Skocz do zawartości

Nawigacja NBT F10 ucięte kable nawigacji mała i duża kostka


mixiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie możecie mi podpowiedzieć do czego jest ta górna kostka w kółku, a dokładnie te dwa kable ekran ? f10 13r LCI NBT


Dodam, że ukradli mi nawigacje z obciętymi kablami i teraz próbuje dojść do ładu.


W górnej jest biały niebieski i ekran, jak również czerwony biały i ekran.


Mam problem bo w tej dużej kostce poniżej są również dwa kable takie same ( czerwony, biały i ekran )


Teraz nie wiem co z czym łączyć




8ac3846432a6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dobrze by było abyś na drugi raz pisał siedem ostatnich znaków numeru Vin , skróciło by to poszukiwania oraz zrobić jak powyżej + numery pinów w jakich siedzą poszczególne kolory przewodów.


Tak więc opiszę ci to na podstawie numerów pinów....

Pin nr. 1 , 2 , 7.....

- pin nr.1 to ekran

- pin nr.2 to FBAS - , kol. przewodu biały

- pin nr.7 to FBAS + , kol. przewodu czerwony bądź niebieski.


zasilają one.......

- zmieniarkę DVD , która znajduje się schowku pasażera

LUB

- do 06/2014 podstawę telefonu , który znajduje się w podłokietniku

LUB

- moduł , służący do rozdzielania obrazu/sygnału dla tylnych rzędów siedzeń oraz dla kamer 360° - znajduje się on w bagażniku , w lewym kufrze , obok wzmacniacza Hi-fi.



Piny 3 , 8 , 9 .

- pin nr.3 to FABS - , kol. przewodu biały

- pin nr.8 to FABS + , kol. przewodu to czerwony lub niebieski

- pin nr.9 to ekran


Zasilają one ......

- moduł video , DAB czy TV , znajduje się on w bagażniku , w lewym schowku na wysokości tylnych świateł ( pomiędzy wzmacniaczem hi-fi a boczną szybą ).

LUB

- do 06/2014 podstawę telefonu , który znajduje się w podłokietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było abyś na drugi raz pisał siedem ostatnich znaków numeru Vin , skróciło by to poszukiwania oraz zrobić jak powyżej + numery pinów w jakich siedzą poszczególne kolory przewodów.


Tak więc opiszę ci to na podstawie numerów pinów....

Pin nr. 1 , 2 , 7.....

- pin nr.1 to ekran

- pin nr.2 to FBAS - , kol. przewodu biały

- pin nr.7 to FBAS + , kol. przewodu czerwony bądź niebieski.


zasilają one.......

- zmieniarkę DVD , która znajduje się schowku pasażera

LUB

- do 06/2014 podstawę telefonu , który znajduje się w podłokietniku

LUB

- moduł , służący do rozdzielania obrazu/sygnału dla tylnych rzędów siedzeń oraz dla kamer 360° - znajduje się on w bagażniku , w lewym kufrze , obok wzmacniacza Hi-fi.



Piny 3 , 8 , 9 .

- pin nr.3 to FABS - , kol. przewodu biały

- pin nr.8 to FABS + , kol. przewodu to czerwony lub niebieski

- pin nr.9 to ekran


Zasilają one ......

- moduł video , DAB czy TV , znajduje się on w bagażniku , w lewym schowku na wysokości tylnych świateł ( pomiędzy wzmacniaczem hi-fi a boczną szybą ).

LUB

- do 06/2014 podstawę telefonu , który znajduje się w podłokietniku.

 

1. Podłużny moduł widoczny na zdjęciu poniżej ( nie wiem czy dobrze mówię jest to kamera ) z tej podłużnej wtyczki wychodzi okrągły kabel koło nawigacji kolor czerwony, biały, ekran podłączyłem pod dużą kostkę w piny, 21 23 24

- 21 FBAS (+) TRSVC

- 23 FBAS Sheild TRSVC

- 24 FBAS (-) TRSVC


c897725c0a94.jpg


teraz został mi jeszcze jeden kabel okrągły (zdjęcie poniżej) Niebieski, biały i ekran ? teraz pytanie czy wpiąć go w dużą kostkę czy w małą górną ? dodam że mam komplet wtyczek uciętych, i w nich znajduje się kabel niebieski, biały i ekran w dużej wtyczne i w tej górnej, nie wiem pod co go przylutować ? dodam że nie mogę zdiagnozować gdzie ten kabel i do czego idzie ?


VIN to 0D075275


Zmieniarki DVD w schowku nie posiadam, kable niebieski, biały i ekran do telefonu nie idą, kamery 360 nie mam, nie wiem czy mam moduł video , DAB czy TV może podpowiesz mi coś z VINu ? czy w ciemno łączyć ten niebieski, biały i ekran z górną małą wtyczką ? tak jak wyżej napisałem odnogi kabli takie wystają ? z tym że jak wyżej napisałem również we wtyczce dużej i małej wystaje odnoga niebieska, biała i ekran


b01878f14bfc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opisz jeszcze raz te przewody . Wyjmij kość i na niej powinieneś mieć numery pinów . Napisz jaki przewód wchodzi w jaki pin. Oczywiście mówię tu o radiu z pierwszego postu.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odnośnie twojego drugiego zdjęcia....

Jest to moduł obsługujący kamery......

- Kamera zderzaka

- Kamera cofania

- Kamera w lusterku zewnętrznym

Widząc liczbę gniazd ( w twoim przypadku jedno ) będzie to kamera cofania lub kamera w zderzaku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę w skrócie od początku, machneli mi nawigacje obcinając wszystkie kable z nawigacji, włącznie z antenowymi.


Jeśli chodzi o podstawowe kolory, w dużej wtyczce to w miarę ogarnąłem kolorami, kupiłem używaną wtyczkę dużą, oraz resztę małych, jakoś kolorami połączyłem.


Problem zaczął się :

- mam dwa kable z ekranem czerwonym i białym

- jeden kabel z ekranem niebieski i biały


2dac9b1c0666.jpg


Zmierzyłem przejście kabli, jeden kabel ekran czerwony i biały idzie do modułu kamery ( mam nadzieję, że jest to sterownik kamery, na zdjęciu )

Kable przylutowałem do dużej wtyczki, na zdjęciu poniżej zaznaczyłem piny


a1798091011b.jpg

8144066b2f65.png


Na chwilę obecną został :

Jeden kabel ekran czerwony biały ( idzie wiązką do tyłu auta, pod tunelem, zapewne wyjdzie lewą stroną w bagażniku )

Jeden kabel ekran niebieski biały ( idzie górą koło kierownicy, lewym słupkiem wchodzi pod podsufitkę )


Teraz pytanie gdzie mam podłączyć dwa pozostałe kable ?

- czerwony biały i ekran

- niebieski biały i ekran


Czy w górna mała kostkę ? (zdjęcie poniżej) czy może w dużą kostkę (kostkę którą kupiłem również są obcięte i jeszcze wolne czerwony, biały i ekran jak również, niebieski, biały i ekran)


e02756f9266a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeszcze raz , mówimy o kości którą zaznaczyłeś w pierwszym poście????

Opisz miejsca tych przewodów , np.... kolor czerwony wchodzi do pinu nr. .....????


Patrzę na schematy i powtarzają się w jednym miejscu trzy urządzenia , które występują w zależności od wyposażenia.

W jednym pinie mogą być kolory czerwony lub niebieski. Jak podasz mi numer pinu + ,kolor przewodu będę mógł cię nakierować na bardziej trafną odpowiedź.


Np.....

Podpiąłeś sam moduł kamer...

Na schemacie, do pinów 21.....23.....24 może być podpięte jedno z czterech urządzeń...

- moduł kamer

LUB

- moduł video

LUB

- moduł noktowizyjny

LUB

- telefon w podłokietniku


W twoim przypadku wyszło , że musisz je podłączyć do modułu kamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy to urządzenie ze zdjęcia, poniżej kamera cofania, czy dobrze podłączyłem ?

Duża kostka PIN :

21

23

24

959ccced878a.jpg


Doszedłem do kolejnego czerwonego kabla gdzie idzie, jest to urządzenie poniżej :


e130dfd62525.jpg


I czy to urządzenie mogę podpiąć pod małą kostkę ??

PIN

2 czerwony

7 biały

1 ekran


Zdjęcie poniżej ?


1637455b9d01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odnośnie pierwszego pytania...

Tak możesz podłączyć pod dużą kość radzia

- pin nr. 21 czerwony kolor

- pin nr. 24 biały kolor

- pin nr. 23 ekran



Odnośnie modułu na ostatnich zdjęciach, jest to...

Telematyczna skrzynka komunikacyjna (TCB)

Telematic Communication Box (TCB) to jednostka sterująca funkcjami telefonicznymi i serwisem telematycznym. Jednostka sterująca jest jedną z platform dla funkcji BMW ConnectedDrive. Głównym celem BMW ConnectedDrive jest inteligentna łączność kierowcy z jego pojazdem i otoczeniem.


Możesz się podłączyć do dużej kości radia , według schematu elektrycznego nie podłączysz się do małej ( umieszczonej na zdjęciu ) kości.

- pin nr. 17 kolor przewodu biały MIC +

- pin nr. 22 kolor przewodu czerwony MIC -

- pin nr. 33 ekran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pierwszego pytania...

Tak możesz podłączyć pod dużą kość radzia

- pin nr. 21 czerwony kolor

- pin nr. 24 biały kolor

- pin nr. 23 ekran



Odnośnie modułu na ostatnich zdjęciach, jest to...

Telematyczna skrzynka komunikacyjna (TCB)

Telematic Communication Box (TCB) to jednostka sterująca funkcjami telefonicznymi i serwisem telematycznym. Jednostka sterująca jest jedną z platform dla funkcji BMW ConnectedDrive. Głównym celem BMW ConnectedDrive jest inteligentna łączność kierowcy z jego pojazdem i otoczeniem.


Możesz się podłączyć do dużej kości radia , według schematu elektrycznego nie podłączysz się do małej ( umieszczonej na zdjęciu ) kości.

- pin nr. 17 kolor przewodu biały MIC +

- pin nr. 22 kolor przewodu czerwony MIC -

- pin nr. 33 ekran

 

Dzięki rewelacja, właśnie podłączam.


Został teraz mi jeden z ekranowanych " niebieski, biały, ekran " tylko powiem szczerze, że nie wiem co to za urządzenie, kabel idzie od radia, lewą stroną przedniego słupka i w podsufitkę.

I powinien być wpięty w dużą lub małą kostkę.


Piny z małej to :

8 niebieski

3 biały

9 ekran


Piny dużej kostki :

18 biały

19 niebieski

25 ekran


Może podpowiesz cóż tam może się znajdować za urządzenie, nie wiem, czy w ciemni podłączać kolorami w górną lub dolną kostkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.