Skocz do zawartości

Tylna wycieraczka E87 / E81


HNT126

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jako że od pewnego czasu obok E30 i E36 w garażu zagościła "1" E87, zaczynam powoli ogarniać to nieco plastikowe i najmniejsze z BMW.

Model przedliftowy 118i N46B20. Zależało mi na pośrednim wtrysku w benzynie. Ogólnie dobra kondycja, ale przez lata od czasów E30, BMW nie udało się poprawić jednego - konstrukcji wycieraczki tylnej szyby w Touringach i tym hatchbacku. ;) Niestety, wyczyszczenie wszystkiego i poskładanie z nowym smarem nie pomogło zbyt długo.

Chciałem Was zapytać o to, jakie proponowalibyście zamienniki dla tego ustrojstwa? Co sądzicie o chińszczyźnie typu NTY? ktoś testował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co czytam to, wiekszosć kompletnie wywala wycieraczkę zaślepiajac dziurę korkiem. Klapa sie duzo lepiej prezentuje, ale niestety szybko brudna. Lub kupuja zamienniki. Uzywka niestety slaby pomysł, chyba ze rozbierzesz zanim kupisz i zobaczysz czy jest co ratować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem temat wcześniej w E30 Touring. Tam też płyn zalewał mechanizm, ale dopiero gdy ośka skorodowała do reszty i przelewało się między ośką i simmeringiem. W e87 mechanizm jest dużo prostszy, metal zastąpiono plastikiem. Szybciej niż ośka degraduje uszczelnienie ośki. Próbowałem to uszczelnić, ale bez powodzenia. Dlatego chyba wolę zamiennik. Brak wycieraczki sprawdza się świetnie w Compact E36 - dobrze ukształtowana aerodynamika i bardzo pochylona szyba sama się oczyszcza podczas jazdy. Natomiast w E87 bez wycieraczki w deszczowy dzień nie ma żadnej widoczności do tyłu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wycieki pojawiły się na ośce mechanizmu. Mi udało się uszczelnić. Działa poprawnie ponad 2 lata.

Naprawa polegała na podłożeniu gumowych oringów, góra i dół. Dobrałem najcieńsze i najmniejsze jakie miałem w pudełku.

Na zdjęciach zaznaczyłem miejsca, w których umieściłem oringi.


Pokr.jpg


Przek.jpg

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam. To było kilka lat temu. Kupisz małe pudełko oringów o różnych rozmiarach, to na pewno coś dobierzesz.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wszystko ok, tylko pod warunkiem, że sama ośka jest jescze nie skorodowana. W moim przypadku ośka w miejscu, gdzie wchodzi do plastikowej tulei, miała już takie wżery, że żaden oring już tego nie zrrekompensuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.