Skocz do zawartości

Tuner tv wiązka


Pappa2

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem lokalnie tani tuner tv pasujący do x3. Problem, że ktoś obciął kable przy wtyczce zamiast dać cały zestaw :mad2:

Jaki kabel potrzebuje żeby to połączyć?


Tuner będę chciał wykorzystać do podłączenia kamery cofania.


Moja x3 z dużą nawigacją, dvd MK4,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz retrofit do podłączenia tunera TV, ile dobrze pamiętam kodowaniem dopisać tuner .. Ja się poddałem - znalazłem MASĘ info na ruskich stronach ... pisałem nawet tutaj czy ktoś ma ten retrofit ( podawałem numer części - jest na forum gdzieś ) bo w ASO chyba 700 zł - ale zero odzewu ...

Próbuj .. ja dość grzebię w kablach i tak jak pisałem - dałem sobie w końcu siana ;) .. tuner leży w garażu ( ważne było też JAKI TUNER - któryś tam model był najlepszy ) ...


ZNALAZŁEM >>> proszę ;)

https://www.drive2.ru/l/288230376152634401/

https://www.drive2.ru/l/455339102217176502/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pappa2 - udało Ci się ogarnąć? Jaki numer tunera masz i czy masz oznaczony jako VM Hybrid IBUS? Też postanowiłem się pobawić - pod kamerę, kupiłem tuner (niestety mam trudności z doborem odpowiedniego numeru i odróżnieniem czym jest Lear, Loewe, Ultloewe, i Hybrid). Zatem kupiłem jakiś od e38 (wg schematów wyjścia pinów zgadzają się z e83, no może ma 2 więcej - dodatkową masę i dodatkowy na bezpiecznik). Podłączyłem do kostki niebieskiej z navi i ekran ciemny, widać, że coś tam mruga ale nie wyświetla żadnych funkcji. Inpa widzi ten moduł, podaje jego dane ale przy próbie sczytania błędów zawiesza się. Tak myślę, czy ten tuner nie jest 4:3 ale jak to sprawdzić?

Skleciłem też wiązkę z tunera (biała) do navi (niebieska - w miejsce wypiętej kostki do tunera) ale navi wówczas jest martwa, nie świeci się żadna dioda w niej.

Nie mniej, ponieważ Inpa widzi tuner, to chyba nie trzeba go kodować jako wyposażenie. Podobnie miałem gdy dodałem ulfa z głosowym sterowaniem. Pojawił się po wpięciu. Choć ostatecznie dodałem go do wyposażenia, żeby zmienić język z dojcz na inglisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za odzew.

ja na razie jeszcze nic nie robiłem. Znalazłem ofertę modułu tv w cenie 40 zł. Co prawda nie z e83 tylko e39 ale niby to to samo... niby..

dzięki wielki za strony, za chwilę je przeglądne i podejme decyzję czy próbować czy dać sobie spokój.


ULOK jak się zdecydujesz na sprzedaż to jestem zainteresowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że uważaj na ten z e39 - to chyba jednak nie to samo (chyba że X3 przedlift). Jak pisałem, mam z e38, a więc i e39 i nie działa. Patrzę właśnie na schemat z ruskiej strony i nie zgadza się z tym co jest na newtis. Z schematu wychodzi, że z wiązki biała wtyczka - niebieska wtyczka trzeba wyprowadzić 5 przewodów na niebieską wtyczkę idącą do tunera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z schematu wychodzi, że z wiązki biała wtyczka - niebieska wtyczka trzeba wyprowadzić 5 przewodów na niebieską wtyczkę idącą do tunera.

kolego nie jest to takie proste ja Ci się wydaje.

Sam robiłem ten przewód i korzystałem z rożnych schematów bo nie działało.Tuner mam z e39,już nie pamiętam ale wydaje mi się ze jak podłączyłem tuner bez DVD to działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Ze schematu na new tis wygląda prosto. Ten ruski jest bardziej skomplikowany, i inny niz na newtis. ale patrząc na zdjęcia wiązki, jaką zrobił rurek, to jest do ogarnięcia. Jednak chyba powstrzymuje mnie obawa o zjaranie navi.

Poza tym rurek robił chyba do e46, ja mam e83 poliftowe. Więc mogą być jakieś różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Ze schematu na new tis wygląda prosto. Ten ruski jest bardziej skomplikowany, i inny niz na newtis. ale patrząc na zdjęcia wiązki, jaką zrobił rusek, to jest do ogarnięcia. Jednak chyba powstrzymuje mnie obawa o zjaranie navi.

Poza tym rusek robił chyba do e46, ja mam e83 poliftowe. Więc mogą być jakieś różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tunerze nie ma takiej informacji, ale znalazłem takie coś

https://7er.pl/showthread.php/5614-video-Tunery-E38-z-podzia


Piszą, że napis Lear o tym świadczy. Ten który zwróciłem miał napis Utloewe więc może być. W eykazie jego numer jest faktycznie jaki 4:3.

Tak na marginesie szukam teraz kamery i wcale nie jest łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką kupiłeś? Chodzi mi o system ntsc czy pal, patrzę na aliexpress, ale tam różnie podają i piszą, że do x3 ale nie piszą e83. Nie wiem więc czy będzie pasować pod ori lampkę.

Czy nie ma problemu z błędem, sygnał spalonej żarówki, itp.?

No i jak podłączyłeś kamerę, pod ori tuner z przekaźnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.