Skocz do zawartości

nastawnik do turbo 2.0d 177km


dublo21

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Nie jestem jakim znawcą tego tematu ale napiszę z własnego doświadczenia : jakiś czas temu postanowiłem wymienić turbinę bo miała wzdłużny luz na wałku, zadzwoniłem do jednej ze znanych firm zajmujących się regeneracją - powiedzieli mi że mam starą turbinę odesłać z nastawnikiem a regenerowaną też z nim dostanę - bo trzeba go ustawić na maszynie i sam tego nie wyreguluję, dostosowałem się do tego i tak zrobiłem, więc nie wiem czy sam powinieneś się za to zabierać !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie montując turbiny podłączasz ją do auta ( nastawnik elektryczny - silnik krokowy ) ... W momencie kiedy włączasz otwarcie auta PILOTEM, nastawnik wykonuje ruch do przodu >>> przykręcasz i regulujesz wtedy luz na cięgle ( nakrętką ) tak żeby idealnie pracował ..

Tu jest fajny przykład ( od 22 minuty ) bo gościa tak samo zapewniali jak ciebie że na MASZYNIE to regulują :lol: :mrgreen: i wyszło jak zawsze ...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chodzi mi o wykluczenie lub potwierdzenie iż nastawnik jest powodem tego że auto jest słabe, nie ma mocy (czy raczej jest za to odpowiedzialna nieprawidłowa geometria turbiny), wiem że w nastawniku przekładnia ślimakowa ulega awarii stąd moje pytanie.


Dziękuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mi powie jakiej firmy mam nastawnik Garret czy mitchubishi??


VIN: WBAPE11090WH33147

 

na 100% HELLA,kombinujesz Panie jak kret na skałach, półtora miesiąca pisania o niczym,telefony,wywiady, wymień ten nastawnik i zobacz czy pomogło,nikt nie ma kryształowej kuli żeby przewidzieć co i jak :)


(zwłaszcza ze te nastawniki padają i się zacinają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.