Skocz do zawartości

E91 problem z hamulcami


Marmaj71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Skrzywiłem ostatnio tarcze przednie. Postanowiłem zamówić nowe rotingery, nawiercane i nacinane. Dzisiaj zamontowałem. Klocki zostawiłem stare, bo miały dopiero miesiąc, przeszlifowałem je tylko papierem na równej powierzchni. Dotarłem hamulce (kilka hamowań z 60kmh do 5kmh i studzenie przez 20 km). Na początku było słychać stukanie z przedniej osi, podejrzewam że klocki musiały się ułożyć, po dotarciu minęło. Jednak podczas lekkiego hamowania z prędkości 140 czuć telepanie autem, ale nie kierownicą. Również przy hamowaniu z niskich prędkości np 20kmh czuć lekkie pulsowanie całego auta, tak jakby pewien kawałek tarczy hamował mocniej, słychać przy tym też pulsujące ocieranie hamulców. Przed wymianą tarcz z przodu mam wrażenie, jakby było podobnie, nie do końca już teraz pamiętam. Jedyny pomysł jaki przychodzi mi do głowy, to tylne tarcze, ale te również były wymieniane jakieś 10 tys km temu, wraz z klockami. Jednak widać na nich jakby malutkie wżery w jednym miejscu. Macie pomysł co to może być? Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzów na piastach brak, dzisiaj zdjąłem tylne koła, przeszlifowałem lekko ten nalot z klocków na tarczach ale tylko od strony zewnętrznej i tarcie znacząco się zmniejszyło, telepanie też. Pozostaje mi chyba przetoczyć tylne tarcze, bo są praktycznie nowe i zmienić klocki, bo te wygląda że są słabej jakości. Co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.