Skocz do zawartości

KIEDY BEDZIE MAPA POLSKI DO E-60?????????????


HRABIA

Rekomendowane odpowiedzi

Piractwo ??

Po pierwsze: Czy BMW Polska sie zastanawialo nad tym ze brak mapy Polski to takze uderzenie w obcokrajowców odwiedzających Polske ??

 

Po drugie: takim firmom jak Mercedes czy Audi (konkurencja) jakoś nie przeszkadza plaga piractwa w polsce.

 

Po trzecie: Miom zdaniem płacąc za navi kilkanascie tysięcy złytych powinniśmy dostać mapy za darmo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mapa Szwecji jest.

2. To nie jest tylko kwestia BMW Polska ...

3. Do wielu typów Mercedesa też nie ma mapy Polski

4. Ten sam problem (braku mapy PL) mają użytkownicy wielu innych marek - szczególnie tych nowszych.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna kwestia dotycząca map PL w Mercedesie czy Audi:

Do grupy Daimler Chrysler należą takie koncerny jak: Mercedes, Chrysler czy Jeep. Dlatego te 3 marki oferują te same mapy. Podobnie jest z Audi (tu należą: Audi, VW, Skoda, Seat). Tutaj też mapy są produkowane od razu do 4 marek. BMW jest niestety "samotne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tymczase mam najnowszą mape której jeszcze niema w obiegu są na niej wszystkie pipiduwy i takie tam

miasta dokładnie rozpisane i instytucje czy chodzi w E 60 niewiem ale jutro wsadze i sie dowiem u mnie działa świetnie

Jeżeli Ci chodzi w E38, to nie będzie chodzić w E60 - jak sprawdzisz, to się dopiero pochwal ;)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna kwestia dotycząca map PL w Mercedesie czy Audi:

Do grupy Daimler Chrysler należą takie koncerny jak: Mercedes, Chrysler czy Jeep. Dlatego te 3 marki oferują te same mapy. Podobnie jest z Audi (tu należą: Audi, VW, Skoda, Seat). Tutaj też mapy są produkowane od razu do 4 marek. BMW jest niestety "samotne".

 

I tu się mylisz, BMW nie jest samotne w tej kwestii. Płyta która działa w wiekszości modeli BMW, działa m.ni. w Oplach, Renaultach, Land Roverach itp. poprostu tam gdzie jest system Philips-CARiN lub VDO-Dayton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tiger81 ... w starszych modelach BMW tak wlasnie jest. Niestety w najnowszych (m.in. E60) o takiej uniwersalności możemy tylko pomarzyć...a szkoda... fajnie było by mieć mapke na DVD która działała by w kazdym modelu samochodu niezależnie od marki :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tiger81 ... w starszych modelach BMW tak wlasnie jest. Niestety w najnowszych (m.in. E60) o takiej uniwersalności możemy tylko pomarzyć...a szkoda... fajnie było by mieć mapke na DVD która działała by w kazdym modelu samochodu niezależnie od marki :P

 

Pozdrawiam

 

Racja - fajnie by było. Zastanawia mnie tylko dlaczego np do E65 i do X3 wsadzili czytniki które czytają tą samą mapę co E39/E38/E46 , a w E60 dali coś innego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
No to Panowie - macie problem wersja 2007-1 nie zawiera mapy Polski. Ale niestety należy przypisać to właścicielom starszych BM-ek. Przecież to jest biznes - jeśli coś BMW kupi ( dane do mapy ) to MUSI to mu się zwrócić z nawet małym zyskiem. Niestety statystyka jest taka, że im bardziej prestiżowy samochód - tym więcej złodziei map. Poprę to dowodem. BMW -> starsze wersje ( na systemie Carin mają mapę dzięki innym marką ( samo BMW nie wydało o swoim numerze katalogowym ) Renault ( też na systemie Carin oczywiście też ma ) ale oprócz tego do WSZYSTKICH INNYCH !!! - tzn. Carminat5000 / Becker i najnowszych ZENRIN ; Audi -> do starszych owszem tak ale do najnowszych NIE ; VW - do wszystkich ; Mercedes do starszych TAK -> do najnowszych "małych mercedesów TAK ; Do najnowszych "dużych" ( E i S klase ) NIE ; Jest nacja która nie kradnie ( tak ją oceniają i ma mapę Polski do najnowszych wersji -> Porsche oraz Volvo . A druga część dowodu - spytajcie się właścicieli starszych BM-ek ile z nich jeździ na piratach i zamknijmy temat albo zacznijmy traktować użytkowników pirackich kopii jako ludzi którzy Państwa okradają z możliwości korzystania z nawigacji w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ostatnio otrzymałem informację w serwisie BMW, że mapa Polski ma się pojawić z początkiem nowego roku - czyli 2007 - go :). Mam nadzieję iż to prawda i że będzie dokładna i dostępna za rozsądne pieniądze :roll2:

Niech moc (BMW) będzie z Wami :)


Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to słyszałem o mapach do E38/39 itd. od ... 2000r. !! i do tej pory oficjalnie się w BMW nie pojawiła (tylko jest nieoficjalnie). Ale kto wie ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w sklepie navshop.com ,czekałem ok. 4 dni i miałem możliwość podglądu ,gdzie w danej chwili znajduje się moja przesyłka ,czyli pełna kulturka :

http://navshop.com/en/product/poland-slovakia-czech-republic-hungary-major-roads-of-europe-2006-2007-vdo-dayton/5885/18/1

Dziwne ,że na liście dystrybutorów tej mapy w Polsce jest KulczykTradex ,bo jak próbowałem się z nimi skontaktować to mnie olali :) .

 

W porównaniu z poprzednią mapą zmieniło się wiele ,ale na naszych drogach też się trochę ruszyło :) tzn . nie ma np. nowego docinka autostrady Poznań-Łódź i nie ma niektórych obwodnic . Jednak są nawet najmniejsze wsie ,a w mniejszych miasteczkach przybyło ulic . W poprzedniej wersji w większych miastach ,oprócz Warszawy ,były tylko drogi przelotowe ,a teraz są wszystkie ulice np. po Trójmieście czy Krakowie jeździło mi się o 200% lepiej ,niż na poprzedniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.