Skocz do zawartości

E60 powracający komunikat o spalonej żarówce


PawełH

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tak od kilku lat co kilka miesięcy (czasami kilka razy w ciągu kilku dni i potem znowu spokój przez parę miesięcy. Na początku zmieniłem żarówkę, ale nie pomogło. Czy to ma być owa kiepska masa czy coś innego?

Chodzi o żarówkę lewą tylną. Specjalnie mi nie przeszkadza, ale jeśli to coś łatwo wykrywalnego to z chęcią się tym zajmę (jak się ma okazać, że nie da się wykryć, jeśli w danej chwili żarówka działa, to pluję - już to ćwiczyłem z innymi awariami niesamochodowymi i szkoda czasu, a jeśli ślad awarii w pamięci wystarczy do identyfikacji błędu i naprawy usterki to OK, bo nie bardzo mam ochotę najpierw próbować z masą, żeby się przekonać, że to nie to).

PawełH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci to pomoże, ale miałem taki problem w swoich poliftowych lampach w e60. Problem miałem z żarówkami stopu. Co jakiś czas wywalało za każdym hamowaniem błąd, potem znikało i miałem spokój np. 2 miesiące. Następnie znowu się pojawiał. Wymieniłem żarówki na nowe Osram + wyczyściłem wszystkie styki/blaszki papierkiem ściernym. Póki co z rok jeżdżę i nie mam błędów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim - chyba się zmobilizuję przynajmniej do przetarcia styków

 

daj znać czy pomogło. U mnie w Touringu też lewy tył - ale widzę że żarówki bardzo luźno siedzą w gnieździe i po prostu wypadają przy montażu w klapie. Muszę nad tym popracować.

R6 + V4 = :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.