Skocz do zawartości

Sportowa skrzynia - tryb Sport vs lewarek w lewo na M/S


TheApocalypse

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zastanawiam się, jaka jest różnica w G20 z automatyczną sportową skrzynią między trybem Sport i Sport Plus, a przesunięciem lewarka w lewo.

Z tego co rozumiem, Sport i Sport Plus ustawiają już skrzynię w tryb odpowiednio sportowy i sportowy plus. Co zatem daje lewarek na M/S?

Czy Sport Plus i lewarek na M/S jest bardziej sportowy, niż sam Sport Plus?

Jak korzystacie z tej funkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w trybie sport nie trzyma obrotów tak wysoko jak przy przesunięciu manetki biegów.

 

Dokładnie tak. Nie wiem co zmienia tryb sport w skrzyni, ale żeby zaczęła trzymać wyższe obroty trzeba przesunąć manetkę. Czasem tak robię jeżdżąc po mieście w Comforcie żeby odmulić trochę silnik, bo skrzynia zdecydowanie przesadza z trzymaniem niskich obrotów. Ech ta ekologia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 320i, jadąc na płaskim terenie około 50km/h, tak wygląda różnica prędkości obrotowej silnika w różnych trybach.


COMFORT


20210517-192858.jpg


SPORT INDIVIDUAL (tylko skrzynia Tryb Sport)


20210517-192905.jpg


M/S


20210517-192917.jpg


Na co dzień jeżdżę w trybie Sport Individual, bo 1000obr/min w trybie Comfort to jakaś pomyłka.


Trybu Sport Plus nie posiadam.


 

Na m/s nie zmieni Ci automatycznie biegu w górę - będzie cały czas na odcięciu

Samo przerzucenie skrzyni na M/S sprawia, że zmienia bieg tuż przed osiągnięciem 6500obr/min. Dopiero jak w trybie M/S samemu zmienisz bieg i jesteś typowo w trybie "Manual", to wtedy biegu nie zmienia. Przynajmniej tak to wygląda u mnie.


Screenshot-20210517-194726-Gallery.jpg

Edytowane przez Hamera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam sport+ w 330i

 

I jak się go uruchamia? tak jak kolega wyżej?

To ja odpowiem bo też mam 330i M Sport i do tego sportowa skrzynia. Plus był fabrycznie nic nie kodowałem.

Naciskając przycisk Sport przełącza się pomiędzy Sport, Sport + i Sport Individual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W 320i, jadąc na płaskim terenie około 50km/h, tak wygląda różnica prędkości obrotowej silnika w różnych trybach.


COMFORT


20210517-192858.jpg

 

A już myślałem, że u mnie występuje jakaś anomalia, w trybie Comfort czasem widzę nawet leciutko poniżej 1k rpm ... Słabe to ...

(F34, 320i)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.