Skocz do zawartości

E60 N53 2.5 190 KM - wypadanie zapłonu, strzelanie pod maską


tswvola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem w posiadaniu E60 z silnikiem N53 - bezpośredni wtrysk, przebieg 172tys km potwierdzony w salonie BMW, mam jednak mały problem, z rana po całej nocy gdy auto odpalę najpierw lekko falują obroty, następnie słyszę od czasu do czasu dziwne strzały z miejsca oznaczonego na miejscu pod silnikiem jest to raz na jakieś 10 sek, silnik przy tych strzałach jak by dławi po czym wypada mi zapłon i nie chodzi na wszystkie gary, czy jest to wina cewki ? Świece wymianie były wszystkie, szukać w tą stronę ? nie podpinałem jeszcze kompa w celu diagnozy. Dodam że jak auto zgaszę i odpalę raż jeszcze jest wszystko ok, i falowanie zanika. https://drive.google.com/file/d/1ghhsIC04zttX7W89wq5laWcIYG3zYB3q/view?usp=sharing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek podlacz kompa i sprawdz bledy :wink: ja bym obstawial ze to wina odmy ale jak mowie to tylko wrozby zacznij od zczytania bledow

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec jesli wymieniles swiece pozostaje ci sprawdzenie cewki zamien cewki np 1 z 4 i zobacz czy bedzie problem wystepowal :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim bądź razie jutro podwijane rękawy i ogień, bardziej mnie martwi to że chyba będzie sporo rozkręcania za nim dostanę się do pokrywy xD ma ktoś jakiś film lub zdjęcia co dokładnie trzeba odkręcić by dostać się do pokrywy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, cewka wymieniona, wypadanie zapłonu zniknęło jednak strzelanie w miejscu zaznaczonym na zdjęciu wciąż jest.

 

Głupi pomysł, ale może Disa przeskakuje, coś z zamykaniem otwieraniem zaworu? (N53 mateż Disy tak jak N52, nie? )

Jak możesz zrób test Disy w INPA

R6 + V4 = :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Disa nie będzie miała z tym nic wspólnego, jest wymieniona na nową, ale z tego co doczytałem powodem może być zatkana odma, po odkręceniu starej disy zwróciłem uwagę że była w oleju, również odpialem węża od odmy który znajduje się z tyłu pokrywy zaworów, również w środku olej, dzisiaj zabieram się za wymianę pokrywy zaworów, zobaczymy czy będzie zmiana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.