Skocz do zawartości

o co chodzi z tymi felgami tylne szersze


tommy199

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie mam takie pytanie


wiem ze producent bmw felgi np 18 double spoke 613 m dawał z przodu 8 calowe a z tyłu 9 calowe.


o co chodzi jesli ktos ma wszystkie 8 calowe? to moze swiadczyc o podrobach?


szukam takich felg bo chcę kupić ale nie wiem czy unikac ofert jesli ktos ma wszystkie 8 calowe i wszystkie opony te same (245/45r18)


dzieki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli ktoś ma wszystkie felgi takiej samej szerokości to znaczy tyle, że wszystkie felgi są z przedniej osi i ktoś sobie taki zestaw "uzbierał".

Ktoś pewnie kupował pojedyncze felgi albo parami i stąd 4x8".

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma wszystkie felgi takiej samej szerokości to znaczy tyle, że wszystkie felgi są z przedniej osi i ktoś sobie taki zestaw "uzbierał".

Ktoś pewnie kupował pojedyncze felgi albo parami i stąd 4x8".

 

właśnie się dowiedziałem, że może to wynikać z napędu xdrive i nie mogą być różne szerokości, ciekawe czy producent też takie konfiguracje stosował...


wątpię, żeby ludzie tak kombinowali zeby miec "przednie" felgi wszystkie, bo to nie są pojedyncze przypadki, trochę takich ofert jest.. możę faktycznie z xdrive fele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie rozumiesz. Ściągnij sobie dowolny prospekt BMW - niech to będzie model f10. Zobacz, że to zależy od felg jaki wariant oferują. Przy standardzie i zwykłych felgach z niską dopłatą będą to zawsze 4x ta sama szerokość i opona. Przy mocniejszych wersjach i droższych felgach stosuje się wariant z szerszą felgą i oponą na tyle, by ten napęd tylnej osi skuteczniej przenieść na asfalt. Wersje xDrive mają w najczęściej wariant square ale w konfiguracji można mieć też wariant staggered. Mieszane ogumienie w xDrive wymaga opon z homologacją i trzymania się rozmiarów producenta. 90% modeli BMW na zimę ma i przez producenta zalecany jest zestaw 4x to samo, co nie zmienia faktu, ze niektóre modele mają dostępne zimowe opony w wariancie mieszanym.

Nie dorabiaj nowej teorii do tego.

bmwallwheels lub carsaddiction odwiedź, tam jest spis felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Styling 613 występował tylko w konfiguracji 2x8" i 2x9", niezaleznie od tego czy w f10, f12 czy f06.

Do sprawdzenia np. TUTAJ.

ps. w swoim f07 mam xdrive i dwie różne szerokości felg zamontowane fabrycznie, więc sugeruję zmienić źródło pochodzenia informacji.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ktoś pisał, że nie występował? Czytaj ze zrozumieniem.

Ale co się pienisz?

Autor tematu napisał

właśnie się dowiedziałem, że może to wynikać z napędu xdrive i nie mogą być różne szerokości, ciekawe czy producent też takie konfiguracje stosował...


wątpię, żeby ludzie tak kombinowali zeby miec "przednie" felgi wszystkie, bo to nie są pojedyncze przypadki, trochę takich ofert jest.. możę faktycznie z xdrive fele...

Czyli nadal miał wątpliwości, że ten wzór felgi nie występował w zestawieniu 4x8".


Wyjaśniłeś, że tak nie jest, sugerując skorzystanie z katalogów fabrycznych.

Jedyne co ja zrobiłem pisząc, że ten wzór występował fabrycznie w 8 i 9 " szerokości, to potwierdziłem twoje słowa.

Wkleiłem też link do katalogu online, żeby autor na własne oczy zobaczył, jak się to ma dla poszczególnych modeli. Tyle w tej kwestii.


Mam nadzieję, że wyjaśniłem Ci co i jak, chociaż myślałem, że tłumaczenie z polskiego na nasze nie będzie konieczne.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To twoją winą jest nieporozumienie, bo nie napisałeś komu odpowiadasz...

Cieszę się, że teraz już wszystko jest jasne i będziesz mógł funkcjonować dalej w spokoju ducha.

...Tłumaczenie z polskiego na nasze będzie konieczne, bo nie wiem co to znaczy pienisz...

Polecam w takim razie np. SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO PWN online, punkt 3.

Warto czasem spróbować zamiast np. facebooków itp.

 

...ta dzisiejsza młodzież :roll:

A dziękuję za komplement.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styling 613 występował tylko w konfiguracji 2x8" i 2x9", niezaleznie od tego czy w f10, f12 czy f06.

Do sprawdzenia np. TUTAJ.

ps. w swoim f07 mam xdrive i dwie różne szerokości felg zamontowane fabrycznie, więc sugeruję zmienić źródło pochodzenia informacji.

 

Bzdura. Odebrałem z salonu na 4x8" F11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bzdura...

Napisz to producentowi.

TUTAJ masz kolejny katalog online pokazujący zestawienie dla tej felgi.

Jeżeli oferują jednak 4x8" to napisz do producenta, żeby zaktualizował dane w katalogach i po bólu.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Przykładowo 535i w xDrive przy stylingu 613 też dostawał 4x8J, ale już 535d mógł mieć wariant mieszany.

Nie masz co się burzyć tylko forum jest do wymiany informacji. Strony, które podałeś mają jakeś informacje, ale to nie są oficjalne katalogi BMW i informacje tam zawarte to nie jest amen i finito. Także tom9933 ma racje.

Żeby nie być gołosłownym zrzut z realoem:

bcRcPsL.png

Edytowane przez Ponta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ponta,

ale ja się nie burzę. Naturalnie, że forum jest od wymiany informacji. I to staram się robić.

Opieram się na katalogach online, linki do których wkleiłem. Także nie piszę tylko po to, żeby pisać i zawsze, jeżeli jest to możliwe, wklejam źródło informacji.


Jeżeli tom9933 pisze, że odebrał auto na 4x8" to ja absolutnie tego nie neguję.

Źle chyba odczytał mój post i pomyślał, że to ja ubzdurałem sobie i są to tylko moje wymysły, że ten rodzaj felgi wychodził tylko w 2x8" i 2x9".

Dałem odnośnik do mojej tezy. I jeżeli nie jest tak jak w katalogu online to zasugerowałem mu kontakt z producentem i uaktualnienie bazy danych.

A nawiasem mówiąc, to serwis, którego screen shot zamieściłeś również nie jest oficjalnym źródłem/katalogiem bmw.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura...

Napisz to producentowi.

TUTAJ masz kolejny katalog online pokazujący zestawienie dla tej felgi.

Jeżeli oferują jednak 4x8" to napisz do producenta, żeby zaktualizował dane w katalogach i po bólu.

 

A co mnie obchodzą jakieś katalogi z netu. Jak tak kategorycznie się wypowiadasz vide drugi post w temacie to chociaż linkuj do materiałów producenta jak je masz. Te felgi wychodził w różnych szerokościach dla różnych modeli. Drugi komplet w rozmiarze 19 też kupiłem w takiej samej szerokości felg co akurat o niczym świadczyć nie musi bo przecież sztukowałem :D


A tu coś co jest istotne a nie katalog firmy x: https://www.bmw.de/content/dam/bmw/marketDE/bmw_de/new-vehicles/pdf/LMR_BMW_DE_190124_c_BMW_Leichtmetallraeder.pdf.asset.1551355472275.pdf


PS o 18`tkach jest na stronie 59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie już, to tylko felgi.

Fajny ten pricelist wrzuciłeś, zapiszę sobie.

 

Pewnie, że to tylko felgi. Ale zawarte w odpowiedzi tezy mijają się z rzeczywistością. Później ktoś będzie się zastanawiał wydając kasę na koła/auto co tu sprzedawca/właściciel wykręcił bo jest inaczej niż piszą na forum mimo że jest jak fabryka wypuściła. Inna sprawa, że wyszukanie tej informacji zajęło mi 3 min.

Jeśli zastąpienie słowa "bzdura" słowem "mylisz się" jest tak istotne dla wrażliwości to można sobie zamienić. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To jeszcze ciekawostka ode mnie, prospekt z maja 2016 r.

XCVdlGG.png

 

No dobra, to teraz pytanie - czym skutkuje założenie felg z F11 do F10? Tył będzie głebiej osadzony i nieestetycznie będzie to wyglądało czy co ?


Bo przyznam szczerze wolałbym felgi z f11 bo łatwiej opony kupować wszystkie te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.