Skocz do zawartości

BMW E39 2.0 150km Staszów VIN WBADM11010GP20034 Korekta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pojawiła się w miarę ciekawa oferta, tylko nie wiem czy to jest warte uwagi:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-piekne-bmw-520-150-ps-e39-sedan-alu-17-idealny-stan-z-niemiec-pdc-opla-ID6Dg75F.html?

Sprowadzone z Niemiec, po opłatach

VIN: WBADM11010GP20034

Opłacone, do rejestracji,

Rok 2000,

Silnik: 2.0 150Km R6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ponad pół roku prób sprzedaży i tylko koła się zmieniły. Nadal nie zarejestrowany. Ciekawe jak to wygląda w świetle prawa. I czy nie będzie to problem dla nowego właściciela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ponad pół roku prób sprzedaży i tylko koła się zmieniły. Nadal nie zarejestrowany. Ciekawe jak to wygląda w świetle prawa. I czy nie będzie to problem dla nowego właściciela.

Mamy pandemię - urzędy w tej chwili BARDZO pobłażliwie patrzą na te tematy.


Poza tym to problem sprzedającego, a nie kupującego.


Co do tej sztuki - latka lecą - auto ma swój wiek.

Kluczowy jest temat korozji, której na odległość się ocenić nie da.

Dlatego ja nie podejmuję się oceny tej sztuki.

A że najpierw sprawdzenie przebiegu - to wiadomo.

To były drogie auta, kupowane przez majętnych właścicieli i nawet sprawdzenie dawnych wizyt czy przebiegu na końcu gwarancji da pogląd sytuacji.


Zdekodowany VIN: WBADM11010GP20034

Type DM11

Model 520i

Market Europe

Development Code E39

Chassis Sedan

Steering left

Doors 4

Engine M52/TU

Displacement 2.00 l

Power 110 kW

Drivetrain Rear-Wheel Drive

Transmission manual

Color Biarritz-blau - 363

Upholstery Stoff Rips Diagonal/anthrazit - F4AT

Manufacturer BMW AG

Production Plant Dingolfing, Germany

Production Date 2000-01-27


Options

283 Lt/aly Wheels Bmw Styling Ii Lm Raeder/bmw Styling Ii

403 Glas Roof, Electric Glasdach, Elektrisch

423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours

428 Warning Triangle Warndreieck

441 Smokers Package Raucherpaket

464 Skibag Skisack

465 Through-load System Durchladesystem

473 Armrest, Front Armauflage Vorn

508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc)

520 Foglights Nebelscheinwerfer

534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik

548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho

666 Radio Bmw Business Cd Radio Bmw Business Cd

785 White Direction Indicator Lights Weisse Blinkleuchten

801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung

818 Main Battery Switch Batteriehauptschalter

863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa

879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur


gFkV47c.jpg


QLT1naD.jpg

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Fajna , tylko ten "wzór" miał przegląd przy 250002 km w 2011 roku, czort wie ile to ma dziś...

Wg średniej na dziś to wychodzi coś koło pół miliona...

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te silniki musiały być trwałe skoro takie przebiegi wykręcały, podejrzewam że silnik do teraz jak był serwisowany to pewnie jeszcze pali za pierwszym razem i może nawet chodzi cicho i równo...

Kupi taki laik jak np. ja takie bmw które ma niski przebieg, tymczasem okazuje się że to nie jest winna marka i konstrukcja tylko auto faktycznie miało taki przebieg ale 15 lat temu i zaczyna się narzekanie, tymczasem warto jak sam zauważyłem poszukać dobrego egzemplarza niekoniecznie z niskim przebiegiem ale z pewną historią serwisową.

Bardzo Dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te silniki musiały być trwałe skoro takie przebiegi wykręcały,

 

M52 to najlepsze i najtrwalsze benzyny.


 

Nadal nie zarejestrowany. Ciekawe jak to wygląda w świetle prawa.

 

Przecież jak nie puścił papierów na akcyzę to co ma być nie tak? Znajdzie się klient to dopiero puści na akcyzę, przegląd itp. Przecież tak własnie działają w autohandlach komisach itp. Czy oni wszystkie auta mają porejestrowane? Przecież to by ich zabilo... niektóre auta stoją i po rok na placu i co handlarz będzie płacił polisę OC za takie auto? A jak jest dużym komisem i ma przykładowo 50 aut? Prawo się zmieniło ale nadal da się je normalnie obejść. Jedynie dla zwykłego zjadacza chleba nastąpiły zmiany bo musi przerejestować auto w czas kupione u nas.

 

To raczej jakiś ulep biorąc pod uwagę jeszcze korekte przebiegu.

 

Nawet gdyby to nie był ulep kto u nas tyle da za taką E39 10tys zł bez GAZU, bez WYPOSAŻENIA? Jak z GAZEM są po 5tys na CHODZIE :cry2: :cry2: :cry2: a no i 528i heheehehehe


 

Mamy pandemię - urzędy w tej chwili BARDZO pobłażliwie patrzą na te tematy.

 

I tak i nie, w tej chwili normalnie się rejestruje pojazdy więc nie sądzę. Chodź co urząd to obyczaj. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nadal nie zarejestrowany. Ciekawe jak to wygląda w świetle prawa.

 

Przecież jak nie puścił papierów na akcyzę to co ma być nie tak? Znajdzie się klient to dopiero puści na akcyzę, przegląd itp. Przecież tak własnie działają w autohandlach komisach itp. Czy oni wszystkie auta mają porejestrowane? Przecież to by ich zabilo... niektóre auta stoją i po rok na placu i co handlarz będzie płacił polisę OC za takie auto? A jak jest dużym komisem i ma przykładowo 50 aut? Prawo się zmieniło ale nadal da się je normalnie obejść. Jedynie dla zwykłego zjadacza chleba nastąpiły zmiany bo musi przerejestować auto w czas kupione u nas.

Opisu nie przeczytałeś... "W pełni opłacone ( akcyza, tłumaczenia dokumentów, badanie techniczne na rok, faktura ) koszt rej. tylko 256 zł."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie zarejestrowany. Ciekawe jak to wygląda w świetle prawa.

 

Przecież jak nie puścił papierów na akcyzę to co ma być nie tak? Znajdzie się klient to dopiero puści na akcyzę, przegląd itp. Przecież tak własnie działają w autohandlach komisach itp. Czy oni wszystkie auta mają porejestrowane? Przecież to by ich zabilo... niektóre auta stoją i po rok na placu i co handlarz będzie płacił polisę OC za takie auto? A jak jest dużym komisem i ma przykładowo 50 aut? Prawo się zmieniło ale nadal da się je normalnie obejść. Jedynie dla zwykłego zjadacza chleba nastąpiły zmiany bo musi przerejestować auto w czas kupione u nas.

Opisu nie przeczytałeś... "W pełni opłacone ( akcyza, tłumaczenia dokumentów, badanie techniczne na rok, faktura ) koszt rej. tylko 256 zł."

 


Kupowałem nie raz od róznych handlarzy auta. To że jest napisane to nie znaczy że tak jest. Z nimi jak rozmawiasz to zawsze wszystko jest przygotowane, opłacone itp. A rzeczywistość jest inna.


Ostatnio znajomi kupowali auto to miał być przegląd przy kliencie. Bo zawsze tak robią. No a przeciez był zalatwiony wczesniej. Potwierdzenie akcyzy na email bo przeciez wiem ze nie zalatwi sie tego w 2dni.


Na jakim Ty świecie żyjesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak dyskutujesz zażarcie bo sprawdziłeś i jesteś pewny, tak? Podziel się tą weryfikacją. Jeśli nie, to możemy sobie gdybać dalej o Twoich kolegach i kolegach kolegów.

Ja nie sprawdzałem, ale czytałem opis i do niego się odniosłem. I wcale nie potwierdzam ani nie zaprzeczam tego co jest w opisie - zwróciłem jedynie uwagę. Natomiast jeśli negujemy wszystko bez weryfikacji, to możemy też się zastanowić czy to w ogóle jest BMW bo znajomi kiedyś kupowali od handlarza... I wcale nie trzeba tłumaczyć jak działają handlarze. Wiem to aż za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bing to bajarz i forumowy troll nie ma sensu wchodzić z dzieckiem w dyskusje :D. Z jego wypocin wynika że kompletnie na tych autach się nie zna, a tym bardziej na kupowaniu a o doradzaniu już nie wspomnę. Bo kolega mu powiedział..... :mrgreen:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dyskutujesz zażarcie bo sprawdziłeś i jesteś pewny, tak? Podziel się tą weryfikacją. Jeśli nie, to możemy sobie gdybać dalej o Twoich kolegach i kolegach kolegów.

Ja nie sprawdzałem, ale czytałem opis i do niego się odniosłem. I wcale nie potwierdzam ani nie zaprzeczam tego co jest w opisie - zwróciłem jedynie uwagę. Natomiast jeśli negujemy wszystko bez weryfikacji, to możemy też się zastanowić czy to w ogóle jest BMW bo znajomi kiedyś kupowali od handlarza... I wcale nie trzeba tłumaczyć jak działają handlarze. Wiem to aż za dobrze.

 


Nie no bo zadajesz takie pytania jak by to była jakaś grubsza sprawa. Nie wiem np. vin był by za krótki albo już taki vin był wcześniej zarejestrowany. Skoro wiesz jak działają handlarze to po co pytasz czy nie bedzie problemów z rejestracją auta sprowadzonego do polski które stoi pół roku na ogłoszeniu?


W polsce to w ogólne są dziwni klienci. Jeśli auto stoi dwa trzy tygodnie na ogłoszeniu to już ZNACZY że nie jeden oglądał i coś musi być nie tak. :cry2:

Robisz nową aukcję z nowymi fotkami nagle zainteresowanie że szok, 2 dni i sprzedane :cry2:


 

Ten bing to bajarz i forumowy troll nie ma sensu wchodzić z dzieckiem w dyskusje :D. Z jego wypocin wynika że kompletnie na tych autach się nie zna, a tym bardziej na kupowaniu a o doradzaniu już nie wspomnę. Bo kolega mu powiedział..... :mrgreen:.

 

Właśnie ja odnoszę inne wrażenie że tutaj na forum spora część to właśnie dzieci a w dziale:

Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż to już całkiem, w dzisiejszych czasach można wyciągnąć wiele informacji za 20zł na temat danego auta ale wiadomo oni by chcieli za darmo :duh: a już nie wspomnę o ofertach w budżecie poniżej a oczekują złotych gór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ok, czyli nie masz żadnego potwierdzenia na swoje emocjonalne wypowiedzi. Zapraszam do PUESC, gdzie przy minimalnym wysiłku możesz sam sprawdzić że akcyza za ten samochód jest opłacona. Na stronie UFG możesz sprawdzić że na dzień dzisiejszy ma ważną polisę OC.

Następnym razem sprawdź, zweryfikuj, zanim puszczą Ci emocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej jakiś ulep biorąc pod uwagę jeszcze korekte przebiegu.

 

Nawet gdyby to nie był ulep kto u nas tyle da za taką E39 10tys zł bez GAZU, bez WYPOSAŻENIA? Jak z GAZEM są po 5tys na CHODZIE :cry2: :cry2: :cry2: a no i 528i heheehehehe



Ja np. Nie widzę problemu dać jeszcze te 10 tys. Za golasa z praktycznie podstawowym silnikiem jeżeli byłoby to faktycznie pewne auto.

Szkoda tylko, że ceny nie są adekwatne do stanu faktycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.