Skocz do zawartości

Konfiguracja czujnika zmierzchu / świateł dziennych


McMemorek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, pare dni temu stałem się szczęśliwym ( i nie szczęśliwym ) posiadaczem BMW F11 z 2 litrowym dieslem o mocy 184 z rocznika 2011. Nie szczęśliwym bo właśnie wczoraj padły mi miechy z tylu, jutro maja przyjść do paczkomatu nowki i postaram się sam wymienić ,, pod blokiem,, na lewarku :D


Ale nie o tym..


Chciałbym zapytać się Was, w jaki sposób wykonać kalibrację świateł dziennych ( ringów LED ). Dowiedziałem się od znajomego, ze jest taka możliwość. Czujnik jest skalibrowany pod dane państwo, z której auto pochodzi. Ogólnie chodzi o to, ze w dzień ( nie koniecznie słoneczny ) auto cały czas z automatu mi jeździ na xenonie ( światła mijania ) a ja chciałbym, aby w dzień używał ringów :) ( raz - wygląd dwa - oszczędność xenona )


Rzekomo idzie do zrobić za pomocą m.In programu BimmerCode . Interfejs w postaci Vgate Icar Pro tez już kupiłem i będzie niedługo w paczkomacie. Aha… czy jest może inny, darmowy program do takiego zabiegu ? Jeżeli nie to proszę o instrukcje jak wykonać taka kalibrację programem BimmerCode.


Dziękuje za pomoc :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, świecą na pozycji 0. Tak jak chciałbym żeby świeciły automatycznie w dzień

Przydałoby się na początek zrobić diagnostykę komputerową. Przy problemach z czujnikiem zmierzchu, na trybie auto, zostają awaryjnie włączone światła mijania, nawet w dzień.


Podeślij też VIN. Sprawdź czy któryś klucz kodowy za to nie odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, świecą na pozycji 0. Tak jak chciałbym żeby świeciły automatycznie w dzień

Przydałoby się na początek zrobić diagnostykę komputerową. Przy problemach z czujnikiem zmierzchu, na trybie auto, zostają awaryjnie włączone światła mijania, nawet w dzień.


Podeślij też VIN. Sprawdź czy któryś klucz kodowy za to nie odpowiada

 


Wbamx11o1odu43412

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wbamx11o1odu43412

Wg VIN wychodzi wersja krajowa Niemcy i nie ma w opcjach nic, co miałoby powodować takie zachowanie świateł.

Sprawdziłbym na początek błędy czy nie ma przypadkiem błędów typu "brak komunikatu z czujnika zmierzchu" lub błąd komunikacji po LIN z czujnikiem zmierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbamx11o1odu43412

Wg VIN wychodzi wersja krajowa Niemcy i nie ma w opcjach nic, co miałoby powodować takie zachowanie świateł.

Sprawdziłbym na początek błędy czy nie ma przypadkiem błędów typu "brak komunikatu z czujnika zmierzchu" lub błąd komunikacji po LIN z czujnikiem zmierzchu

 

Ok, sprawdzę błędy, lecz słyszałem ze w bimmercode można ustawić czułość czujnika, to prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jest opcja czułości ale dla czujnika deszczu, w trybie experta być może gdzieś by znalazł dla czujnika zmierzchu...

 

Czy w innych programach ( juz z poziomu Windowsa ) jestes w stanie mi pomoc z tym czujnikiem zmierzchu? Chodzi mi o jakies programy typu BMWicoder, ISTA P , ISTA D , ISTA +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest opcja czułości ale dla czujnika deszczu, w trybie experta być może gdzieś by znalazł dla czujnika zmierzchu...

 

Czy w innych programach ( juz z poziomu Windowsa ) jestes w stanie mi pomoc z tym czujnikiem zmierzchu? Chodzi mi o jakies programy typu BMWicoder, ISTA P , ISTA D , ISTA +

NCSExpert z pakietu Standard Tools(tego samego w którym jest inpa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.