Skocz do zawartości

Poprzeczki dachowe do BMW F11 82 71 2 347 755


Lendio

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, niedawno podczepilem sie pod temat poprzeczek do F11 ( niemoge znalesc teraz )


Mam pytanie, czy orientujecie sie jakiej wielkosci rowek T maja oryginalne poprzeczki dachowe do BMW F11 82 71 2 347 755 https://oryginalne-czesci.pl/bagaznik-dachowy-bazowy-belki-bmw-f11,id195.html

* szukalem w necie , ale brak info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh - dzieki za checi :) - moze ktos znajdzie pod reka :cool2:


Sek w tym, ze mam Bagazniki Thule freeride 532 i rozwazam opcje dedykowany bmw-uzywany , albo thule Wingbar evo nowy

Jak sie okaze, ze dedykowany Bmw wymaga adapterow do rowka T to sie juz nieoplaca. Mam 4 uchwyty rowerowe. Cena samych adapterow mocno podnosi cene i wtedy lepiej brac Thule Wingbar nowy.


Bagaznik rowerowy Thule Freeride ma adapter 20x20mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Kupilem bagaznik - Bmw uzywka w super stanie.

Niestety bez klucza , myslalem, ze to zwykly imbus a dopiero teraz doszukalem sie, ze to imbus dynamometryczny ( 8nm )


Bagaznik juz zalozony, dokrecony na czuja ( mam nadzieje, ze nie za mocno ) Niewiem czy 8nm to mocno, czy nie ?

Pytanie do osob ktore maja klucz, czy sila dokrecania jest dosc duza ?


Mam juz na oku: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/2225877-klucz-dynamometryczny/i52581/sN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem ten klucz/imbus dynamometrczny do poprzeczek bagaznika bmw na stronie bmwstore,


Dzis dotarl i chyba jest z nim cos nietak. Jak u was dziala ?, czy w pewnym momencie czuc opor i przeskauje nie dajac juz dalej dokrecic ?,

Probowalem na innej srubie i mimo uzycia juz sporej sily, klucz nie przeskoczyl i tylko lekko te strzalki sie "rozkalibrowaly"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyglada ten klucz od BMW, ale generalnie klucze dynamometryczne nie mają takiego sprzęgła, żebyś mógł kręcić kluczem w kółko a śruba już się nie mocniej nie dokręci. Przy odpowiedniej sile klucz „kliknie”, ale można nim dalej dokręcać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyglada ten klucz od BMW, ale generalnie klucze dynamometryczne nie mają takiego sprzęgła, żebyś mógł kręcić kluczem w kółko a śruba już się nie mocniej nie dokręci. Przy odpowiedniej sile klucz „kliknie”, ale można nim dalej dokręcać.

Tak tak wiem jak powinien dzialac dynamometryczny -celowo kupilem ten, zeby nieuszkodzic relingow.


Mam prosbe do osob, ktore maja ten klucz bmw, chcialem porownac jak dziala (moze trafilem na zepsuty)

Probe robilem na srubie od krzesla i uzylem duzej sily, ale brak efektu klikniecia, mozna przekrecic spokojnie srube. Jedynie to przy mocnym oporze juz klucz sie lekko przekreca (gorna czesc) ( znaki na nim > strzalki sie lekko przesuwaja wzgledem siebie i tyle // az sie balem czy go nie ukrece) Srube tak mocno dokrecilem, ze ledwo ja odkrecilem pozniej.


Jezeli to tak ma dzialac to wyrzycilem kase w bloto niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten klucz wygląda tak jak ten który obejrzałem w googlu, to nie będzie kliknięcia. Po prostu strzałki muszą się spotkać.


https://images.app.goo.gl/FjuAM3GF2hwkSB1o7

Tak dokladnie taki, tylko moj ma moment 6nm,

467efc8267d8.jpg


Probowalem teraz na "krzesle" i wyglada na to, ze masz racje :cool2: strzalki sie schodza to znak ze juz dosc (taka wersja analogowa)


Troche sie zawiodlem, liczylem na wieksze zaawansowanie technologiczne :) , a to dziala jakby byla odpowiednio dobrana sprezyna aby osiagnac moment 6nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ogrzebie temat,

 

Aktualnie bede wozil 4 rowery. 

Mam pytanie, jakie jest dopuszczalne max obciazenie dachu w F11 ? szukalem, ale mam sprzeczne info, gdzies tam znalezione, ze 75g, ale tez znalalzlem, ze 100kg

W ksiazce Bmw jest tylko rozpiska ogolna i pisze, ze 100kg, ale wczesniej sa zdjecia/wymiary sedana. Brak kombi, niewiem jak to interpretowac.

Oryginalne poprzeczki maja dopuszczalne 100kg i na zdrowy rozsadek, tyle tez powinny wyrzymac relingi/dach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie dopuszczalne obciążenie dachu w E61 i F11 to 100 kg i tego sie trzymajmy 🙂

Najczęściej 75 kg przeczytasz w instrukcji o boxach dachowych, tylko że one uwzględniają już samą wagę boxa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, yarko2000 napisał(a):

Oficjalnie dopuszczalne obciążenie dachu w E61 i F11 to 100 kg i tego sie trzymajmy 🙂

Najczęściej 75 kg przeczytasz w instrukcji o boxach dachowych, tylko że one uwzględniają już samą wagę boxa.

 

 

OK dzieki, jesli max to 100kg to  4 klasyczne rowery mozna smialo pakowac na dach.

Waga rowerow+ uchwyty rowerowe +poprzeczki to (  +/- ok 75-78kg).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.