Skocz do zawartości

Amortyzatory przod f31 lci


majkel001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po sześciu latach jeżdżenia e91 lci przesiadłem się na f31 lci. Na przeglądzie przed zakupowym wyszła różnica w skuteczności amortyzatorów przod, jakieś 20% różnicy , lewy 70%, prawy 50%. Więc trzeba będzie pomyśleć o wymianie w niedalekiej przyszłości.

Według bmw store, numer amortyzatora to 31316873823 . Niestety nie znalazłem zamienikka z Sachsa, bilstein czy Monroe. Czy jestem zdany tylko na aso, czy może jednak występuje jakiś zamiennik, tylko nie potrafię znaleźć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, po sześciu latach jeżdżenia e91 lci przesiadłem się na f31 lci. Na przeglądzie przed zakupowym wyszła różnica w skuteczności amortyzatorów przod, jakieś 20% różnicy , lewy 70%, prawy 50%. Więc trzeba będzie pomyśleć o wymianie w niedalekiej przyszłości.

Według bmw store, numer amortyzatora to 31316873823 . Niestety nie znalazłem zamienikka z Sachsa, bilstein czy Monroe. Czy jestem zdany tylko na aso, czy może jednak występuje jakiś zamiennik, tylko nie potrafię znaleźć.

Pozdrawiam

Ciśnienie w oponach OK?

Bo testy amortyzatorów na SKP to jeden, wielki żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie w oponach OK?

Bo testy amortyzatorów na SKP to jeden, wielki żart.

 

Ciśnienia sprawdzał, więc tutaj było OK, amortyzator suchy, tylko jego sprawność jest mniejsza.

Sprawdzę sobie jeszcze na innej stacji, bo może urządzenie nie było do końca sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukałem innych producentów, ale np. Bilstein ma serie amortyzatorów B4 i po numerze OE jaki podałeś wnioskuję, że masz właśnie podstawowe amorki czyli: https://bilsteinpolska.pl/sklep/amortyzator-gazowy-bilstein-b4_22-220066-9065.html


Używaj wyszukiwarek producentów korzystając z ręcznego wyboru, bo z tego co zauważyłem nie zawsze udaje się wyszukać po nr OE.


A co do SKP, to faktycznie wyniki pomiarów mogą być nieadekwatne do stanu faktycznego amortyzatorów.



Edit: Jednak chyba masz M podwozie sportowe? Jeśli tak, to np. Bilstein B4 ale ten będzie odpowiedniejszy: https://bilsteinpolska.pl/sklep/szukaj?search_query=22-220080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jakie jest, bo niby ten numer co podałem świadczy o zawieszeniu M, ale w wersji wyposażenia nic takiego nie ma... jedynie model Sport Line (chyba że w tym pakiecie jest zawieszenie M).

Ale dzięki za numery bilstein europetravel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wg niektórych źródeł w Internetach, Sportline RWD ma zawieszenie M pasywne.

U mnie (Sportline RWD LCI) na pewno OE sprężyny mają zawieszkę 'lowered'. Na pewno amortyzatory Bilstein do zawieszenia standardowego są za miękkie (samochód pływa, musiałem zmienić na M żeby jako tako się prowadził). Ale wg VIN amortyzatory przednie mają numer z końcówką 3808, który raczej nie wygląda na amortyzator z zawieszenia M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.