Skocz do zawartości

F30 b47 320d mrowienie na kierownicy przy przyspiesaniu


Jake11

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nie dawno zakupiłem BMW f30 2017r 2.0d 190km automat, nalotu lekko ponad 60 tys, i zauważyłem że przy delikatnym przyspieszaniu w okolicy 1500-1800rpm odczuwalne są delikatne drgania na kierownicy, zastanawiam się czy przejmować się tym czy jest to normalne w tych motorach i czy jest sens zgłaszania tego do ASO, ponieważ auto jest jeszcze na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po kupnie nowego F30 B47 w 2017r miałem i mam dokładnie te same odczucia. Nie długo po zakupie w jednej a później w drugiej ASO w której spędziłem cały dzień bo mechanik faktycznie starał się zdiagnozować ten objaw. Podmienili nawet nowe poduszki silnika. "Problem" nie został zdiagnozowany. Nie dawało mi to spokoju. Postarałem się przejechać trzema innymi F30 B47 i w każdym z nich dokładnie te same odczucia. Czyli ten typ tak ma. Niestety kultura pracy 4 cylindrowego diesla nie dorówna 6 cylindrowemu.

Te delikatne drgania mrowienie w ok. 1500-1800 obr. przenoszone są poprzez górne sztywne blach do blachy mocowanie kolumny kierowniczej do karoserii, po zwolnienie blokady ustawienia położenia kierownicy (w celu diagnostycznych) te objawy praktycznie znikają. Ja zamontowałem w celu wytłumienia tych drgań podkładki tłumiące wycięte z elastycznej naturalnej skóry. Efekt tego zabiegu jednak nie jest imponujący.

Może jesteśmy zbyt wyczuleni bo chyba nikt inny na tym forum nie poruszył tego tematu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś proszę podesłać foto poglądowe, gdzie te podkładki dokładnie zamontować ? Ciekawi mnie też kwestia ustawienia kierownicy, u mnie jest w skrajnym położeniu (wciśnięta w deskę na maxa) czy to nie ma wpływu, bo tak wprwwdzie przy pierwszych kilometrach aż tak tego nie czułem później po zmienieniu ustawienia kierwonicy dopiero bardziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie mam zdjęć. Można się dostać po zdemontowaniu dolnej osłony deski rozdzielczej. Dostęp do tego mocowania nie jest łatwy jest tan mało miejsca.

Tak jak pisałem efekt tego zabiegu jest mizerny. Teraz wiedząc jaki jest tego skutek drugi raz nie poświęciłbym tyle pracy.

U mnie położenie kierownicy nie miało i nie ma wpływu na te doznania. Tak jak pisałem raczej nic z tym nie zrobisz. Każde F30 B47 tak ma. Kwestia tylko jak ktoś jest na to wyczulony. Ja się przyzwyczaiłem już mi to tak nie przeszkadza.

Zamiast szukać tak jak ja usterki której nie ma, proponuję przejechać się innym F30 B47 automatem i się przekonać to co pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Cześć,

Nie dawno zakupiłem BMW f30 2017r 2.0d 190km automat, nalotu lekko ponad 60 tys, i zauważyłem że przy delikatnym przyspieszaniu w okolicy 1500-1800rpm odczuwalne są delikatne drgania na kierownicy, zastanawiam się czy przejmować się tym czy jest to normalne w tych motorach i czy jest sens zgłaszania tego do ASO, ponieważ auto jest jeszcze na gwarancji.

U mnie (540ix LCI) mrowienie na kierownicy przy przyspieszaniu występuje w trybie komfort. Przy ustawieniu na tryb sport ten objaw nie występuje, ponieważ jak widzę skrzynia zmienia biegi powyżej 1500 -1600. Oczywiście serwis twierdzi, że wszystko jest ok. Wg. mnie zmiana np. softu skrzyni, tak aby zmieniała biegi powyżej 1300 ten problem by zlikwidowała. Obecnie potrafi utrzymywać obroty na poziomie 1000-1100 i przy delikatnym naciśnięciu gazu z np. 50-60 km/h przyspieszać wywołując owe "mrowienie" kierownicy. Poprzedniczka z silnikiem b48 takiej przypadłości nie miała, po prostu od określonej prędkości obrotowej redukowała bieg. Czy ktoś z Kolegów ma odnotował podobną sytuację?

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.