Skocz do zawartości

535i ekonomizer zawyża


Gethigh

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

W mojej 535ia ekonomizer okropnie zawyża wskazania.

Przykład 90km/h lekko wciśnięty gaz tak aby utrzymać prędkość na ekonomizerze 22l/100km jak odpuszczę to pokazuje 14l/100km ale wtedy auto już zwalnia.

Wskazania na obc też są mega zawyżone średnie to 24-28l/100km.

Oczywiście pod dystrybutorem jest znacznie mniej.

Co może powodować takie przekłamywanie ekonomizera i średniego spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był wymieniany ze względu na pixele ale sterownik który jest z tyłu został ten sam bo w przedlifcie da się przełożyć.

Druga sprawa ze na fabrycznych licznikach było to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pewny jesteś że był fabryczny? Nikt nic nie kombinował? Coś mi się wydaje że trzeba go przekodować.

100% pewności nie mam... możliwe że ktoś coś ruszał.

Przekodowac tzn ?

Bo tak jak pisałem to przedlift...

W przedliftach jest taki nazwijmy to komputerek z tyłu który można podmienić i tak też zrobilem zamieniając zegary.

W nim jest wszystko zapisane nr VIN przebieg etc.

Kolego zostaw to lepiej i nic nie ulepszaj. U mnie bardzo lekko dotkniesz gazu i już pokazuje ponad 20 litrów a średnie zużycie pokazuje ponad 11 litrów. Faktycznego spalania nigdy nie mierzyłem a jeżdżę takim modelem 16 lat.

To ze jak dotkne gaz nawet lekko i wskakuje na 20+ to wiem że norma... w 523i było to samo.

Natomiast mi pokazuje 20+ przy UTRZYMYWANIU stałej prędkości co norma na bank nie jest.

I tak jak piszesz srednie pokazuje ponad 11 w twoim wypadku.

U mnie przy delikatnej jeździe srednie to 22-24.

Gdzie max do tej pory odkad ja mam spaliła mi 17l lpg, co też nie jest norma niby trasa niby 4 osoby i prędkości słuszne..

Ale to wieksze spalanie niz w znajomego e38 750il tez z gazem.

Sprawę póki co zwalam na sondy jeśli po wymianie będzie dalej cyrk ze wskazaniami komputera będę szukał dalej.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysły co warto sprawdzić był bym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Warto odczytać ncs zawartość czy czasem nie jest zakodowany na silnik R6.

Na obrotomierzu z licznika z którego przełożyłeś plecki od jakich obrotów jest czerwona skala?

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Więc tarcza właściwa. Jak masz dostęp do NCSa to odczytaj zawartość licznika, bo może sam plecak był zmieniony. Obok przebiegu nie świeci się mała kropka?
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zajmuje się modyfikacja sterowników więc takie podstawy wykluczyłem zanim zadałem tutaj pytanie.

Brak manipulation dot.

Sprawdzę dla pewności drugi raz czy w teście jest taki sam nr VIN jak w dowodzie.

Ale wydaje mi się że problemem jest coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W tym plecaku Vin i przebieg zmianisz kabelkiem za 60zł, pytanie czy jest zakodowany na silnik R6.

O ile się nie mylę to spalanie jest liczone na podstawie czasu wtrysku, ciśnienia paliwa, i przepustowości. Jeżeli stan faktyczny znacznie odbiega od tego co pokazuje licznik, to raczej w nim bym szukał przyczyny. Jeżeli nie było żadnego swapa i kody ZCS masz właściwe to NCSem spróbuj przywrócić licznik do serii.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat załatwiony.

Winne były sondy lambda (jedna nie działała wcale druga ledwo co)

Przed wymianą średnie na obc 28.8l/100 przy spokojnej jezdzie teraz przy takim samym stylu jazdy 14.1l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.