat.

Przy delikatnej jeździe normalnie biegi zmienia, płynnie bez szarpnięć. Ze startu fajnie się zbiera, nic się nie dzieje.

Lekki problem zaczyna się, gdy np. jadę 60-70-80 km/h i chcę gwałtownie przyspieszyć. Długo myśli zanim zrzuci bieg, lekko nawet przez chwilę przydusza. Dzieje się jak but w podłogę jest wciśnięty. Później jak już załąpie to idzie jak złe do 7000 obrotów. Tak samo się dzieje na gazie czy benzynie. Nie wywala żadnych błędów.

Olej w skrzyni wymieniany jakieś 20.000 km temu. Ostatnio wymieniałem czujnik położenia wałka rozrządu. Wymieniony na oryginalny.

To może być coś ze skrzynią lub sprzęgłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka natura 6hp oraz wolnossaka. Jak chcesz pominac ten efekt zmulenia, przed przyspieszaniem, zmien na tryb S.

 

No niby tak. Fakt, że było takie lekkie zmulenie, ale bardzo małe. Fakt, że mam go dopiero miesiąc i zrobione około tysiaka km ale było sporo lepioej.

W trybie "S" jest to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czujnik położenia wałka trzeba jakoś adaptować po zmianie?

Bo to w zasadzie można by połączyć ze zmianą czujnika, która miała miejsce tydzień temu.

No nie byłem na hamowni, ale do ostatniego tygodnia było wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że to może być kwestia samej skrzyni - mam E92 328xi ze skrzynią GM i to jak ona działa w trybie "D" to jest dramat.. w E91 mam ZF i działa przede wszystkim przewidywalnie.. dlatego jak jeżdżę żony autem to tylko w "DS" :P

F31 320d+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka natura 6hp oraz wolnossaka. Jak chcesz pominac ten efekt zmulenia, przed przyspieszaniem, zmien na tryb S.

 

No właśnie tam nie jest skrzynia hp6 tylko 6 biegowa GMa.

Mechanik mówił, że takiej jeszcze na oczy nie widział.

Mocno ona od hp6 się różni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka natura 6hp oraz wolnossaka. Jak chcesz pominac ten efekt zmulenia, przed przyspieszaniem, zmien na tryb S.

 

No właśnie okazało się, że w mojej E90 (silnik N52) siedzi (niestety) 6 biegowa skrzynia GM o oznaczeniu GA6L45R.

Na szczęście okazało się, żeopisywane przeze mnie objawy ustały, a pomogło czyszczenie przepustnicy, wymiana świec, adaptacja silnika.

Póki co jest dobrze, od startu zbiera się płynnie, nie ma efektu zmulenia.

Niemniej jednak skrzynia kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.