Skocz do zawartości

Nie dzialajacy kluczyk (diversity?)


Sender96

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim, ogolnie wiem ze jest duzo tematow nt. Modulu diversity, ale nie odpowiadaja na moj problem.


Jak kupilem e91 zauwazylem ze nie dzialaja kluczyki, potem zaczely w losowych momentach dzialac i otwierac drzwi, pomyslalem ze kluczyki sa rozladowane wiec podjechalem do serwisu ale powiedzieli ze kluczyk normalnie daje sygnal(Gosc w serwisie powiedzial ze obstawia modul komfortu, podobno czesto pada w e90tkach). Pomyslalem tez ze moze przez slaby akumulator kluczyki sie nie laduja w stacyjce, no ale ja nie znam sie. W miedzyczasie walnal mi akumulator (woda dostala sie do bagaznika, nie wiem jak xD)


Po wymianie akumulatora totalny brak reakcji na kluczyk, nie zadzialal ani razu. Po zajrzeniu w spoiler zobaczylem przerwany jakis czerwony kabel po prawej stronie bagaznika, ale prowadzi on raczej do swiatla stopu pod klapa (ktore sumie nie dziala xd) moze przerabial ktos temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w bagażniku to zapewne zatkane odpływy szyberdachu.

Moduł jest gdzieś z tyłu (zgaduję, że w słupku), więc też mógł zostać zalany.

Jak moduł padł, to nie będzie z nim połączenia przez OBD.

Ale szkoda się bawić kompem, ja bym zaczął od sprawdzenia odpływów szyberdachu lub ściągnięcia podsufitki i znalezienia przyczyny wody w bagażniku (jeśli to nie jest wina odpływów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w bagażniku to zapewne zatkane odpływy szyberdachu.

Moduł jest gdzieś z tyłu (zgaduję, że w słupku), więc też mógł zostać zalany.

Jest w tylnim spoilerze.


A co do tematu to ostatnio pisalem ktora wtyczke i jakie powinno byc napiecie na pinach aby wykluczyc przerwanie jakiegos przewodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pilotów.

ROK czasu szukałem rozwiązania problemów z pilotami. Przekładanie diversity, cas, sprawdzanie kabli i napięć we wtyczkach i wszystko grało a piloty nie działały, aż trafił sie kumaty elektryk i szarpał po kolei z dwóch stron gumowego peszla za każdy kabelek i dwa okazały sie złamane w środku w izolacji. Można było szukać i szukać, miernik zawsze pokaże napięcie jak choćby jeden drucik w splotce bedzie dobry.

Zacznij od wyjęcia peszli gumowych w klapie z prawej strony i z czuciem sprawdź każdy kabelek idący do diversity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problem w e91. Nie dziala otwieranie z kluczyka. Kable sprawdzone, ogolnie instalacja przeswietlona, kluczki sprawdzone i zostaje Diversity ( w okolicy niemam opcji podmianki )

Co ciekawe, kabel byl padniety w wiazce, radio wrocilo, ale centralny z pilota nie.


Czy macie namiary na kogos kto naprawia divesity ?

Ewentualnie, mysle o zakupie uzywki : mam 2006r, czy z nowszych bedzie pasowac ? Jest kilka na allegro, ale nowsze roczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po numerach sprawdź swoj stary i z nowego i zobacz co bmw ci powie, ale według mnie będą pasować. Ja przed zakupem, był jeszcze wyjąl swój i obejrzał czy nie jest zalany w środku lub złącza na zewnątrz. Jeśli jest to dał go lokalnego kolesia do poprawy jeśli sie da. Mierzyłeś napoęcia na pinach po prawej stronie diversity. To pokaże czy wiązka jest sprawna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalalzem jak sprawdzic wiazke: (z aukcji ponizej -chyba wlasciciel aukcji sie nieobrazi)


Wtyczka z prawej strony - pin nr 1 liczony od rekina.


Pin nr 1- 12V


Pin nr 4- 4,7V


Pin nr 6 -12V



Ktos moze polecic kogos kto sprawdza naprawia diversity ?


Znalazlem ogloszenie na allegro - ale brak komentarzy, brak potwiedzenia kto to -wiadomo oglosic sie moze kazdy,

https://allegro.pl/ogloszenie/naprawa-diversity-bmw-e61-e91-e60-e90-e70-10200177868

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.