Skocz do zawartości

[F10] 520d skoki napięcia/wymiana regulatora


norbiszon94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Od pewnego czasu borykam się z komunikatami o "braku ładowania akumulatora", "naładuj akumulator" lub "podwyższone wyładowanie akumulatora".

Posiadam BMW F10 520d z 2012 r. z system start-stop, przebieg nie całe 150 000 km.

W BMW był jeszcze oryginalny, prawie 9 letni akumulator z Varty AGM 90ah 900a. Udało mi się zakupić taki sam nowy, tyle, że z nalepką Mercedesa :D

Niestety nie wiele, to dało. Wahania napięcia nadal wynoszą od 11 - 14 V, niezależnie od obciążenia tj. klima, czy multimedia. Natomiast miałem już jedną sytuację, że napięcie spadło poniżej 10 V i auto zaczęło odcinać systemy ABS, automatyczną skrzynię itp. w trakcie jazdy, po czym nagle napięcie w ukrytym menu skakało do 13,6 do 14 V i wszystko wracało, jak gdyby nic do normy. Podejrzewam, iż to właśnie regulator napięcia sprawia mi takie figle.

I teraz moje pytanie, czy Ktoś z Was samodzielnie wymieniał ten regulator? Jak wygląda sprawa zdemontowania alternatora z silnika? Nie mogę znaleźć niestety żadnego pomocnego filmiku instruktażowego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiąłem cienki wpinany kabelek od klemy minusowej, ale specjalnie nic to nie dało, miałem napięcie na poziomie 10.6-9V po zapaleniu auta, najśmieszniejsze jest to, że napięcie w trakcie jazdy waha się na poziomie 11-13, ładuje go najwyraźniej bardzo słabo, a nagle mam taki skok i osiąga napięcie pod 14 V i go trzyma :cry:


Alternator poleciał do regeneracji, był faktycznie walnięty, naprawa praktycznie oparła się o kupno nowego alternatora, natomiast wszystko się udało, łączny koszt z montażem i regeneracją 650 zł, wszystko hula, ładowanie między 14 -15 V, w sumie nie potrzebnie kupowałem nowy akumulator :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.