Skocz do zawartości

E61 M54B25 Poprawna temperatura cieczy


kataklysm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, miesiąc temu kupiłem E61 z silnikiem M54B25 i zastanawia mnie częsta praca wentylatora chłodnicy. Dzisiaj odpaliłem "ukryte" menu i dogrzałem silnik godzinną dość ostrą jazdą po mieście, wyniki są następujące po maksymalnym nagrzaniu do którego udało mi się dojść:


93C Minimalna dolna temperatura do której doleciałem ruszając spod świateł i tym samym chłodząc silnik


99C Maksymalna temperatura jaką zobaczyłem stojąc w korku po uprzedniej ostrej jeździe, mam tu na myśli ruszanie spod świateł na pełnej... itp.


Czy te zakresy są ok ? po zgaszeniu silnika po ostrej jeździe zobaczyłem nawet 102C ale wtedy już pompa nie pracuje więc zakładam, że jeśli powyższe są ok to ta też.


Autem zrobiłem już prawie 1,5K i płynu nie ubyło ani trochę jest czysty bez tłustych plam, pod korkiem wlewu oleju także czysto.


Będę wdzięczny za każde info bo 99C wydaje mi się być wysokim wynikiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz normalną temperaturę. Ja mam nowy termostat i mam taką samą. Termostat otwiera się przy 97. Częsta praca wentylatora może być także spowodowana używaniem klimatyzacji. Ewentualnie sprawdź pod komputerem błędy bo może masz padnięty czujnik na wężu chłodnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W tym silniku jak miałem walniętą grzałkę w termostacie to temp przy dużym obciążeniu podchodziła po 116 stopni, wtedy wskazówka ruszała w stronę czerownego pola. No i wtedy dopiero będziesz musiał sięmartwić. Taka temp jak masz, jak piszę kolega powyżej - jest w normie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.