Skocz do zawartości

Kosmicznieczarna E46 323i


HoKu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.


Jako że coraz częściej przeglądam i bywam na tym forum, postanowiłem założyć wątek mojej czarnulce również tutaj.


Niektórzy z was mogą ją kojarzyć z forum E46, a inni może rozpoznają ją dzięki poprzedniemu właścicielowi i jego działalności blogowo-jutubowej.


Do rzeczy: 323i, rok 98, kolor jak łatwo się domyślić cosmosschwarz, przebieg 340kkm i rośnie.


Od 2012 do 2020 w rękach Rafała z kanału Blogomotive, odkupiona przeze mnie jesienią ubegłego roku.


To moje drugie E46 po przygodzie z czerwonym 330i w touringu kilka lat temu.


Nie będę wypisywał zdekodowanego vinu, bo najciekawszymi pozycjami w opisie będą welurowe dywaniki i kaseciak :P - czarna z fabryki wyjechała jako absolutny golas z czteroramienną kierą, bez podłokietnika i ze szmacianymi stołkami.


Przez lata naprawiana, poprawiana i doposażana przez poprzedniego właściciela, a lista wszystkich napraw jest mega długa: Rafał zadbał o 90% typowych bolączek mechanicznych E46, zregenerował i wzmocnił wózek, ogarnął progi i podłogę, założył zawias Bilstein B6 + Eibach Pro Kit, a fotele z boczkami wymienił na mega zajefajne czarne skóry nappa.


W dniu zakupu auto prezentowało się tak:


20201111-135551.jpg


Od zakupu zacząłem ogarniać pozostałe bolączki których Rafał nie zdążył ogarnąć. Z takich większych rzeczy:


- wymiana zardzewiałych błotników przód

- wymiana zbiorniczka wyrównawczego

- wymiana wszystkich sond lambda, świec, fajek, serwis filtry + płyny

- regeneracja maglownicy


Oprócz tego zacząłem trochę zmieniać wygląd czarnej na swoją modłę. I tak od zakupu wleciały:


- kierunki dymione, nowe lampy klapy tył, polerka kloszy przód

- zderzak m-pak przód

- letni zestaw białych Borbetów Y 18" zmieniłem na Styling 32 18"

- białe ASA AR1 17" pomalowane na czarno srebrno, będą na zimę

- w środku zregenerowany tunel, dodany podłokietnik i nowy zasuwany schowek, zmieniona gałka na krótką, dołożone czarne ramki zegarów


Obecnie auto prezentuje się tak:


20210315-123242.jpg


20210315-124029.jpg


20210327-131533.jpg


20210402-114952.jpg


Plany na przyszłość to przede wszystkim utrzymać obecny stan mechaniczny bo jest mocne 9,5/10, a poza tym wizualnie:


- reszta M-paka zewnętrznego

- shadowline lub oklejenie folią

- ciemna szyba tył 30%

- czarny sufit

- dystanse do S32 a docelowo felga z parapetem na lato


Tyle, do zoba w necie i na drogach, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
Twój samochód jest mi znany, Rafał nim kiedyś podjechał w moje urodziny do garażu w którym trzymałem swoją E46, zrobił z tego potem filmik "byłem prezentem urodzinowym". Prezentuje się ładnie, choć poprzednie kierunkowskazy mi się bardziej podobały. Zaglądam na profil na FB i śledzę co dalej z autem ;)
Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.