Skocz do zawartości

Spalanie BMW E61/E60 M54 i N52 530i/525i VS 535D


peterson98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Zastanawiam się nad zmianą auta e61 535d na też E60 lub E61 z silnikiem:

N52 3,0 258 lub 2,5 218 (obydwa na zwykłym wtrysku pod LPG)

Ew. M54 231km


Celuje w auta z za granicy z przebiegiem 150-220 tys

TYLKO automat


Jak wygląda spalanie przy 140 "na tempomacie. Oraz jak wygląda spalanie przy zwykłej (nie super dynamicznej) jeździe po mieście na krótkich odcinkach.

Przede wszystkim dot. N52. Z tego co wyczytałem M54 pali więcej


Jeśli ktoś by się zastanawiał to moje obecne auto pali 8,5-8,8 przy 140 lub 9,5-14 w mieście. Przy czym 9 to długi odcinek wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj i zmien na f10 525d. Znów na e60 to już sie zanudzisz na śmierć tym autem. Nawet 520d f10 będzie o niebo lepszym autem niż kolejne e60. Dołożyć tam remap i 220-230 kuca będzie. Edytowane przez Domino92
b28nl6U.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

525i Touring N52 218 koni u mnie ze spokojnej trasy to 10 z kompa ale to manual. Przy 140 masz jakieś 11-12.

Różnice między tym a M54 czy N52B30 będą minimalne - pół litra litr w tę czy w drugą stronę.

R6 + V4 = :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy połowę. Jak kolega pisze że przy 140 pali 11 litrów a mój pali 8,6.

Głównie zastanawia mnie miasto. Bo moim głównym problemem są krótkie odcinki na których mój podchodzi pod 13-15 litrów ;)

Aczkolwiek 12 przy manualu na autostradzie to sporo. W takim układzie nie wiem czy nie lepiej kupić już V8 :p


f10 raczej nie szukam. Drogie są, ale nawet bym dołożył tylko to już jest za nowe auto. Prędzej kupiłbym e39 mega zadbane. no do 150 tys przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy połowę. Jak kolega pisze że przy 140 pali 11 litrów a mój pali 8,6.

Głównie zastanawia mnie miasto. Bo moim głównym problemem są krótkie odcinki na których mój podchodzi pod 13-15 litrów ;)

Aczkolwiek 12 przy manualu na autostradzie to sporo. W takim układzie nie wiem czy nie lepiej kupić już V8 :p


f10 raczej nie szukam. Drogie są, ale nawet bym dołożył tylko to już jest za nowe auto. Prędzej kupiłbym e39 mega zadbane. no do 150 tys przebiegu.

 

"Podróż z Niemiec 800km spalanie średnie 10l przy 150km/h. Jazda w moim otoczeniu 60% trasa i 40% miasto Komputer pokazuje 13l ale jazda nie jest jakaś brawurowa... Raczej z ostrożnym naciskiem na pedał gazu. Jeśli tylko pozwolę sobie na troszkę frajdy komputer po chwili podnosi spalanie tak że autko do oszczędnych nie należy na pewno ale 231km robi robote ; )"


3 litrowa benzyna to wedlug mnie srednio 10-12 na 100 byny musisz liczyc jak poruszasz sie po miescie tez. Jak najczesciej trasa czy poza miastem to mozesz liczyc 9 litrer na 100.


Auto oszczedne zdecydowanie nie jest jesli chodzi o paliwo - niektore silniki da sie zagazowac . Jak bedziesz mial na LPG to lajcik kompletny tylko nie mam pojecia ile kosztuje instalacja LPG do tego silnika. Super alternatywa to też 525i 218 koni + lpg. Dobra dynamika dosc spalanie malutkie silnik bez turbiny, wiec jednego problemu mniej na daily powinno byc spoko i w trasy.

b28nl6U.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.