Skocz do zawartości

G02 Wyciszenie i zestaw HiFi


amiron

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


jestem na etapie wybierania dodatków do nowej X4 i zastanawiam się nad nagłośnieniem i być może co jest z tym związane również wyciszeniem.

Otóż w konfiguratorze są takie dwie opcje

- Zestaw głośnikowy HiFi

- Szyby przednie o zwiększonej izolacji akustycznej

Moje pierwsze pytanie - czy są problemy z wyciszeniem X4 i staje się mega głośno powyżej powiedzmy 160km/h, czy to raczej taki dodatek w stylu podwyższenia komfortu, np. słuchania muzyki?

I tutaj drugie pytanie, dot. HiFi - wiem, że to może być bardzo subiektywne, ale czy jest duża różnica zestawu HiFi w stosunku do standardowych głośników? Dodam, że nie jestem żadnym audiofilem, ale może warto.


Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje - pakiety serwisowe, czy warto, jeśli nie planuję dużych przebiegów rocznych - max 20kkm przy silniku 30d.

Jest to ostatni element mojej układanki konfiguracyjnej ;)

Poradzicie?

Wg mnie się nie opłaca, bo przeglądy i tak robisz zgodnie z komputerem co 20 a nawet 30k km. Wg mnie lepiej to robić samemu. Na pewno lepiej sobię wziąć rozszerzoną gwarancję.

Taki pro tip: lepiej BSI (jesli sie zdecydujesz) oraz BRI zamawiać do 3 miesiecy po zakupie auta, wtedy ich wartość nie wchodzi do ubezpieczenia i nie podnosi sztucznie wartości samochodu. Dzięki temu składkę będziesz miał ciut niższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

podłącze się w temacie odnośnie szyb akustycznych.. 

Jedyny hałas (przy wyższych prędkościach) jaki słyszę to bezpośrednio od szyb bocznych (czołowa jest OK). Czy w takim razie ma sens wymiana samych szyb w drzwiach na akustyczne? Odczuję różnicę? I czy wystarczy wymiana samych "szkieł" czy jeszcze coś dochodzi w stylu uszczelki, prowadnice, nie wiem.. siłownik jakiś? 

Robię audio i tak pojawił się temat wyboru zakresu dodatkowego wyciszenia, i tak jeżdżę od paru dni i analizuję, i szczerze hałas tylko z szyb mi przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.