Skocz do zawartości

F11 LCI The Black Pearl


Paszczaku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Wymieniłem palniki xenonowe . Osram Xenarc . Trzeba wyjąć lampy . Żeby wyjąć lampy trzeba rozebrać przód auta . Zderzak , nadkola , trójkąty . Plus te dolne wewnętrzne "taktyczne" śruby . Tak dla porównania stare palniki :

366d0ad0bca8dbd3med.jpg


Raz że szkło matowe z zewnątrz to jeszcze bańce też matowe .


Ogólnie to zostawiłem sobie interfejs wpięty w gniazdo i mi wydoiło akumulator do stanu takiego że ostatkiem sił odpaliłem . Akumulator naładowałem . Zostało około 20 Ah ze 110 . Czyli jesienią a może zimą wymiana czeka mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Trochę mnie zaniepokoiło że ostatnio DPF regeneruje się co 350-450 km i to przy przelotach autostradowych . wcześniej robił co 800 km . winowajca wstępnie się sam objawił w postaci błędu EGR . Błąd sterowania wstecznego . cokolwiek by znaczyło i czy dotyczy to elementu tego co wymieniali czy te elektroniczne ustrojstwo .


Lampy ustawione . Prawa wymieniona bo jakoś dziwnie w środkowej części świeciła . Roboty sporo było w dodatku pierwsza lampa co kupiłem przyszła uszkodzona elektronicznie . Wyglądała jak nowa i cena też nie najniższa . Zderzak już ładny zawitał i parę pierdółek przyległych do niego .

a239f784609d9aa5med.jpg


Trochę wkurzony chodzę po domu bo znajomym wokoło naprawiłem usterki w autach a szewc w dziurawych butach chodzi . W zasadzie nie chodzi . Jurto chyba wyjmę obudowę filtra powietrza i sprawdzę stan turbo i tych zaworów EGR . To w sumie niby już 3 w tym silniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Temat regeneracji się sam na razie rozwiązał . To nie drapię bo po co .

Przy okazji trafiłem do ASO na wakacyjny przegląd bezpieczeństwa . No co sobie nowych emek naoglądałem czekając na odbiór to moje . Zrobili update skrzyni albo reset ustawień bo działa dużo lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Ciekawe czy długo jeszcze nerwowo wytrzymam ale wymienię pewnie cały komplet dekorów na coś innego niż te piano-srak .Na konsoli można to pucować i pucować a za chwilę odciski palców czy inny paproch .

 

Po co wymieniać coś co tak idealnie pasuje do koloru tapicerki? Drewno nie pasuje do sportowego charakteru auta, a alumunium tak ładnie się nie komponuje z tymi skórami.

Jak piano się palcuje, to polecam folie z aliexpress do oklejenia dekorów... folię oczywiście bezbarwną. Folia idealnie zabezpieczy przed rysowaniem i odciskami palców.

Jak kraść to miliony...jak jeździć to BMW!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
W święta dostaje się prezenty . No to jest . Rachunek za komplet wtryskiwaczy . Objwawy to : drżenie przy 1500 obr i przy 1000 jak trzyma 8 bieg przy 70 km/h . Przy dojezdzie do świateł i zatrzymaniu się też taki wstrząs ( takie wobble ) na chwilę przed zatrzymaniem się . Można to też zasymulować jak się podniesie obroty do 2000 i zdejmie nogę . I w momencie przejścia na idle jest to samo . Od strony komputera : rozjazd na jednym wtrysku na poziomie 2-2,5 ale na ciepłym niby się normowało . Finalnie 2 błędy : Błąd adaptacji zerowej wtrysku cylinder 3 i 4 . Finalnie 2 wtryski śmietnik . Kolejne dwa poprostu rozjazdy miały poza zakresem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nowy akumulator , nowa szyba , nowe hamulce tył . Przy okazji znalazłem że pękło mocowanie spryskiwacza szyby . Plastik się kruszy od promieni słonecznych . Cena nowego zestawu spryskiwaczy jakaś nieśmieszna . Używki w jeszcze gorszym stanie . Skleiłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.