Skocz do zawartości

Systemy DVD (DIVX) do autka?


BOGi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może polecić jakieś ciekawe rozwiązania odtwarzania video korzystając ze standardowego board/navi monitora? Najlepiej jakby czytnik dvd/divx umieszczony był gdzieś w bagażniku/pod siedzeniem. A już najlepiej jakby napęd dvd od nawigacji czytał także inne płyty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączam się do pytania.

Mam jednak pewne propozycje: stacja medialna + puszka sterująca. To rozwiązanie jest o tyle kiepskie, że trzeba wywalić istniejące radio, monitor ma max.7" i nie ma monitorów dla pasażerów z tyłu. No i stacje medialne nie odtwarzają DIVX'uf.

Ostatnio zastanawiałem się czy nie złożyć jakiegoś "microkompa" i go gdzieś skitrać wewnątrz. Niestety znowu pojawia się problem z monitorem. Nie dość, że taki komp to kwestia 3-5k pln to jeszcze jeden monitor dotykowy to koszt koło 3k.

Może ktoś ma inny jakiś fajny pomysł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche przesadzasz. Komp 500-1000 zł. Moze byc laptop gdzies podpiety w stacji dokujacej. Laptop ma ten + ze spokojnie podlaczysz go pod 12v. Na alegro pojawiaja sie tez male komputerki okolo 800Mhz-1GHz zasilane 12V i chodza po 400-700 zł. Ja dokladnie mam tak zrobione - laptop za okolo 1000zł P4 2Ghz. W e36 masz 2 swietne miejsca na montarz tylko trzeba troche pomajsterkowac. 1- zrobienie szuflady na laptopa pod siedzeniem 2- zrobienie szuflady na suficie bagaznika. W ten sposob mam i laptopa i komp w samochodzie. Przychodze, wkladam laptopa w stacje dokujaca i ciesze sie kompem w samochodzie. Z monitorami tez przesadzasz. Monitor 7" dotykowy 500-800zł jak chcesz jeszcze monitory w zaglowki (nie dotykowe) to po ok 300 za sztuke. Monitor 7" w e36 idealnie wchodzi w miejsce komputera i schowka pod nim. Calosc ze jednym monitorem i kupa dupereli wychodzi jakies 2000 i z tydzien majsterkowania zeby np monitor w desce wygladal jak fabryczny. Plastiki, szbachla do plastiku, lakiery itp. Ale to juz temat na inny watek.

 

Tu masz ciekawy link:

http://www.mp3car.com/vbulletin/showthread.php?t=29450&highlight=e36

 

Pod tym linkiem monitor 7" bez komplikacji:

 

http://www.mp3car.com/vbulletin/attachment.php?attachmentid=27227&stc=1&d=1143220733

 

No i na zachete wykonanie porzadne (nie moje) na ktorym sie wzorowalem:

 

http://www.danmurray.net/pic6.jpg

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Panowie! Jakbym miał takie zdolności rzeźbiarskie to wyrzeźbiłbym sobie np. popiersie... :lol: Choć trzeba gościa pochwalić za ten montaż przedstawiony w linku.

Miałem na myśli rozwiązania proste i łatwe. Na to same pytanie dziś w serwisie BMW panowie zaczęli coś burczeć pod nosem, a kiedy ich przycisnąłem, nawet znaleźli rysunek pomocnego "kabelka" do tego celu, niestety poza rysunkiem nie było nic w systemie, ani ceny, ani jakiegokolwiek opisu. Napisali grzecznie maila z zapytaniem do centrali :mrgreen: .

Myślę jednak że dobrym tropem jest tzw. "zestaw do iPODA", a występuje on do x3/x5/z3/z4, ale poczekam jeszcze co wymyslą w serwisie.

Co do czytników to hmmm..montaż kompa średnio jest sensowny ..chyba, że ktoś chce zbudować jakiś bardziej bajerancki system wizualizacji (np. wzorowany na filamach z serii "Szybcy i wsciekli".

A laptop w każdej sytuacji "innej" będzie wygodniejszy na kolanach niż gdzieś podłączony do stacji dokującej.

 

A co powiecie na kupno jakiegoś badziewnego odtwarzacza dvd/divx typu Thompson, itp za 200zł w supermarkecie, wyrwanie samego napędu, usunięcie zaslacza sieciowego, podłożenie (jeśli trzeba) stabilizatora np. 12V/5V i umieszczenie całości gdzieś pod ręką. W moim przypadku pod nawigacją mam taką małą półeczkę na zmieniarkę i wlasnie na "coś" jeszcze.

Problematyka:

1. Co z drganiami podczas jazdy przy odczycie płyty (odtwarzacze stacjonarne nie mają bufora)?

2. Jak ze sterowaniem? Panel z odtwarzacza? Sprzężenie tak, by po włączeniu zasilania uruchamiał się automatycznie start?

 

Może macie jakieś lepsze pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyko ze w tym wypadku masz tylko dvd/divx/mp3 i nic wiecej. Zalezy co kto potrzebuje. Tez myslalem ze ogladnie divxow w aucie (oczywiscie nie podczas jazdy :) ) to super sprawa ale po kilku miesiacach uzytkowania stwierdzam ze uzywam tylko GPSu, mp3, czasami internetu i czytnika OBD do silnika a tego za pomoca odtwarzacza dvd nie zrobie. A tak zawsze jak potrzebuje to wypinam laptopa z auta co zajmuje nie wiecej jak 3 sek i moge go uzywac poza autem.

 

Ps. Uwierz mi, wykonanie takiego panelu do e36 nie jest trudne. Trzeba tylko troche pomyslowosci, materialow i zdolnosci manualnych. Cala robote ocenil bym na 3-4 dni z tego 4 godziny roboty a reszta to schniecie poszczegolnych skladnikow. Wyglada jak oryginal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos bedzie chyba obslugiwal np nero home.

Jest zreszta duzo programow do obslugi kompa w samochodzie, rowniez z dotykowym panelem.

Moim zdaniem pomysl z laptopem w aucie jest dobry. Oprocz filmow moze sluzyc jako mp3, GPS itp. Ma to duzo wieksza funkcjonalnosc niz sam DIVx. Jednak wydaje mi sie, aby wszystko dzialalo dobrze i zeby nie siegac co chilke do bagaznika aby zarzucic jakis nowy np film to nalezaloby pomyslec o zainstalowaniu w jakis sposob napedu CD/DVD w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrino:

 

Masz racjae. Mozna zamontowac w schowku naped dvd od laptopa ktory jest cienki i nie zajmije wiele miejsca. Taki naped mozna podlaczyc przez usb. Tez zamierzam kiedys tak zrobic ale narazie mi sie nie spieszy. Poniewarz komputer w kazdej chwii moge wyciagnac z auta wiec poprostu wszystko trzymam na dysku. Do tej pory nie wiele razy zadazylo mi sie zebym chcial skozystac z napedu podczas jazdy.

 

FuXX:

 

Niestety zapomnij o takim monitorze za rozsadna cene w polsce. U nas ceny wachaja sie od 900 do 1500 zł. Ja dla siebie jak i znajomych zawsze kupowalem je na ebayu angielskim. Np. tu http://cgi.ebay.co.uk/7-LCD-TOUCH-SCREEN-HEADREST-MONITOR-PANASONIC-PANEL_W0QQitemZ280038122049QQihZ018QQcategoryZ32826QQrdZ1QQcmdZViewItem?hash=item280038122049

Mozna znalec jescze taniej.

Co do oprogramowania to ja kozystam z programu Road Runner.

Tu masz przyklad skinow do niego:

Ten pierwszy idealnie pasuje do bmw. Wyglada o wiele lepiej w realu.

http://www.mp3car.com/vbulletin/showthread.php?t=79122&highlight=bmw

http://www.mp3car.com/vbulletin/showthread.php?t=88177&highlight=bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo... bardzo mnie zainteresował ten link do oprogramowania...mówisz, że tak może wyglądać oryginalny ekran nawigacji w radiu bussines (16:9)..wow...jestem pod wrażeniem. Może tylko jeszcze jakieś podpowiedzi jak to wszystko wrzucić do radia?

 

Wracająć do tematu odtwarzacza dvd/dvix to ja ostatecznie zamontowałem jakiś śmieszny odtwarzacz za 400 zł w schowku i podłączyłem go przez wejście AV (Television), ma pilota na iRED, więc bezproblemowe sterowanie. Odtwarza wszystko łacznie z mp3 - wyświetlajac wtedy ładną grafikę ze spisem utworow na płycie. Myślę, że jest to najprostsze i najtańsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
witam mam tez e46 i chce steroowanie wywalic tam gdzie schowek czyli nizej a w miejsce orginalengo radia i wolej przestrzeni po klimie wsadzic takei radio własnie tylko nie wiem ajk to zrobic dokładnie czytam co tam piszecie ale jzu nic nei ozumiem wszytsko sie miesza. moze mi ktos to jakos dokładnie pzredstawic co mam zrobic najlepiej czy kupic radio z 7 calowym monitorem ale nie wysuwanym tylko takim duzym czy cos innego moge pzreznaczyc 2500zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.