Skocz do zawartości

dużo pali, ekonomizer chyba źle działa...


SOER

Rekomendowane odpowiedzi

Co wymienić co wyczyścić zeby moje E30 2.0 M20 paliło mniej.

Po mieście (poznań) pali 70zł na 100km czyli jakieś 16-19 litrów mega spokojna jazda NIE PRZEKRACZAM 3,5 tyś. (Bo boje sie co by sie stalo w baku gdybym to robił). Ekonimizer nawet przy delikatnym naduszeniu gazu z predkosci 50 do 60 już pokzauje że pale 100L leci w nieskonczoność. Gdy normalnie ruszam i zmieniam biegi 3 tyś. jest tak samo.

POMOCY :doh:

...nieważnie dokąd jedziesz,ważne ze bokiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są siakieś inne objawy, czy oprócz tego chodzi ładnie :?:

 

Jeździsz tylko na Pb, czy też na LPG :?:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. miałem podobne spalanie jak jezdziłem moją zimą, 3 km do pracy i upalałem wieczorami na stadionie po sniegu. Po wymianie świec, przewodów, kopułki niewiele sie poprawiło. Natomiast wymiana sondy wyraznie zmniejszyła spalanie. Obstawiam na awarie własnie sondy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lagadula, możesz mi napisać ile Pali Twoje E30 przy bardzo spokojnej jeździe (takiej jak wypisałem). Tylko miasto ?.

 

Czy filtr powietrza też wymienić ?

Z tego co wiem Sonda Lambda nie jest tania :? , pamietasz ile płaciłeś ?

...nieważnie dokąd jedziesz,ważne ze bokiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lagadula, możesz mi napisać ile Pali Twoje E30 przy bardzo spokojnej jeździe (takiej jak wypisałem). Tylko miasto ?.

 

Czy filtr powietrza też wymienić ?

 

Niestety nie używam jej na codzień wiec nie mam jakis wiarygodnych pomiarów. Ok 11-13 litrów i ok 9-10 na trasie przy ok 140 - 150 km/h.

Filtr powietrza należy bezwzględnie wymieniać co 10.000 km , razem z filtrem paliwa. Każdy doatkowy opór przepływu czy powietrza czy paliwa zwieksza zużycie tego drugiego właśnie.

 

Ale radzę sprwdzic sondę w warsztacie wyposażonym w odpowiednie urzadzenie.

 

Za sondę nic nie płacilem bo została uszkodzona podczas wymiany układu wydechowego. Dlatego też okazało sie co powodowało nadmierne spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojade na dniach do mechanika sprawdzic sonde bo zastanawaim sie czy moze termostat, możliwe ze moj motor jest ciągle nie dogrzany, nie wiem tego bo mam walnięty zegar od temp. silnika :/ ale o tym inny post. Nie chce off topica :), mam pytanie odonosnie ekonomizera, czy tylko u mnie tak dziala czy ogolnie to wielka sciema ?
...nieważnie dokąd jedziesz,ważne ze bokiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomizer bierze również sygnał z przepływki, także ja bym również ją obstawiał. Sonda również ma znaczenie. Najprościej pojedź na analizę spalin, zrobią ci w każdej stacji diagnostycznej.

Termostat polecam wymień profilaktycznie, ten element z czasem traci swoje właściwości (szczególnie nie oryginalny) i niedomyka się. Dziasiaj sam wymienilem u siebie i mimo, że stary działał "na oko" to teraz autko rozgrzewa się szybiej i trzyma wyższą temperaturę tzn. taką jak powinno.

Koszt to jakieś grosze 11 czy 16zł jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojade na dniach do mechanika sprawdzic sonde bo zastanawaim sie czy moze termostat, możliwe ze moj motor jest ciągle nie dogrzany, nie wiem tego bo mam walnięty zegar od temp. silnika :/ ale o tym inny post. Nie chce off topica :), mam pytanie odonosnie ekonomizera, czy tylko u mnie tak dziala czy ogolnie to wielka sciema ?

 

Jeśli autko nie jest dogrzane - tzn pokonujesz krótkie dystanse (5 do 10 kilometrów) to będzie brał z manualu około 11-12 litrów. Ja do pracy mam 7 kilosów i jeszcze automat a pali mi spokojnie 13 (jak nie deptam mocno) lecz żona przywykła do faktu, że bumcia zje sobie nawet i 15L.

A ekonomizer to nie ściema.

Jak z niego kożystać: zakładając, że masz autko w pełni sprawne (tak jak ja :mrgreen: ) przyspieszasz i ekonomizer pokazuje duże spalanie (strzałka wychyla się w prawo i przekracza wartość 20L) jednak potem stopniowo spada i powiedzmy że jadąc z predkościa 60km/h pokazuje ci spalanie 13L, w tym momęcie lekko (bardzo lekko)zdejmij nogę z gazu (ale tak aby prędkość nie spadła) i zobaczysz że wskazanie ekonomizera spadnie i to o dobrych kilka litrów (bez utraty prędkości).

Tak działa u mnie w automacie. Myślę, że w manualu jest tak samo.

http://images22.fotosik.pl/34/375df5381f18b28am.jpg

Moja śliczna była..........teraz w Gliwicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojade na dniach do mechanika sprawdzic sonde bo zastanawaim sie czy moze termostat, możliwe ze moj motor jest ciągle nie dogrzany, nie wiem tego bo mam walnięty zegar od temp. silnika :/ ale o tym inny post. Nie chce off topica :), mam pytanie odonosnie ekonomizera, czy tylko u mnie tak dziala czy ogolnie to wielka sciema ?

 

Jeśli autko nie jest dogrzane - tzn pokonujesz krótkie dystanse (5 do 10 kilometrów) to będzie brał z manualu około 11-12 litrów. Ja do pracy mam 7 kilosów i jeszcze automat a pali mi spokojnie 13 (jak nie deptam mocno) lecz żona przywykła do faktu, że bumcia zje sobie nawet i 15L.

A ekonomizer to nie ściema.

Jak z niego kożystać: zakładając, że masz autko w pełni sprawne (tak jak ja :mrgreen: ) przyspieszasz i ekonomizer pokazuje duże spalanie (strzałka wychyla się w prawo i przekracza wartość 20L) jednak potem stopniowo spada i powiedzmy że jadąc z predkościa 60km/h pokazuje ci spalanie 13L, w tym momęcie lekko (bardzo lekko)zdejmij nogę z gazu (ale tak aby prędkość nie spadła) i zobaczysz że wskazanie ekonomizera spadnie i to o dobrych kilka litrów (bez utraty prędkości).

Tak działa u mnie w automacie. Myślę, że w manualu jest tak samo.

 

Jest tak samo w manualu.

Powiem więcej, dzięki ekonomizerowi naprawdę można nauczyć się odruchów oszczędniejszej jazdy. Tak jak nie wrzucanie luzu przy zjazdach, tylko odpowiedniego biegu, który będzie hamować auto jednocześnie odcinając dopływ paliwa, czy to, którego biegu użyć przy konkretnej prędkości.

 

To przydatne urządzenie.

http://i3.photobucket.com/albums/y100/kabaty/Dsc00102.jpg

Śnieżnobiała Księżniczka Monachijka... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. byłem zmuszony wymienić przepływkę, bo prawdopodobnie się rozszczelniła zawilgotniała i ścieżka, po której "chodzi" ślizgacz się wydarła i traciła momentami kontakt.

Ewentualnie może się klapa przepływki blokować mechanicznie.

Mechanikę łatwo sprawdzić tzn. wymontować i poruszać ;)

Resztę czyli ścieżkę ze ślizgaczem i czujnik temperatury(to też ważne urządzenie, które do spalania dużego może się przyczynić) można pomierzyć miernikiem, omomierzem porównując wartości. Gdzieś na forum chyba widziałem podane odpowiedni sposób pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co pamiętam, mocno na oko...

 

BIEG | PRĘDKOŚĆ | EKONOMIZER

III | 40 km/h | 10l

IV | 40 km/h | 8l

II | 40 km/h | 14l

V | 70 km/h | 6-7l

 

Trudno mi sobie przypomnieć inne wskazania... Ostatnio ciagle po miescie jezdze.

 

A na biegu jalowym, ile bys rpm nie mial zawsze wskaźnik pokaże ~ .

http://i3.photobucket.com/albums/y100/kabaty/Dsc00102.jpg

Śnieżnobiała Księżniczka Monachijka... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, mocno na oko...

 

BIEG | PRĘDKOŚĆ | EKONOMIZER

III | 40 km/h | 10l

IV | 40 km/h | 8l

II | 40 km/h | 14l

V | 70 km/h | 6-7l

 

Trudno mi sobie przypomnieć inne wskazania... Ostatnio ciagle po miescie jezdze.

 

A na biegu jalowym, ile bys rpm nie mial zawsze wskaźnik pokaże ~ .

 

 

hmmm..

III zgadzam sie

IV nie wiem bo by mi silnik zgasł :wink:

II mi pali 25L przy tej predkosci :(

V zgadzam się

 

Ekonomize pokazuje bardzo duzo przy nawet delikatnym przyspieszaniu,

 

Przykre jest też to że gdy ruszam musze krecic jedynke 3,8 tyś. zeby po wlczeniu II biegu bylo 2 tys. czy to normalne ?

 

Autko pali coraz wiecej, na dzien dzisiejszy pali 20L miasto mega spokojna jazda. :(

...nieważnie dokąd jedziesz,ważne ze bokiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Sonda wymieniona poprawy brak... Ciepła 15L / zimna 18L miasto. Tak mi teraz wyszło po zatankowaniu 30L PB.

Teraz chyba wymienie przepływomierz, najlepiej jakbym od kogos pozyczyl i zobaczyl co jest ok ale niestety nie mam nikogo z M20. A przepływka nie jest tania na takie a może to... ceny 250zł za używaki a nie wiadomo czy kupie sprawna w 100% :(, czy przepływomirz zuzywa sie tylko mechanicznie (klapa jest ok nie zacina sie) czy moze jeszcze elektronicznie, bo tak jest sterowany ??

...nieważnie dokąd jedziesz,ważne ze bokiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jezdzi ??? Czuć przyspieszenie - lekko reaguje na gaz ? Jakie masz obroty ? I jaki rocznik autka ?

Moze cos wymyslimy jestem z Poznania

 

 

:mrgreen:

 

P.S. MI wyszło spalanie na ciepłym i krótkich trasach ok 14 :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko jezdzi dobrze, przyspiesza też moim zdaniem bardzo ładnie choć ciągnie bardzo mocno dopiero od 4,5tyś a wcześniej troche słabo. Rocznik 1988 nie klasyk co prawda bo szeroka lampa :oops:...

 

 

Co dokładnie miałeś na myśli "lekko reaguje na gaz ? Jakie masz obroty ?", chyba że chodzi o to co sie stanie gdy depne.. no więdz jak depne np. na jałowym to chwile pomyśli to chyba wina cewek. A z obrotami ?

 

Wiem lagadula że Tobie pali też troszke ;), czytałem czytałem choć chłopakom widze na forum pali troszke mniej. Jaka to różnica czy ciepły ale krótkie trasy a długie ? ciepły to ciepły chyba :). Nie spodziewam sie sukcesów bo to w koncu stara konstrukcja i skaś ta moc musi sie brać, ale nie przesadzajmy 129ps to nie sa jakies kosmosy, czytałem inne posty o spalaniu i chłopaki maja E34 czy E32 z silnikami zdeka wiekszymi i nie pali im wiecej niż mi napewno :D:D:D

...nieważnie dokąd jedziesz,ważne ze bokiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.