Skocz do zawartości

Przed wbiciem biegu slysze małe pukniecie


bociangsm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poraz kolejny chce Was poprosic o pomoc ostatnio cos ta moja (e46 2003 320d/150 przebieg 980000km) cos się dzieje. Chce bys szczery i przyznje się do tego ze nie znalazłem nic konkretnego ale to podejrzewam ze z powodu braku Internetu ponieważ jestem teraz poza miastem a tutaj net chodzi bardzo slabo i musze chodzic do znajomego żeby mieć tutaj neta.

Wczesniej pisalem o tym problemie ale nie było to odczuwalne tak jak teraz, wczesniej pukawko cos delikatnie tylko przy puszczaniu sprzęgła i powidziano mi żeby nic z tym nie robic, ale po przejchaniu 600km na trasie znacznie się to pogorszylo, a mianowicie od 0-50 slychac to bardzo mocno, ale od 50-160 tez jest to odczuwalne i tez w miare głosno. Nie wiem co to może być mam nadzije ze to nie jest to samo co napotkalo mnie jak kupilem ten samochod bo wtedy za naprawe u znajomego wybuliłem 1500zl, wtedy było cos z walem jakis lozyska itp. Dodam jeszcze ze wtedy przejechałem na tym bo sytuacja mnie do tego zmusila jakies 2tysiace kilometrow i to zaczęło być Az tak odczuwalne a terz już po 600km SA takie klopoty. Wczesniej było to odczuwalne tylko od 0-60 a poznije nie. Teraz mam nadziej ze jest to cos innego bo slychac to prawie caly czas ale tylko przy przyspieszaniu jak się jedzie ze stala prędkością albo delikanie na malych obrotach tak do 3000 tez tego nie slychac. Pytam was o jakies sugesje co to może być i czy wogle mogę z tym kawalek jeszczep pojedziec mimo tego ze jest coraz gorzej mowie tu o 10km do mechanika. Na sam koniec dodam jeszcze ze ostatnio miałem robiony jakas elastyczna czesc przy katalizatorze cos tam było wspawywane i mniej wiecej od tego moemtu to jest ale może tylko zbiego okoliczności?? na 5biegu tez jest jak przy obrotach 2500 da się duzo gazu tez to slychac.

Jestem obecnie w Bialej Podlaskiej może ktos ma kogos kto się na tym zna i robi to za rozsadne pieniadze bo ten samochod nie jest mój i nie chce placic bardzo duzo za wymienienie mi polowy samochodu jeżeli tak naprawde trzeba wymienic jakas [bAD].

Z gory wielkie dzieki mam nadzije ze kiedys tez Wam będę się potrafil odwdzięczyć. Pozdro

(Dodaje jeszcze ze od paru dni jezdze bez oslony silnika bez kolnieza, tunelu powietrza) bo nie moge jej dostac

 

Jest to stukanie tak jak by cos w cyfrze tak jak bys zaciągał reczny cos podobnego i to słuchać w srodku podczas jazdu , na luzie po dodaniu delikatnie gazu tez to słychać. Nie będę ściemniał wczesnej miałem to ale o wiele ciszej ale ostatnio jak snieg spadl to podriftowalem sobie troche na wylaczonym asc i to może przez to?? T o co mi brakuje to tylko plastikowa oslona. Ale jak ja stracilem to wszystko było jeszcze w miare git. To naprawde jest bardzo glosne.

 

Wczoraj jak wracalem to spieszylo mi sie i dostala po dupie i walilo bardzo glosno jak dojechalem do miasta ale dziaj rano odpalam przy -4 i tego praktycznie nie bylo, to znaczy wali ale juz o wiele mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ciezko chodzacego lewarka

 

tulejka teflonowa na lewarku i pozostale elementy

 

numer 3,13 (2 sztuki), numer 7,5,6

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DE51&mospid=47548&btnr=25_0009&hg=25&fg=05

 

dodatkowo zestaw naprawczy na skrzyni numer 15

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DE51&mospid=47548&btnr=23_0221&hg=23&fg=15

 

co do tego stukania

 

powiem szczerze ze olalem temat

 

nowe kolo dwumasowe

nowe sprzeglo

nowy pierscien

nowa podpora

nowe sprzegrlo homokinetyczne

na moscie brak luzow

tuleje tytlnej belki brak luzow

 

 

wymieniona skrzynia na taka z przebiegiem 40 tys km

 

i nadal stukniecie jest

 

nie mam juz pomyslu

 

jeszcze walu nie zmienialem ale juz chyba sobie daruje :8) :lol:

540i '98 6-speed manual individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hey człowieku o loginie e46 320 napisz czy Coś tam sie wyjasniło w twojej trojce bo u mnie są bardzo podobne objawy tyle ze tych uderzeń stuków prawie nie slychać tylko takie buczenie jak by coś o coś tarlo i slychać to rzadko na rozgrzanym aucie tak jak by w miejscu mocowania wała z dyfrem jak jade na malych obrotach i moj automat wrzuci na wyzszy bieg zeby sie nie męczyl to wtedy slychac tam z tylu zgrzyt tylko ze umnie 328i benzyna w automacie 99 rok

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.