Skocz do zawartości

Migające czerwone kontrolki


Megdzio

Rekomendowane odpowiedzi

530DA 1999

Cześć, zacznę od pytania. Czy jest jakiś moduł odpowiedzialny za wyświetlanie czerwonych kontrolek na liczniku?


Od kilku dni mam problem z mruganiem czerwonej kontrolki od hamulców, a od dzisiaj także od oleju. Dzieje się tak niecodziennie ale zawsze rano jak jadę do pracy, jakby samochód próbował mnie powstrzymać przed pójścia do niej :D

Zaczęło się tydzień temu, zapaliła się kontrolka hamulca, stanąłem ponownie odpaliłem, nie pomogło dalej świeciła, płyn w normie, wszystko wydaje się ok. Myślałem może czujnik, po ponownym odpaleniu zgasła. Przez drogę zapaliła mi się jeszcze 2 lub 3 razy na kilka do kilkunastu sekund. Później pojawiała się sporadycznie nie codziennie, a dzisiaj rano po wyjeździe z łuku wyskoczyła ta najgorsza od ciśnienia oleju. Tak samo jak w przypadku płynu olej był w normie, tyle że ta zgasła po ponownym starcie silnika. Przez drogę zapalała się gasła i kilkukrotnie migała, do tego dochodziła ta od hamulca która zaświeciła się dwa razy, w drodze powrotnej spokój. Pojawiają się na rozgrzanym, po 10-15 km.


Nie mam pojęcia co się dzieje, może to nie jest ze sobą połączone i moja bunia traci smarowanie :/ w środę się przekonam bo oddaję samochód na sprawdzenie ciśnienia do tego czasu będzie stał.

Olej zmieniam regularnie co 10-12 tyś, Valvoline 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.