Skocz do zawartości

X6 E71 40d. Problem z drganiem kierownicy


Bartosz123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegos czasu mam problem z drganiami na kierownicy przy predkosci 120kmh 125kmh od 130kmh przestaje drgac. Na pewno nie jest to wina zlego wywazenia kol poniewaz w celu weryfikacji po wywazeniu moich kol przelozeniu do drugiej X6 drgan nie ma a jak przeloze od kolegi u mnie drgania sa bez zmian. Nie mam tez zadnych objawów podczach hamowania zawieszenie weryfikowane na kilku stacjach diagnostycznych zeby nie opierac sie na jednej opini zero luzu piasty wraz z tarczami sprawdzone mikromierzem lewa 002 prawa 004 takze ok. Już nie mam pomyslow do czego zaglądnąć aha na polosiach luzy tylko przod tył gora dół nic nie wyczowalne. Moze ktorys z forumowiczow mial juz podobny przypadek i moglby pomoc z gory bardzo dziekuje. PS drgania sa wyczuwalne jakby bardziej z lewej str ale to tylko takie moje przeczucia bo z zawieszeniem to roznie czasem drganie sie przenosza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
Witam. A ja mam wlasnie odwrotnie. Powyzej 130km/h kierownica zaczyna drgac. Zauwazylem ze czasami drga bardziej czasami mniej ale drga gdzie tak nie powinno byc. Opony sprawdzone wywazone i na komplecie zimowek jest dokladnie to samo. Dodam jeszcze ze hamulce wymienione na nowe z przodu. Cale zawieszenie sprawdzane przez dwa garaze i zadnych luzow. Jeszcze zauwazylem takie symptomy ze jak jade po dwuch roznych asfaltach jednoczesnie czyli prawe kolo jedzie po innym jak lewe to sciaga o wiele bardziej z jedna ze stron. Jak jade po rownej nawierzchni szybko czy wolno zawsze delikatnie sciaga w lewa strone. I jeszcze jedno co jest najbardziej ciekawe przy dojezdzaniu do skrzywowania jak wyhamowywuje z predkosci 5km do zera kierownica sama skreca przewaznie w lewo ale zdaza sie ze w prawo takze. X6 3.0 x drive 2013 produkcja kola 20 standardy. Dodam ze zbierznosc byla robiona i sprawdzana pozniej w innym garazu i bylo identycznie i dobrze ustawione. Jezdze tak juz okolo roku i nie widac nic na oponach zadnego zuzycia ze niby bierznosc podczas jazdy sie przestawia. Super zagadka dla mechanikow i bmw bo tez nie wiedza. Mial ktos z was takie objawy? Polosie? Xdrive? Lub moze sama skrzynia? Dodam jeszcze ze na kompach roznego rodzaju nie ma zadnych bledow i to samo w bmw. Daj ktos znac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.