Skocz do zawartości

Wymiana cewek zapłonowych N43


bartastorun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum to też proszę o wyrozumiałość.

Wymieniłem ostatnio w mojej E90 z silnikiem N43 komplet świec i cewek i mam jedną wątpliwość odnośnie montażu cewek. Stare bosha które demontowałem miały na sobie aluminiowe tuleje, które wychodziły razem z cewka przy demontażu. Montując nowe deplhi są konstrukcji w której już mają metalowe tulejki fabrycznie. Zamontowałem cewki bez tamtych tulei z bosha. Nie wiem czy dobrze zrobiłem czy tamte tuleje służyły wycentrowaniu cewki i powinny być jeszcze nałożone na nową cewkę? Proszę o podpowiedź jak to powinno wyglądać prawidłowo.


Tuleja wymontowana razem z cewkami bosha:

TULEJA-CEWKI-2-0-16V-BMW-N43-E61-E60-E90-E91-E81_%5B143462%5D_480.jpg

Cewka delphi z fabryczną tuleją:

0_0_productGfx_b2a7e951d6a5c93500712d0db4658084.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
u mnie czegoś takiego nie było w ogóle.. napisz do najbliższego ASO BMW z prośbą o informację, czy jest akcja serwisowa dla Twojego pojazdu, powinna być na cewki

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u nich osobiście i powiedzieli mi, że jest tylko akcja serwisowa na aktualizacje oprogramowania od hamulca (nie wiem dokładnie o co im chodziło). Na cewki zapłonowe auto sie nie łapie, dlatego sam wymieniłem komplet na nowe Delphi i stąd moje pytanie czy zrobiłem wszystko dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tuleje to osobne numery części więc wydaje mi się że powinieneś je zostawić i w nie włożyć nowe cewki. Szkoda że nie sprawdziłeś przy montażu czy łatwo wchodzą. Poza tym powinna być jakaś informacja na nowych cewkach gdyby stare tuleje trzeba bylo wywalić. Fakt, wygląda to podejrzanie.


Zagadaj do Maćka z www.czescidobmw.pl ma na stanie takie i takie więc coś poradzi.

https://czescidobmw.pl/vin/BMW201910/322576171/$*KwFmUkMvLGEKES0YHjJFaD4qCg0TZ2FmZz8yJmRtLDA1ITc3YnFmFC5wND0xcGovMi12eXAgMzw2cjchL2R3Ly0hNiQQdiFpdm8pLikrJz5kd18vdycwMHdocjwxQGVhY2R2KCwmaGt2Nzk3Ey93PzlpIT9udXBmZWVhYC8vP3YhMXF0b3JyXUQsZXcvAAAAAJHMbBU$/251653/szczegoly-unitu/2058710818/lista-towarow/12137559842


Jest nawet podwieszony temat tu na forum z pytaniami o części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.