Skocz do zawartości

Olej do dyferencjału G31 520d 205AL


ulysse1988

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy,


Czy ktoś z was ma informację potwierdzoną z jakieś instrukcji serwisowej jaki olej można lać do dyfra jako zamiennik oryginału ? 200 PLN za 0,5l uważam za dużą przesadę.


Ori :


Hypoid Axle Oil G3


83 22 2 413 512


Według zdjęć znalezionych na Internetach wychodzi, że jest to 70W-80 GL-5, niestety żaden producent poza firmą Mopar nie ma w swojej ofercie takiego oleju.


Znajomy pracujący w BMW zasugerował aby wlać 75W-80 GL-5 Fusch.


Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Według NewTis...


- Olej do osi hipoidalnej G1 (BOT448) , 83 22 2 295 532 .

To znalazłem po numerze.....

Ravenol DGL 75W-85 GL-5 LS

FEBI BILSTEIN 75W-85, API GL-5

SWAG , SAE 75W-85 GL-5




- Olej do osi hipoidalnej G3 , 83 22 2 413 512

Fuchs Titan EG 4218

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Znalazłem takie coś...


TITAN EG…. to gama olejów tylko do pierwszego napełnienia. Sprzedawane są luzem do BMW i innych producentów OEM. Nie są one udostępniane do wypełnienia usługi pod tymi samymi nazwami.


Produkujemy produkty typu service fill pod bardziej przyjaznymi dla konsumenta nazwami i opakowaniami. TITAN SINTOPOID LS SAE 75W-90 (dołączona karta PI) to produkt do osi BMW zgodnie z poniższym linkiem do naszego narzędzia do wyboru oleju .


Dobierz olej na tej stronie.

https://fuchs-eu.lubricantadvisor.com/default.aspx?lang=eng&country=de


Mi wyszedł ten olej....

TITAN SINTOPOID 4218 SAE 70W-80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś...


TITAN EG…. to gama olejów tylko do pierwszego napełnienia. Sprzedawane są luzem do BMW i innych producentów OEM. Nie są one udostępniane do wypełnienia usługi pod tymi samymi nazwami.


Produkujemy produkty typu service fill pod bardziej przyjaznymi dla konsumenta nazwami i opakowaniami. TITAN SINTOPOID LS SAE 75W-90 (dołączona karta PI) to produkt do osi BMW zgodnie z poniższym linkiem do naszego narzędzia do wyboru oleju .


Dobierz olej na tej stronie.

https://fuchs-eu.lubricantadvisor.com/default.aspx?lang=eng&country=de


Mi wyszedł ten olej....

TITAN SINTOPOID 4218 SAE 70W-80

 

mi również wyszedł ten olej z tym, że nie jest dostępny... szukałem wszędzie i brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po kilku miesiącach poszukiwań i rozterek okazało się, że nie ma aktualnie alternatywy dla oleju BMW.


Także zakupiłem na allegro 1L oleju, i przystąpiłem do wymiany. Jak widać po zdjęciach poniżej warto i należy to robić. Tak wyglądał olej po 175 tyś km.


Sama wymiana jest banalnie prosta, odkręcamy korek, i wysysamy olej z dyfra. Ja użyłem do tego elektrycznej pompki 12v, strzykawką z wężykiem również bez problemu sobie poradzicie.


Mi udało się wyssać 700ML także sporo, zalewamy nowy olej aż zacznie wylewać się z korka, zakręcamy i po sprawie. Mamy spokój na kolejne 80-100 tyś km.


Nr korka : 33 11 7 525 064 ( zwróćcie uwagę na dość duży rozmiar klucza imbus, nie we wszystkich zestawach jest tak duży )

Nr oleju : 83 22 2 413 512



20220215-090632.jpg

20220219-094822.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Chyba rzeczywiście warto wymieniać, bo jak już kiedyś pisałem na YT jest filmik, gdzie fachman pokazuje uszkodzony dyfer wskutek przegrzania łożyska wejściowego, które jest słabo smarowane. Świeży olej może pomóc. Tylko dlaczego kosztuje więcej niż dobry koniak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. Panowie, nam taki dylemat. Kupiłem oleje do wymiany w dyfrach (bmw x5 f15 40d). Olej hypoid axle g2 do przedniego i g3 do tylniego. Mój problem polega na tym, że kod kreskowy jest 83222413512 a ja kupiłem z kodem 83222460128. Dzwoniłem do dwóch serwisów i każdy mówi co innego. Nie patrzeć, lać jest to to samo, a drugi z pewną dozą nieśmiałości nie poleca. Olej z końcówką 128 jest do dyfra ale do motocykli.

Proszę o radę. Nadmienię, że nie mam już paragonu żeby wymienić Olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Panowie, też stoję przed tematem wymiany oleju w dyferencjałach (u mnie xdrive).

Na tył wychodzi HYPOID AXLE OIL G3 83222413512 i zamienia mi się to na FUCHS TITAN SINTOPOID 4218 70W80 GL-5.

Na przód powinien być HYPOID AXLE OIL G2 83222413511 i tutaj nie mogę znaleźć nic co pasuje 1:1, pare osób polecało Ravenol DGL 75W85 LS.

Co Wy na to?


Druga sprawa, czy ktoś wie ile wchodzi do dyferencjałów?

Ja wiem że to kwestia tego ile się odessie, ale zakładając na suchy dyfer?



EDIT:

Na stronie Ravenola po podaniu danych samochodu wychodzi na przedni dyfer DGL 75W85 LS, wg specyfikacji jednak wymienia się na zarówno na G1 jak i G2.

Chyba zaryzykuje i kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 7.04.2023 o 16:06, Shadow69 napisał(a):

Panowie, też stoję przed tematem wymiany oleju w dyferencjałach (u mnie xdrive).

Na tył wychodzi HYPOID AXLE OIL G3 83222413512 i zamienia mi się to na FUCHS TITAN SINTOPOID 4218 70W80 GL-5.

Na przód powinien być HYPOID AXLE OIL G2 83222413511 i tutaj nie mogę znaleźć nic co pasuje 1:1, pare osób polecało Ravenol DGL 75W85 LS.

Co Wy na to?

 

Druga sprawa, czy ktoś wie ile wchodzi do dyferencjałów?

Ja wiem że to kwestia tego ile się odessie, ale zakładając na suchy dyfer?

 

 

EDIT:

Na stronie Ravenola po podaniu danych samochodu wychodzi na przedni dyfer DGL 75W85 LS, wg specyfikacji jednak wymienia się na zarówno na G1 jak i G2.

Chyba zaryzykuje i kupię.

I jak zalałeś te dyfry ravenolem? Wszystko ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.