Skocz do zawartości

530 dA szarpanie przy wbijaniu R lub D


Jake11

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jak w tytule, postaram się opisać jak najbardziej potrafię nie oczekuje, że mi ktoś powie co to jest ale bardziej nakieruje na odpowiednią ścieżkę diagnostyczna


1. Na początku chciałbym wykluczyć skrzynie jako że była wymieniana co prawda na używkę ale ta bardzo płynnie zmienia biegi podczas jazdy bez najmniejszych szarpnięć działa bardzo dobrze rozgrzana czy zimna chociaż dopóki mi się w aucie wszystko nie rozgrzeje jeżdżę nim jak emeryt.

2. Problem nie występuje za każdym razem tak samo, tzn zdarza się że, nie ma najmniejszego szarpnięcia raz słabe raz mocne i ciężko stwierdzić od czego to zależy.

3. Co do samego silnika podczas jazdy zawsze pracuje równo na postoju głównie pracuje równo jakby wgl był wyłączony, czasami lekko się trzęsie bardzo rzadko dosyc odczuwalnie trzęsie buda przez kilkadziesiąt sekund później wraca do normy, przy gaszeniu bardzo często zatrzęsie buda ( wspominam o tym bo znalazłem gdzieś post gdzie gość miał podobny objaw przy uszkodzonej poduszce silnika )

4.skrzynia wymieniana wraz nowym filtrem uszczelniacza mi i olejem miesiąc temu pytałem się przed wymianą o to mechanika powiedział że jakiś luz w napędzie najprawdopodobniej to przez skrzyni.

5. Słyszałem o sytuacji że ktoś miał te same objawy w E39 też 530da padł dyfer i po wymianie problem znikł, ja u siebie w moście nie dawno zmieniałem olej to nie dopatrzyłem się najmniejszego zapocenia a zlany olej wyglądał w miarę świeżo.

6. Użytkuję skrzynie automatyczna dopiero 3 mies do tej pory jeździłem manualami, więc się na nich zbytnio nie znam ale gdzieś się doczytałem że tak ma być, ale nie sądzę bo czasami te szarpnięcie jest odczuwalna jakby w manuału na biegu gwałtownie puścić sprzęgło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.