Skocz do zawartości

Skrzynia Biegów Bmw e46-320. GS5-39DZ-THBL


szuwarek 102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam rozebrałem częściowo skrzynie jak w temacie , żeby sprawdzić stan synchronizatorów 3 biegu i ewentualnie później podmienić z moim zepsutym. Bo zrobili mi rok temu regeneracje ponoć bo ja poprawy nie widzę przy wbijaniu 2 i 3 biegu.Dlatego sam się zabrałem za naprawę . Tą co teraz kupiłem to gościu powiedział że jest sprawna i przyjechał autem z niemiec , w domu sprawdziłem to się okazało że trzpień od 5 biegu jest zatarty w tulejce i drążek się nie ustawia do pozycji neutralnej. Każdy pisze mówi że jest dobre a później się okazuje że to czy tamto nie działa. Tą poswięciłem na straty tylko obudowę bo metodą prób i błędów rozebrałem ale reszta może być na części jeśli się okażą sprawne. Nie wiem tylko jak wyciągnąć tą oś co wychodzi na sprzęgło , żeby rozłożyć wszystko na części pierwsze i sprawdzić synchronizatory.

IMG-20210402-201350.jpg

IMG-20210402-201359.jpg

IMG-20210404-140846.jpg

IMG-20210404-140852.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składał ktoś z was już skrzynie , zębatki już wiem jak ściągać . Żeby wymienić synchronizatory nie trzeba wybijać wałka sprzęgłowego ,wystarczy najpierw ściągaczem zdjąć zębatkę 3 i 4 biegu i drugi cały wałek wychodzi bo jest łączony z wałkiem sprzęgłowym przy 5 biegu. Próbuje złożyć teraz zamknięcie ale blokuje mnie element nr 29 co go ustawię to przy zakładaniu pokrywy spada pomoże ktoś.

skrzynia-bieg-w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Pisze w sprawie postu czy udało Ci się złożyć skrzynię jak ją montowanej czy wszystkie podzespoły miałeś na dzwonie czy na tylnej części obudowy? Jeżeli możesz pomóc proszę o kontakt 733652221

Edytowane przez MlodyCezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.